Ο πρόεδρος του κόμματος των τουρκοπρακτόρων της Θράκης DEB Μουσταφά Αλή Τσαβούς επισκέπτεται αλυτρωτικό σωματείο στη Γερμανία και φωτογραφίζεται με τα εμβλήματα της…θρακικής ανεξαρτησίας!
Άλλο ένα ταξιδάκι λοιπόν για τον πρόεδρο του DEB Μουσταφά Αλή Τσαβούς, για τον οποίο μόλις προχτές σας γράφαμε τα καθέκαστα από τις..βόλτες του στις Βρυξέλλες στις 27 και 28 Νοεμβρίου, στη μαζική εκείνη εκστρατεία κατασυκοφάντησης της χώρας μας. Φαίνεται λοιπόν πως ο λεγάμενος δεν γύρισε αμέσως πίσω, αφού στις 29/11/2012 τον βρήκαμε να επισκέπτεται τον «Σύλλογο Συμπαράστασης και Αλληλεγγύης Τούρκων Δυτικής Θράκης» (άλλο ένα παράρτημα της ABTTF) της γερμανικής πόλης Βίττεν (βλ. τις δύο σχετικές φωτογραφίες που παραθέτουμε με τον Τσαβούς πρώτο από δεξιά). Εκεί τον υποδέχθηκε το Δ.Σ. του συλλόγου και ο πρόεδρος του Μεσούτ Χουσεΐν, που εξέφρασε την ικανοποίηση του για την επίσκεψη του DEB στον σύλλογο, ενώ ακόμη ενημέρωσε τους καλεσμένους για τις δραστηριότητες του συλλόγου, όπως τις δράσεις του τομέα γυναικών και του τομέα νεολαίας, καθώς και για τα μαθήματα τουρκικών και Κορανίου για παιδιά δημοτικού, που γίνονται με μεγάλη συμμετοχή.
![847_545729662122599_1491578203_n](http://proxeneio-stop.org/wp-content/uploads/2012/12/847_545729662122599_1491578203_n.jpg)