Μέρος 2ο– Ποιος ελέγχει τα media
Η Ατζέντα
Ελπίζω πως σας βοήθησαν τα προηγούμενα άρθρα και έχετε πάνω κάτω μια ιδέα για την δομή της αόρατης εξουσίας. Ήρθε η ώρα να ρίξουμε μια ματιά στο ζουμί. Ποια ακριβώς είναι αυτή η ατζέντα που έχουν; Ποιο είναι το γενικό τους πλάνο για την ανθρωπότητα και ποιος ο τελικός σκοπός τους;
Προτίμησα να αφήσω τους ίδιους τους κυρίους αυτούς να απαντήσουν σε αυτά τα ερωτήματα. Στο υπόλοιπο κείμενο απλά θα σας παρουσιάζω δηλώσεις που έχουν κάνει ή τους έχουν ξεφύγει μέσα στις παραισθήσεις μεγαλείου που έχουν και αποκαλύπτουν κομμάτια του πάζλ, που είναι το τελικό τους σχέδιο.
«…αλλά η παρούσα ευκαιρία που έχουμε, δεν θα μείνει διαθέσιμη για πολύ. Ήδη υπάρχουν πανίσχυρες δυνάμεις εν κινήσει, που απειλούν να καταστρέψουν όλες τις ελπίδες και τους κόπους μας να υψώσουμε ένα στιβαρό οικοδόμημα για την παγκόσμια ανεξαρτησία.» μιλώντας στον ΟΗΕ το 1994
– τάδε έφη David Rockefeller, Πρόεδρος της Chase Manhattan Bank, ιδρυτής της Τριμελούς Επιτροπής και μέλος της Λέσχης Bilderberg και του CFR
«Πίσω από της ζαχαρωμένες αλλά εξαιρετικά παράλογες ιδέες περί ισότητας, υπάρχει μια αδίστακτη ώθηση για να τοποθετηθεί μια ‘νέα ελίτ’ στην κορυφή της παγκόσμιας ιεραρχίας της εξουσίας» –M.N.Rothbard
«Ο ΟΗΕ δεν είναι παρά ένας διατραπεζικός μηχανισμός, φανερά φτιαγμένος για οικονομικό και χρηματικό όφελος, από ένα μικρό group πανίσχυρων οραματιστών της Νέας Τάξης, πεινασμένους για κέρδος και εξουσία» –Curtis Bean Dall
«Η τεχνοκρατική εποχή αφορά την σταδιακή εμφάνιση μιας πιο ελεγχόμενης κοινωνίας. Αυτή η κοινωνία θα κυβερνάται από μια Ελίτ, ελεύθερη από παραδοσιακές αξίες» –Zbigniew Brzezinski, σύμβουλος 5 Αμερικανών προέδρων, Γενικός Διευθυντής της Τριμελούς Επιτροπής
«Δεν μπορούμε να είμαστε τόσο αφοσιωμένοι στην επιθυμία μας να προστατεύουμε τα δικαιώματα του απλού Αμερικανού» –Bill Clinton,1993
«Αναλαμβάνετε, κύριε Πρόεδρε, την Προεδρία της Ελληνικής Δημοκρατίας για μία πενταετία όπου θα σημειωθούν σημαντικά γεγονότα και εξελίξεις: Η Ευρωπαϊκή ενοποίηση θα προωθηθεί με την ψήφιση ενδεχομένως και της Συνταγματικής Συνθήκης, τα εθνικά σύνορα και ένα μέρος της εθνικής κυριαρχίας θα περιορισθούν χάριν της ειρήνης, της ευημερίας και της ασφάλειας στη διευρυμένη Ευρώπη, τα δικαιώματα του ανθρώπου και του πολίτη θα υποστούν μεταβολές καθώς θα μπορούν να προστατεύονται, αλλά και να παραβιάζονται από αρχές και εξουσίες πέραν των γνωστών και καθιερωμένων και πάντως η Δημοκρατία θα συναντήσει προκλήσεις και θα δοκιμασθεί από ενδεχόμενες νέες μορφές διακυβέρνησης.» –Άννα Ψαρουδα Μπενάκη, πρωην πρόεδρος της Βουλης των Ελλήνων κατά την ορκωμοσία του Προέδρου της Δημοκρατίας Κ.Παπούλια
«Η απειλή της περιβαλλοντικής κρίσης, θα είναι η κομβική διεθνείς καταστροφή που θα ξεκλειδώσει την Νέα Τάξη» –Mikhail Gorbachev
«Τα συμφέροντα πίσω από την διακυβέρνηση Bush, όπως το CFR, η Τριμελής Επιτροπή και η Λέσχη Bilderberg, έχουν ετοιμαστεί και τώρα κινούνται προς την εγκαθίδρυση μιας φανερής παγκόσμιας δικτατορίας μέσα στα επόμενα πέντε χρόνια. Δεν μάχονται με τους τρομοκράτες. Μάχονται με τους πολίτες» -Dr.Johannes B.Koeppl, Ph.D, πρώην γραμματέας του Γερμανικού Υπουργείου Αμύνης και σύμβουλος του πρώην Γ.Γ του ΝΑΤΟ
Μέρος της Ατζέντας τους είναι η δραστική μείωση του πληθυσμού των ανθρώπων. Με αυτό τον τρόπο θα κάνουν την ανθρωπότητα ευκολότερη στο να ελέγχει και να μπει σε μαντριά. Αν νομίζετε πως τα σατανικά μυαλά τέλειωσαν με το θάνατο του Χίτλερ, δείτε λιγάκι τι έχουν δηλώσει κατά καιρούς διάφορες προσωπικότητες που τα media τους έχουν εκθειάσει.
«Για να σταθεροποιηθεί ο παγκόσμιος ανθρώπινος πληθυσμός, πρέπει να εξολοθρεύουμε 350.000 ανθρώπους τη μέρα.» Dr.Jacques Cousteau
-John Davis, μέλος του μεγαλυτέρου αναρχο-οικολογικού κινήματος Earth First!
«Αν μετενσαρκωνόμουν θα ήθελα να επιστρέψω στη Γη σαν ένας φονικός υιός για να μειώσω τα επίπεδα του ανθρωπίνου πληθυσμού» –Πρίγκιπας Philip, Δούκας του Εδινβούργου και άντρας της Βασίλισσας
Πριν 50 χρόνια, ο Χίτλερ έχοντας σχετικά μετριοπαθείς θέσεις, σε σύγκριση με τους κυρίους εδώ, έκανε τις φρικαλεότητες που όλοι ξέρουμε. Φαντάζεστε τι μπορούν να κάνουν αυτοί, με την εξουσία που έχουν, την μυστικότητα που τους περιβάλλει, την προπαγάνδα των media στο πλευρό τους και την απίστευτη τεχνολογία που έχουν στη διάθεση τους τώρα;
Τώρα ανησυχείτε λίγο περισσότερο για αυτά τα λευκά ίχνη στον ουρανό που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα και κάνουν ώρες να φύγουν; Ανησυχείτε όταν τα κανάλια λυσσάνε για να πάμε σαν προβατάκια να κάνουμε το εμβόλιο μας; Ανησυχείτε όταν συνεδριάζουν όλοι οι πολιτικοί-πιόνια τους στην Κοπεγχάγη για να αποφασίσουν τους φόρους για την «κλιματική αλλαγή»;
‘