![](http://4.bp.blogspot.com/_2kcwVOND4eY/S5YbD0RYZ5I/AAAAAAAAHt4/BhaWtYECXCU/s320/images.jpg)
Γνωρίζει η υπουργός παιδείας ότι οι εξετάσεις πιστοποίησης των ΙΕΚ της περιόδου Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ;
Γνωρίζει η κα. υπουργός ότι κάποιες χιλιάδες παιδιά βρίσκονται όμηροι της ανικανότητας του υπουργείου της να ορίσει διοικητικό συμβούλιο στον ΟΕΕΚ;
![](http://2.bp.blogspot.com/_-AEc53NfCwg/S5k4OIcac-I/AAAAAAAAgF0/VLbwhLn3Xz0/s400/dradia-thumb-medium.jpg)
Ενδιαφέρεται κανείς από το υπουργείο της γι΄αυτά τα χιλιάδες παιδιά, που χωρίς το δίπλωμα της πιστοποίησης δεν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα, δεν μπορούν να λάβουν μέρος σε κανέναδιαγωνισμό, δεν μπορούν να ψάξουν για δουλειά;
Το ενδιαφέρον της υπουργού για το ηλεκτρονικό σχολείο και τις άλλες ανοησίες είναι μεγαλύτερο από την τύχη χιλιάδων παιδιών που τα κρατάει ομήρους με την αναβλητικότητά της;
Αναφορικά με το ηλεκτρονικό σχολείο που ανακοίνωσε και τις άλλες ανοησίες, θέλω να ρωτήσω κάτι τη κα. υπουργό. Που βρέθηκαν τα λεφτά κα υπουργέ; Από την περικοπή του μισθού των 1.200 των καθηγητών μήπως;
Ποιος θα εφαρμόσει αυτές τις καινοτομίες και γιατί κα. Υπουργέ;
Μήπως οι καθηγητές που τους στοχοποιήσατε (με όσα έχετε πει για μεταθέσεις, αποσπάσεις κλπ) και τους έχετε περικόψει τον “τεράστιο” μισθό που παίρνουν;
![](http://3.bp.blogspot.com/_-AEc53NfCwg/S5k5VAbvEkI/AAAAAAAAgF8/PgRz4K1XM3E/s400/bilderberg2004-NoitikiAntistasis.jpg)
Πιστεύετε ειλικρινά αυτά που λέτε για ένα σχολείο που η αναλογία Ελλήνων και αλλοδαπών μαθητών πάει να γίνει 50-50;
Αυτό είναι το πρόβλημα της παιδείας και ο σχεδιασμός σας για το μέλλον;
Είναι τελικά ανοησίες όλα αυτά ή όχι;
Το ΔΙΚΟ ΣΑΣ το παιδί , ΠΟΥ σπουδάζει Κα Υπουργέ; ΜΗΠΩΣ στα Εκπαιδευτήρια του συντρόφου ΚΩΣΤΑ ΓΕΙΤΟΝΑ (ή της σ. Βούλας Γείτονα) με κατεύθυνση για … ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ;
Αυτή ΕΙΝΑΙ η αγάπη σας για την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ;;
SKEFTOMASTEELLHNIKA.GR