Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

19
Φίλε μου απο τέτοια που ανεφέρεις μπορώ να σε βομβαρδίσω και εγώ με χιλιάδες.

Το θέμα είναι αυτά που αναφέρεις να ευσταθούν και το κυριότερο να υπάρχουν αποδείξεις...... και όταν λέω αποδείξεις ελπίζω να καταλαβαίνεις τι αποδείξεις εννοώ.

Το να μου βάζεις ένα λινκ απο το wiki-zionist δεν μου λέει τίποτα,αντιθέτος μου δείχνεις οτι οι πληροφόριες που έχεις είναι κατά πολύ μεγάλο βαθμό λάθος.

Τώρα για τα σύμβολα που ανέφερες σχετικά με τους Σιωνιστές-μασώνους,είναι γνωστό ότι μεταγενέστεροι έχουν χρησιμοποιησει πολλά σύμβολα απο τους αρχαίους πολτισμούς.

Το θέμα εδώ είναι το πως τα χρησιμοποιεί ο καθένας.

Για τους αρχαίους Θεούς που είπες διαφωνώ κάθετα,εκτος βέβαια αν τους παρομοιαζεις-συνδέεις με κάποιους θεούς της Αιγυπτου το οποίο είναι αβάσιμο και λανθασμένο.

Για τα φιλοσοφικά κατορθώματα των Ελλήνων που έγραψες ότι είναι διδασκαλίες Περσών, Ινδών, Αιγυπτίων αλλα και Δρυΐδων μάγων,βρες μου τα αντίστοιχα φιλοσοφικά κατορθώματα όλων αυτών και το ξανασυζητάμε το θέμα.


Το καλό όμως που είπες ήταν με τον Πυθαγόρα.... με άρεσε!!!
Λες απο όλους αυτούς να έμαθε ότι οι Αθηναίοι νίκησαν την ανίκητη και υπερτεχνολογική Ατλαντίδα :blue


Τέλος για τον Πλήθων που ανέφερες εδώ όπως είπες και εσύ όντως γελάμε :χουχου



Όμως για να τα πάρουμε όλα με μια αρχή,το βασικό σου θέμα ποιο είναι?

Γιατί με τον τρόπο που άνοιξες και συνέχισες την συζητηση,είναι σαν να προσπαθούμε να αναλύσουμε 100 θέματα ταυτοχρονως.

Πες ακριβώς τι θέλεις να συζητησουμε σε αυτό το τόπικ για να ξέρουμε τι να πούμε!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

20
ο Ρασσιάς άλλωστε προσπαθεί να αποβάλει απο την Ελληνική παράδοση τους Πλατωνιστές και τους Πυθαγόρειους γιατι ειναι ξενόφερτοι και δεν είναι ο μόνος.
Και επειδη το λέει αυτος ,το δενουμε κόμπο,μηπως εχει τους λογους του και προσπαθει να τους αποβαλει?
Το οτι πολυταξιδεψε ο Πυθαγορας δεν σημαίνει οτι τα έμαθε απεξω και στο κάτω κάτω ο Διογενης ο Λαερτιος είναι μια πηγή,αν θες πες μου και που ακριβως το λεει?

Δεν μπορούμε να στεκόμαστε μονο σε μια πηγη.
Π.χ. ο Νάγος
ο Σπυρίδων Νάγος?

Αυτος που έλεγε οτι είδε τον Απόλλωνα?

Και Λουπους,ο καθένας εχει τον δικό του τρόπο σκέψης το οτι διαφέρει απο τον δικό σου δεν σημαίνει οτι ειναι και προβληματικός.

Για παράδειγμα το να μου παρομοιαζεις το Πλατωνα με την μασωνία και εμενα μου φαίνεται κάπως,εδω είμαστε για να ανταλλαξουμε απόψεις,οχι για να συμφωνουμε σε ολα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

21
Lupus Animus έγραψε:Πλάκα έχετε.

Να ξεκινήσω απο τον πρώτο.
Καλα ελπιζω να μην τα πιστευεις αυτα που λες.
Σε αυτά που λέω δεν χωράει καν αμφησβήτιση.

ο Ρασσιάς άλλωστε προσπαθεί να αποβάλει απο την Ελληνική παράδοση τους Πλατωνιστές και τους Πυθαγόρειους γιατι ειναι ξενόφερτοι και δεν είναι ο μόνος.
ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ
Απο την άλλη, ό νεοπυθαγόρειος Απολλώνιος Τυανεύς ήταν Ινδουιστής και πήγε στην ινδία για να βρει τους δράκους-σοφούς, απο όπου όπως λέει πήρε πολλές απο τις διδασκαλίες τους ο Πυθαγόρας.ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΑΩ ΩΜΩΣ ΔΙΟΤΗ Ο ΤΥΑΝΕΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ 3 ΜΧ ΑΙΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΠΗΓΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΙΣΤΡΑΤΟΣ ΑΛΛΑ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΙΚΑΖΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ 3-10ΜΧ ΑΙΩΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΛΙΩΤΙΚΕΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΩΣΤΟΣΟ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΠΛΑΣΕ Ο ΦΙΛΙΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΥΘΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΑ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣΤΙΣΤΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΑΡΚΤΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΠΑΣΧΑΛ

Ο Διογένης ο Λαέρτιος είχε πει μεταξύ άλλων οτι λανθάνουν ολοι όσοι μιλάνε για τα φιλοσοφικά κατορθώματα των Ελλήνων γιατί αυτά βασίστηκαν σε διδασκαλίες Περσών, Ινδών, Αιγυπτίων αλλα και Δρυΐδων μάγων.
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

22
Lupus Animus έγραψε:Πλάκα έχετε.

Να ξεκινήσω απο τον πρώτο.
Καλα ελπιζω να μην τα πιστευεις αυτα που λες.
Σε αυτά που λέω δεν χωράει καν αμφησβήτιση.

ο Ρασσιάς άλλωστε προσπαθεί να αποβάλει απο την Ελληνική παράδοση τους Πλατωνιστές και τους Πυθαγόρειους γιατι ειναι ξενόφερτοι και δεν είναι ο μόνος.

Απο την άλλη, ό νεοπυθαγόρειος Απολλώνιος Τυανεύς ήταν Ινδουιστής και πήγε στην ινδία για να βρει τους δράκους-σοφούς, απο όπου όπως λέει πήρε πολλές απο τις διδασκαλίες τους ο Πυθαγόρας.

Ο Διογένης ο Λαέρτιος είχε πει μεταξύ άλλων οτι λανθάνουν ολοι όσοι μιλάνε για τα φιλοσοφικά κατορθώματα των Ελλήνων γιατί αυτά βασίστηκαν σε διδασκαλίες Περσών, Ινδών, Αιγυπτίων αλλα και Δρυΐδων μάγων.
ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΑΩ ΩΜΩΣ ΔΙΟΤΗ Ο ΤΥΑΝΕΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ 3 ΜΧ ΑΙΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΩΣ ΠΗΓΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΙΣΤΡΑΤΟΣ ΑΛΛΑ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΙΚΑΖΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ 3-10ΜΧ ΑΙΩΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΛΙΩΤΙΚΕΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΩΣΤΟΣΟ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΠΛΑΣΕ Ο ΦΙΛΙΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΥΘΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΑ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣΤΙΣΤΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΑΡΚΤΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΠΑΣΧΑΛ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

23
Lupus Animus έγραψε: Ο Διογένης ο Λαέρτιος είχε πει μεταξύ άλλων οτι λανθάνουν ολοι όσοι μιλάνε για τα φιλοσοφικά κατορθώματα των Ελλήνων γιατί αυτά βασίστηκαν σε διδασκαλίες Περσών, Ινδών, Αιγυπτίων αλλα και Δρυΐδων μάγων.
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΩΝ ΡΕΥΜΑΤΩΝ ΠΩΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΕΜΑΤΑ ΠΙΣΤΗΣ ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΩΝ ΑΥΓΥΠΤΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΧΑΣΗ ΟΤΙ ΥΣΤΕ Ο ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝ ΚΛΕΨΑΜΕ ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΩΣ ΛΑΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΣΙΑΤΕΣ ΠΧ ΑΡΧΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΛΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΥΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΦΟΥ ΛΑΤΡΕΥΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΘΕΟΥ ΜΑΣ ΠΧ Ο ΑΓΙΑΞ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΤΩ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

24
Lupus Animus έγραψε:Για τον δεύτερο απλα να πω οτι δεν καταλαβαίνω καν τι λέει και που διαφωνει και ποιό
είναι το θέμα και αμφιβάλω αν καταλαβαίνει και ο ίδιος.

Αλλά μιας και αναφέρθηκαν τα Αιγυπτιακά μυστήρια, απλά να αναφέρω ξανά οτι ο Πυθαγόρας
και πιθανόν και ο Πλάτωνας ήταν μυημένοι σε αυτά, όπου ο πρώτος είχε κάνει εκεί και την
περιτομή του. Σε οτι αφορά την γενικότερη σχέση των Αιγιπτιακών με τα Ελληνικά μυστήρια
διαφωτιστικός ήταν ο Ηρόδοτος, ο οποίος ξεκαθάρισε οτι ΟΛΟΙ οι θεοί των Ελλήνων είναι
παρμένοι απο την αρχαία Αίγυπτο.
ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΥΓΥΠΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΙΣΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΘΕΟ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΣΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΑΣ ΠΧ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΑΜΕ ΜΗΠΩΣ ΑΓΝΩΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΧΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΕΣ ΤΟΝ ΑΥΓΙΠΤΙΩΝ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

25
ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΦΙΛΕ ΑΝΙΜΟΥΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΘΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΠΑΤΑΤΡΑΚ

ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΕΝΑ

ΠΕΡΙ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΚΛΠ

Η ΒΑΣΙΚΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΙΓΥΠΤΙΩΝ ΗΤΑΝ 7 ΚΑΙ 12 ΥΠΟΘΕΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ 12 ΒΑΣΙΚΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΙΜΙΘΕΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΕΚΕΙΝΗ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΩΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΟΙ ΙΕΡΟΙΣ ΤΟΥΣ ΕΚΟΒΑΝ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝΔΙΞΗ ΠΕΝΘΟΥΣ Η ΨΥΧΗ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΝΟΝΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΡΙΧΕΥΣΗ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΡΚΟΥΣΕ Η ΤΑΦΟΙ ΞΕΡΕΙΣ ...ΦΥΣΙΚΑ ΩΣ ΝΕΟΤΕΡΗ Η ΑΙΓΥΠΤΩΣ ΘΕΩΡΙΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ Η ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΠΩΣ Η ΠΟΛΥ ΜΕΜΦΙΔΑ ΚΤΙΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΑΦΟ ΤΟΥ ΑΡΓΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΗΝΑΝ Η ΜΙΝ Ο ΟΠΙΟΣ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΙΝΩΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΥΕΥΣΑΙ ΔΕ ΠΡΩΤΩΝ ΑΙΓΥΠΤΟΥΕΛΕΓΟΝ ΜΙΝΑΝ. ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΩΛΩΝ ΠΟΥ ΟΙ ΙΕΡΟΙΣ ΤΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΜΑΛΑ ΔΕ ΦΙΛΑΘΗΝΑΙΟΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΙΕΡΟΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΔΩ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΓΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΝΑΦΕΡΩΝΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΙΕΡΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΕΡΟ ΤΟΥ ΑΜΩΝ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΑΝΑΟ ΤΟΥ ΑΡΓΟΥΣ

ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΕΡΤΙΩΝ ΕΚΑΝΕ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΠΟ ΚΩΜΩΔΙΕΣ ΚΑΤΑ ΦΙΛΟΣΟΦΟΝ ΤΗΝ ΙΛΙΑΔΑ ΤΗΝ ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΕΡΙΛΙΦΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΕΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΧΕ ΕΛΙΠΗΣ ΠΗΓΕΣ ΑΥΤΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΧΙ ΕΓΩ ......ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 222-235ΜΧ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΔΕΩΔΙ ΑΚΜΑΖΑΝ ΝΑ ΤΟΝΙΣΤΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΟΙΤΗΣΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΕ ΟΥΔΕΜΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΗ ΓΝΩΣΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΜΠΑΠ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ

ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΙ Ο ΠΥΘΑΓΩΡΑΣ


ΑΝΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΟΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΗΝ ΑΓΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ....................
ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΣΑΜΟΥ ΕΡΜΟΔΑΜΑΝΤΑ ΤΗΝ ΙΩΝΙΑ ΣΧΟΛΗ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΣΥΡΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΕΡΕΚΥΔΗ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΘΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΜΑΝΔΡΟ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΥΛΑΚΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΣΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΒΑΑΛ .ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΚΑΙ ΔΙΔΑΣΚΕΤΕ ΤΑ ΕΛΕΥΣΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΛΦΙΚΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΣΙΚΕΛΙΑΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΗΝ ΔΕΛΦΙΚΗ ΛΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΒΑΑΛ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΕΣ ΜΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΒΑΑΛ







ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΗΘΩ


ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ 1355-1452 ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΧΘΗΣ ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ ΕΙΧΕ ΕΠΙΡΟΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΙΑ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΩΘΟΜΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΗΤΑΝ ΜΑΘΗΤΗΣ ΕΝΟΣ ΕΒΡΑΙΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥ ΑΒΕΡΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΣ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥ ΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΩΝ ΝΤΕΡΒΙΣΙΔΩΝ ΜΗΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΩΡΙΣΩ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΩΣ ΠΗΓΗ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

26
ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΩΝ ΙΑΜΒΛΙΧΟ

ΝΕΟΠΛΑΤΩΝΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΤΙ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΝΕΟΠΛΑΤΩΝΙΚΗ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΩ ΕΝΑ ΡΕΥΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΗ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΥΘΑΓΩΡΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΚΛΠ ΩΣΤΟ Ο ΙΔΙΟΣ ΗΤΑΝ ΣΥΡΙΑΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΙΕΡΙΣ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ ΕΖΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΜΗΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΖΥΜΩΣΕΩΝ ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ..ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΕΛΑΓΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΠΕΞΑΝ ΡΟΛΩ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΙΟΣ ΤΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Ο ουροβόρος όφις δεν είναι σύμβολο των Σιωνιστών

27
Ὁ Καποδίστριας δὲν ὑπήρξε μασῶνος. Ἀντιθέτως, μέσῳ πολλῶν διαταγμάτων ποὺ ἔβγαλε ὲναντίον τῶν "Μυστικῶν Ἐταιρειῶν", ὅπως χαρακτηριστικὰ ἀναφέρονται σ' αὐτὰ, προσπάθησε νὰ τὴ διαλύσει ἐντελῶς... Γι' αὐτὸ καὶ τὸν δολοφόνησαν...............
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σύμβολα και αποσυμβολισμοί”