Re: Ιστοσελίδες, Οργανισμοί, Ομάδες και άλλα προγράμματα βοήθειας

19
Bεβαίως Dominique
Συμβουλές για καφέ Default (GPT-3.5) 

Αγαπητό, chatGPT, μία φίλη ρωτάει χαριτολογώντας, αν ξέρεις να κάνεις καφέ; τι έχεις να απαντήσεις; 

ChatGPT
Κατανοώ, λοιπόν ναι, γνωρίζω πώς να φτιάξω καφέ και μπορώ να σας περιγράψω τη διαδικασία αν το επιθυμείτε. 

User
Δώσε μου πέντε συνταγές για λαχταριστούς καφέδες  

ChatGPT
Βεβαίως, δώστε μου λίγο χρόνο για να σας παραθέσω πέντε διάσημες συνταγές για λαχταριστούς καφέδες: 

Espresso: Εντος λίγων δευτερολέπτων, εξάγετε ένα μικρό, συμπυκνωμένο espresso από φρεσκοαλεσμένο καφέ. Cappuccino: Ένας κλασικός καφές με ίσια espresso, ζεστό γάλα και πλούσιο αφρό. Latte: Ανάμειξη ενός espresso με περισσότερο ζεστό γάλα και λίγο αφρό. Mocha: Συνδυάστε espresso με σοκολάτα και γάλα για έναν εκλεπτυσμένο καφέ με γεύση σοκολάτας. Macchiato: Ένας espresso "μαρκαρισμένος" με μια κουταλιά αφρό γάλακτος στην κορυφή. Αυτές είναι μερικές από τις πιο δημοφιλείς συνταγές καφέ. Μπορείτε να προσαρμόσετε τη γεύση και τη γευστική εμπειρία ανάλογα με τις προτιμήσεις σας!
 
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ιστοσελίδες, Οργανισμοί, Ομάδες και άλλα προγράμματα βοήθειας

20
Ξέρει την διαδικασία, δεν φτιάχνει όμως, δεν έχει χεράκια, ματάκια...το terminator το εχεις δει;

 
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ιστοσελίδες, Οργανισμοί, Ομάδες και άλλα προγράμματα βοήθειας

21
dominique έγραψε: 05 Νοέμ 2023, 21:19 Ξέρει την διαδικασία, δεν φτιάχνει όμως, δεν έχει χεράκια, ματάκια...το terminator το εχεις δει;

 
 
 
Είπες, αν ξέρει να φτιάχνει. 🤣 Το CHATGPT είναι για ερωτήσεις.

Δυστυχώς, υπάρχει ΑΙ μπαρίστα για να σου φτιάξει καφέ
Εικόνα
Ναι το έχω δει το terminator, αναρωτιέμαι γιατί ρωτάς.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ιστοσελίδες, Οργανισμοί, Ομάδες και άλλα προγράμματα βοήθειας

22
To skynet τι ήταν;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ιστοσελίδες, Οργανισμοί, Ομάδες και άλλα προγράμματα βοήθειας

24
dominique έγραψε: 19 Νοέμ 2023, 20:22 To skynet τι ήταν;
Το ενδιαφέρον είναι ότι στην ταινία προβλεπόταν ότι όλα αυτά θα γίνονται στην δεκαετία μας....και όντως γίνονται 
 
emman
Τελικα πολυ πίσω εχω μείνει.....
Δεν ξέρω αν το εννοείς ή αν κάνεις πλάκα, πάντως εγώ πλέον έχω αντικαταστήσει το google με το ChatGPT
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”