«Εδώ είναι Ελλάδα και όχι Μωαμεθανιστάν» -Ξέσπασμα Τσελέντη για εικονίσματα που βγήκαν από δωμάτια νοσηλείας

1
Μέσω του Facebook ξέσπασε ο καθηγητής Άκης Τσελέντης, διευθυντής του Γεωδυναμικού Ινστιτούτου, για «εικονίσματα που εξαφανίστηκαν από δωμάτια νοσηλείας».Το μεσημέρι της Παρασκευής, ο κ. Τσελέντης σχολίασε στην ανάρτησή του πως «με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχουν βγάλει τα εικονίσματα από τα δωμάτια νοσηλείας. Το τσέκαρα και μου είπαν: Ανωθεν εντολή, για να μην προσβάλουμε τους αλλόθρησκους», σημειώνοντας ότι «πρέπει να απαιτήσουμε να ξαναμπούν».«Αἰδώς Ἀργεῖοι. Μήπως πρέπει να μας βάλουν και ένα χαλάκι να προσευχόμαστε κοιτώντας προς τη Μέκκα; Με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχουν βγάλει τα εικονίσματα από τα δωμάτια νοσηλείας. Και αυτό δεν συνέβαινε στο δωμάτιο της μητέρας μου, αλλά σε όλα. Το τσέκαρα και μου είπαν: Ανωθεν εντολή, για να μην προσβάλουμε τους αλλόθρησκους. Αυτό είναι ένα μεγάλο αίσχος και πρέπει να απαιτήσουμε να ξαναμπούν. Εδώ είναι Ελλάδα και όχι Μωαμεθανιστάν. Εμείς οι χριστιανοί ορθόδοξοι Ελληνες θα πολεμήσουμε, αν χρειαστεί, και μόνο εμείς. Κάπου με ενοχλεί αυτός ο δήθεν πολύ πολιτισμός, όπου το ανώμαλο γίνεται ομαλό και τα θρησκευτικά μας σύμβολα καταργούνται. Κάποιοι θα μας αποκαλέσουν ρατσιστές, μπορεί και να με αποκλείσουν πάλι από το facebook οι γνωστές κλίκες των ΜΚΟ. Δεν έχω τίποτα με τους μετανάστες, απλώς δεν δέχομαι να μου καταργούν τα θρησκευτικά σύμβολα οι δήθεν προοδευτικοί. (**) Ενημερώθηκε αρμοδίως ο Υπουργός Υγείας κ. Πλεύρης, είμαι σίγουρος ότι θα κάνει αυτό που πρέπει (αν τον αφήσουν…)», έγραψε στο Facebook ο Ακης Τσελέντης.Το μεσημέρι της Παρασκευής, ο κ. Τσελέντης σχολίασε στην ανάρτησή του πως «με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχουν βγάλει τα εικονίσματα από τα δωμάτια νοσηλείας. Το τσέκαρα και μου είπαν: Ανωθεν εντολή, για να μην προσβάλουμε τους αλλόθρησκους», σημειώνοντας ότι «πρέπει να απαιτήσουμε να ξαναμπούν».«Αἰδώς Ἀργεῖοι. Μήπως πρέπει να μας βάλουν και ένα χαλάκι να προσευχόμαστε κοιτώντας προς τη Μέκκα; Με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχουν βγάλει τα εικονίσματα από τα δωμάτια νοσηλείας. Και αυτό δεν συνέβαινε στο δωμάτιο της μητέρας μου, αλλά σε όλα. Το τσέκαρα και μου είπαν: Ανωθεν εντολή, για να μην προσβάλουμε τους αλλόθρησκους. Αυτό είναι ένα μεγάλο αίσχος και πρέπει να απαιτήσουμε να ξαναμπούν. Εδώ είναι Ελλάδα και όχι Μωαμεθανιστάν. Εμείς οι χριστιανοί ορθόδοξοι Ελληνες θα πολεμήσουμε, αν χρειαστεί, και μόνο εμείς. Κάπου με ενοχλεί αυτός ο δήθεν πολύ πολιτισμός, όπου το ανώμαλο γίνεται ομαλό και τα θρησκευτικά μας σύμβολα καταργούνται. Κάποιοι θα μας αποκαλέσουν ρατσιστές, μπορεί και να με αποκλείσουν πάλι από το facebook οι γνωστές κλίκες των ΜΚΟ. Δεν έχω τίποτα με τους μετανάστες, απλώς δεν δέχομαι να μου καταργούν τα θρησκευτικά σύμβολα οι δήθεν προοδευτικοί. (**) Ενημερώθηκε αρμοδίως ο Υπουργός Υγείας κ. Πλεύρης, είμαι σίγουρος ότι θα κάνει αυτό που πρέπει (αν τον αφήσουν…)», έγραψε στο Facebook ο Ακης Τσελέντης.Το μεσημέρι της Παρασκευής, ο κ. Τσελέντης σχολίασε στην ανάρτησή του πως «με έκπληξη διαπίστωσα ότι έχουν βγάλει τα εικονίσματα από τα δωμάτια νοσηλείας. Το τσέκαρα και μου είπαν: Ανωθεν εντολή, για να μην προσβάλουμε τους αλλόθρησκους», σημειώνοντας ότι «πρέπει να απαιτήσουμε να ξαναμπούν».ΠΗΓΗ-https://hellas-now.com/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οικουμενισμός - Πανθρησκεία”