Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

10
Ακόμα και όταν πάνε φαντάροι δεν τους στέλνουν όπου να είναι,αλλά σε συγκεκριμένα φυλάκια απλά για για να κάνουν το στρατιωτικό τους.
Αλλά μην ξεχνάτε ότι δεν βράζουν όλοι σε ένα καζάνι...άλλοι κινούν τα νήματα,άλλοι τους πορώνουν..και μην ξεχνάτε...το 1/3 θα γίνουν χριστιανοί το άλλο 1/3 είναι ήδη κρυφοχριστιανοί!!!!
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

11
emman έγραψε:
exkalimper έγραψε:ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΤΑΞΕΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΤΙ........


Σαν τι δηλ?

Αν εννοείς για πόλεμο κτλ οι πρώτοι που θα φοβηθούν θα είναι αυτοι.

Ξέρετε ότι σε περίπτωση πολέμου το πρώτο που κάνουν είναι να μαζεψουν τους τούρκους και να τους κλείσουν μέσα στο γήπεδο......και η συνέχεια αγνωστη
Λογικό είναι.

Θα τους συγκεντρώσουν ! Δε νομίζω ότι θα έχουν να φοβηθούν κάτι !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

12
emman έγραψε:
exkalimper έγραψε:ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΤΑΞΕΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΤΙ........


Σαν τι δηλ?

Αν εννοείς για πόλεμο κτλ οι πρώτοι που θα φοβηθούν θα είναι αυτοι.

Ξέρετε ότι σε περίπτωση πολέμου το πρώτο που κάνουν είναι να μαζεψουν τους τούρκους και να τους κλείσουν μέσα στο γήπεδο......και η συνέχεια αγνωστη
Φιλε μου η θράκη δυστηχώς έχει ελαχιστους έλληνες.Αντίθετα η τουρκοι αυξάνουν ραγδαίος.
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

13
exkalimper έγραψε:Φιλε μου η θράκη δυστηχώς έχει ελαχιστους έλληνες.Αντίθετα η τουρκοι αυξάνουν ραγδαίος.
Μη μασάς, είνα' ο Εμμάν εκεί ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

15
Μη μασάς, είνα' ο Εμμάν εκεί !
:541
θα τους παρει ολους στο κατοπι...

ναι,δεν σας φαινετε περιεργο που αυτοι κανουν τοσα παιδια και οι Ελληνες πολυ λιγα,θα μου πειτε αφου ειμαστε πρωτοι σε εκτρωσεις....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

16
Φιλε μου η θράκη δυστηχώς έχει ελαχιστους έλληνες.Αντίθετα η τουρκοι αυξάνουν ραγδαίος.

Τώρα τελευταία εχουν σταθεροποιηθεί και μπαίνουν στα δικά μας τα δεδομένα.....το πολύ 3-4 παιδιά.



Θα τους συγκεντρώσουν ! Δε νομίζω ότι θα έχουν να φοβηθούν κάτι !

Μπορώ να σε πω ότι ίσως και να μην θέλουν να γίνει τουρκία η θράκη.
Θα έχουν την ίδια ζωή με τώρα?
Θα έχουν πολιτισμό και πλούτο όπως τώρα?
Πως θα είναι η ζωή τους τελικά..........καλύτερη ή χειρότερη?

Το σίγουρο είναι πως θα είναι χειρότερη!!!!!



Μη μασάς, είνα' ο Εμμάν εκεί ! :cooll
:flag
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ

18
exkalimper έγραψε:Φίλε αφού ζεις πάνω θα ξέρεις ότι ηυ τουρκία δίνει χρήμα και προωθή να φύγουν σιγά σιγα οι ελληνες.


Η τουρκία ρίχνει χρήμα στους πομάκους ώστε να μπορέσει να τους φέρει με το μέρος της για να τους χρησιμοποιησει σαν τουρκική μειονοτητα.


Το προωθει να φύγουν οι Ελληνες πρώτη φορά το ακούω ..........εγώ τουλάχιστον κάτι τέτοιο δεν έχω ακούσει ούτε και έχω αντιληφθεί.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελληνοτουρκικά”