Ένα από τα πιο γνωστά σύμβολα της οργάνωσης της Θουλης, ήταν η νεκροκεφαλή με τα κόκκαλα χιαστή και δεν είναι αναγκαίο να σας πω πως σκοπός της οργάνωσης ήταν μια νέα παγκόσμια τάξη.
Στην ναζιστική Γερμανία, η διανοούμενη και πολιτική ελίτ ενστερνιζόταν μια νέα τάξη εγκαθιδρύοντας ένα ελεγχόμενο πολιτικό σύστημα, ενώ σήμερα η αντίστοιχη διεθνής ελίτ, θέλει μια πιο ελεγχόμενη κοινωνία.
Μην φοβάστε την κριτική. Οι πρώτοι που ύψωσαν φωνή ενάντια στον Χίτλερ επικρίθηκαν για θεωρίες συνομωσίας, ρατσισμό, μισανθρωπιών, παράνοια, και μισαλλοδοξία. Κάνεις τρίτος δεν μπορεί να έχει γνώμη για εσάς. Κανενός η άποψη δεν είναι ικανή να αλλάξει το τι είσαστε στην πραγματικότητα. Μην αφήνετε κανένα να βάζει όρια στο τι μπορείτε να κάνετε, να πείτε και στο τι πιστεύετε. Αμφισβητήστε την πραγματικότητα, ζούμε σε ένα κόσμο που το μαύρο είναι λευκό και το λευκό μαύρο. Ερευνήστε ότι σας προωθούν να κάνετε, αμφισβητήστε ότι σας δείχνουν για καλό και ξανασκεφτείτε ότι σας λένε για σίγουρο.
Πηγή
http://cygnus-atratus.blogspot.com