Οι γεννήσεις – σοκ στο Δήμο Βόλου αποδεικνύουν ότι ζούμε μια πραγματική γενοκτονία, ένα πραγματικό ολοκαύτωμα του Ελληνισμού και του Γένους των Ρωμιών, πριν ακόμα ψηφιστούν και εφαρμοστούν τα ΑΝΤΙΤΕΚΝΙΚΑ, ΠΑΙΔΟΚΤΟΝΑ μέτρα των Υπουργείων Οικονομικών και Εργασίας, με τη κατάργηση του αφορολόγητου για τα παιδιά, την ουσιαστική κατάργηση των τριτεκνικών και πολυτεκνικών επιδομάτων, τη κατάργηση των φοροαπαλλαγών για τα παιδιά, τους νέους φόρους στα ακίνητα και στα τέλη, χωρίς να λαμβάνεται υπόψη ο αριθμός των προστατευόμενων παιδιών κάθε οικογένειας, τη κατάργηση των δώρων, τις μεγάλες μειώσεις σε μισθούς και συντάξεις ( και μάλιστα αναδρομικές ) λόγω κατάργησης του αφορολογήτου κλπ!