Το ρεπορτάζ εξαιρετικό. Το παρουσίασε ο Παπαγιάννης στο Αποκαλυπτικό δελτίο του Extra 3. Το βλέπαμε και δεν το πιστεύαμε. Η Cosmote αναγράφει στους λογαριασμούς που εκδίδει, τα Σκόπια ως: “Μακεδονία”! Είναι απαράδεκτοι αυτοί οι τύποι που μοιράζουν τις …
διαφημίσεις κατά “το δοκούν”! Ποιος θα τους μαζέψει; http://fimotro.blogspot.com/2010/12/cosmote.html
Στην πραγματικότητα η ιστορία αυτή ,έχει ξεκινήσει απο το 2008,όταν η Cοsmofon,η θυγατρική της Cosmote στα Σκόπια με το που εισέρχόταν κάποιος στην γείτονα χώρα ,λάμβανε το ακόλουθο μύνημα sms : “Have a pleasant stay in Macedonia”.
Οπως βλέπετε δυο χρόνια μετά η Cosmote συνεχίζει το βιολί της και κανείς αρμόδιος φορέας ,δεν ενδιαφέρθηκε να την συνετίσει τουλάχιστον να συμβαδίζει με την εξωτερική πολιτική της χώρας.
Αλλά είπαμε οι μπιζνες,είναι μπίζνες…..