!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

1
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΙΘΑΝΩΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ,
ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΤΑΝΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ.

ΕΧΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟ ΓΕΡΟΝΤΑ (ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΙΕΡΟΜΟΝΑΧΟΣ). ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΛΟΓΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠ ΑΥΤΟΝ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ (1η ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ (ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΜΕΤΡΑ ΑΓΙΟΤΗΤΑΣ, ΑΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΕΠΙΜΕΛΩΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΩΤΙΖΕΙ ) ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ, ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΟΥΜΕ, ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΡΘΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, (1 η ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΔΩ ΚΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΔΥΣΚΟΛΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ)
ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ, Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ
ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...

Ο ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΑΔΕΛΦΟΣ ΣΑΣ,
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ.

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

2
Πριν δυο μέρες ο ξαδερφός μου που τυχαίνει να ειναι στα απόρρητα του στρατού μου ειπε πως ήρθε σήμα για μεγάλο επεισόδιο που πρόκειται να συμβεί στις επόμενες μέρες.


Τα πράγματα γίνονται δύσκολα και ερχονται μεγαλα γεγονοτα οπως εγραψε και ο αγαπητος φίλος METANOON.


Να εχετε όλοι τα ματια σας ανοιχτα και να εισαστε ετοιμη για παν ενδεχομενο
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

4
...οταν δε ιδητε κυκλουμενην υπο στρατοπεδων την ιερουσαλημ τοτε γνωτε οτι ηγγικεν η ερημωσις αυτης τοτε οι εν τη ιουδαια φευγετωσαν εις τα ορη και οι εν μεσω αυτης εκχωρειτωσαν και οι εν ταις χωραις μη εισερχεσθωσαν εις αυτην οτι ημεραι εκδικησεως αυται εισιν του πληρωθηναι παντα τα γεγραμμενα .................αρχομενων δε τουτων γινεσθαι ανακυψατε και επαρατε τας κεφαλας υμων διοτι εγγιζει η απολυτρωσις υμων....

ΑΜΗΝ !!!! ΓΕΝΟΙΤΟ !!!
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

6
ευχαριστω και εγω με την σειρα μου,παιδια...και οπως ειπε και ο φιλτατος Αλεξανδρος ΚΑΛΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ και οτι ειναι να ερθει ας ερθει και ο Θεος βοηθος....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

7
Εδώ και 2 μέρες η πρόσβασή μου στο διαδίκτυο έχει γίνει αναξιόπιστη, τη μια δουλεύει, την άλλη χαλάει. Ταυτόχρονα η γραμμή τηλεφώνου μου είναι νεκρή.

Πιστεύω τα ίδια ή ανάλογα θα γίνουν σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού αν εισβάλλουν οι Τούρκοι. Όχι λόγω βομβαρδισμών, αλλά μπορεί να υπάρχει και σχέδιο για την εκ των έσω κατάρρευση των τηλεπικοινωνιών.

"Θα ΄ρθει καιρός που δεν θα ακούτε τίποτα" λέει μια προφητεία...

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S.OS. ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!

8
αγαπητε Μιχαλη αν εισβαλουν οι Τουρκοι,μονο αυτο δεν θα μας νοιαζει,
αλλο λογικο ειναι να επιδιωκουν την καταρρευση των επικοινωνιων...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελληνοτουρκικά”

cron