Του Δημήτρη Γιαννακόπουλου
![](http://1.bp.blogspot.com/_1avEdt5opp0/Rp2yZGI9QiI/AAAAAAAAABw/KOTJbhStMZw/s320/turks.bmp)
Σήμερα επανέρχομαι για να πω ότι τώρα πλέον γίνεται το επόμενο βήμα ολοκλήρωσης της συγκρότησης αυτού του sub-region. Η επίσκεψη Ερδογάν στην χώρα μας σηματοδοτεί την αυγή της υπαγωγής της Ελλάδας σε …
αυτήν την περιοχή στην οποία θα ηγείται η Τουρκία. Από το «ανήκομεν εις την Δύσιν» περάσαμε στο «η Ελλάδα ανήκει στους έλληνες» για να καταλήξουμε στο «Αιγαίο ανήκει στις τσιπούρες του», που θα οδηγήσει στην επανασύσταση μιας μίνι οθωμανικής αυτοκρατορίας αυτή την φορά, με την Ελλάδα να γλιστρά σιγά-σιγά από την αγκαλιά των κεντροευρωπαϊκών δυνάμεων για να καταλήξει στην αγκαλιά της Τουρκίας.