Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

28
sarotos έγραψε: 14 Σεπ 2022, 21:08
aetos64 έγραψε: 10 Σεπ 2022, 19:25 "1. Δηλαδή θα πάρουμε την πόλη αλλά ταυτόχρονα θα έχουμε και τον αντίχριστο;;
Τι να το κάνουμε τότε και για ποιο έλεος μιλάμε;"

Γιατί σου φένεται παράξενο; δηλαδή όταν την είχαμε τόσους αιώνες την Πόλη δεν είχαμε αντιχρίστους; Όταν για παράδειγμα επί 100 χρόνια  είχαν απαγορευτεί οι εικόνες δεν κυβερνούσε αντίχριστος;
Αδερφέ, δεν μου φαίνεται παράξενο, ανούσιο μου φαίνεται. Γιατί τόσος ντόρος και τόση προφητεία ότι θα πάρουμε την πόλη εάν υποθέσουμε ότι έρχεται ο αντίχριστος και η συντέλεια; 
Δεν έχει λογική....
Δεν γνωρίζουμε πότε θα έρθει ο Αντίχριστος και δεν ευθυνόμαστε εμείς αν η απελευθέρωση της Πόλης είναι στα σχέδια της έλευσης. Και δεν χαιρόμαστε και τόσο εφόσον δεν είμαστε αναλαμπηστές.

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

29
dominique έγραψε: 10 Σεπ 2022, 21:48 Aγαπητέ Sarotos,το θέμα είναι νομίζω πολύ πιο πολύπλοκο  απο αυτα που θες να διελευκάνεις και συγκεκριμένα.

Όπως τα καταλαβαίνω, γιατί δεν έχουμε την φώτιση

Αν ο Γ' Παγκόσμιος είναι ο Αρμαγγεδών και δεν υπάρχουν 2 διαφορετικοί, τότε πριν πρέπει  να έρθουμε σε αδιέξοδο για να αναζητάμε σωτήρα, να έρθει ως σωτήρας, να έρθει ο ψευδοπροφήτης, να επιβληθεί το χάραγμα, να έρθουν οι 2 μάρτυρες, οι Εβραίοι(όχι όλοι) να καταλάβουν οτι τελικά δεν είναι αυτός ο Μεσσίας τους, να επιστρέψουν στον Χριστό,  να γίνουν όλα τα άλλα δεινά και εντέλλει να γίνει ο Αρμαγγεδών.

 
Πάρα πολύ σωστά.

Άκου τώρα τον προβληματισμό μου.
Στην 6η σάλπιγγα αναφέρεται ένας τρομερός πόλεμος. Με το τέλος του πολέμου οι άνθρωποι δεν μετανοούν, ξεκινάνε οι εφτά βροντές οι οποίες δεν ξέρουμε τι είναι, ξεκινάει το κήρυγμα των δύο προφητών και ο θάνατός τους, η επιστροφή των Εβραίων στον Χριστό, και τότε τελειώνει η έκτη σάλπιγγα. Ύστερα ξεκινάει η έβδομη πού είναι η βασιλεία του αντιχρίστου και το τέλος του κόσμου.

Ο προβληματισμός μου λοιπόν δεν είναι το αν θα γίνουν δύο πόλεμοι. Καθώς ο πόλεμος της έκτης σάλπιγγας, δεν είναι δυνατόν να σχετίζεται με τον πόλεμο το αρμαγεδών που είναι στην 6η φιάλη.
Ακόμα και αν πούμε ότι ο αρμαγεδών είναι πόλεμος ο οποίος δεν είναι μόνο πνευματικός αλλά και υλικός, τότε αυτομάτως φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι πρώτα πρέπει να υπάρξει ένας πόλεμος ο οποίος θα αναδείξει τον αντίχριστο, 6η σάλπιγγα, και ύστερα ένας πόλεμος ο οποίος θα κάνει ο αντίχριστος, 6η φιάλη. 

1. Εφόσον λοιπόν μιλάμε για αυτούς τους δύο πολέμους τότε η προφητεία του Αγίου Παϊσίου ,εάν πράγματι την είπε, είναι αδύνατο να ισχύει...

2. Εάν πάλι θέσουμε ότι ο τρίτος παγκόσμιος είναι ο αρμαγεδών τότε φτάνουμε αυτομάτως στο αδιέξοδο το οποίο περιέγραψες. Γεγονός το οποίο ακυρώνει το σενάριο αυτόματα.

Φτάνοντας λοιπόν στο συμπέρασμα ότι πρέπει να υπάρξει ο πόλεμος της έκτης φιάλης όπου ολοκληρώνεται με τον θάνατο των δύο προφητών και την επιστροφή των Εβραίων, και ύστερα ξεκινάει η βασιλεία του αντιχρίστου, τότε δεν μπορεί να είναι αυτός ο αρμαγεδών. Άρα η προφητεία αυτή που φέρεται ως λόγια του Αγίου Παϊσίου,
α. Είτε ο άγιος έκανε λάθος. Γεγονός το οποίο είναι πάρα πολύ φυσιολογικό και ανθρώπινο και καμία σχέση με την αγιότητα του δεν έχει.
β. Είτε δεν το είπε ποτέ και κάποιος έβαλε στο στόμα του Αγίου λόγια.

Ο προβληματισμός μου λοιπόν με τα λόγια του Αγίου είναι μεγάλος γιατί υπάρχουν πολλές αντιφάσεις και πολύ σύγχυση. Δεν μπορείς να οδηγηθείς σε ασφαλή συμπεράσματα σύμφωνα με τα λόγια του Αγίου Παϊσίου που φαίνεται να είπε.

Από την άλλη όπως σου είπα ήδη έχουν εκπληρωθεί και οδεύουν προς τέλεια εκπλήρωση κάποιες από τις προφητείες του.
Και αυτό να σου πω την αλήθεια μου δημιουργεί ακόμα μεγαλύτερη σύγχυσησύγχυσ

Το ευαγγέλιο όμως πότε θα κυρηχθεί; Τώρα πριν γίνουν όλα αυτα;
Τι είναι όμως αυτό που θα οδηγήσει ώστε να κηρυχθεί το ευαγγέλιο;
Έχουμε μιλήσει για αυτό στο παρελθόν, και εδώ υπάρχουν δύο εκδοχές.

1. Να γίνει διάδοση του Ευαγγελίου μετά τον παγκόσμιο πόλεμο ως κάποιου είδους αναλαμπή.
2. Να κηρυχθεί το Ευαγγέλιο όπως λέει η αποκάλυψη, από τους προφήτες. 

Όσον αφορά το πρώτο σενάριο, αυτό είναι που ψάχνω να δω εάν πράγματι υφίσταται γιατί ο δικός μου εγκέφαλος δεν το χωράει.

Όσον αφορά το δεύτερο σενάριο θα γίνει εκ των πραγμάτων άσχετα με το πρώτο.

Να κηρυχθεί, οχι να πιστευθεί.

Οπότε όλα αυτά δεν μου ταιριάζουν με τις προφητείες για τον ελληνοτουρκικό και μετα παγκόσμιο, με μεγάλη πιθανότητα βέβαια να λογιζόμαστε λανθασμένα.

Εγώ είμαι της γνώμης οτι ο πόλεμος αυτός θα φέρει τον κόσμο σε μεγάλο αδιέξοδο, θα γίνει κάτι που θα οδηγήσει στο να κηρυχθεί το ευαγγέλιο ορθόδοξα, για να γνωρίσουν και όσοι δεν ξέρουνε,(ίσως εδώ μπερδεύονται κάποιοι με την αναλαμπή, να δούμε τι λένε οι άγιοι εκτός Ελλάδος για την διάδοση του ευαγγελίου) δεν θα πιστευθεί απ' όλους, τα προβλήματα δεν θα λυθούν, δεν θα εξαφανιστούν οι υπηρέτες του Αντιχρίστου, θα συνεχίσουν το έργο τους παραλληλα.

Και τότε θα φανερωθεί, δεν νομίζω οτι θα ναι δεκαετίες όπως λες, τα πράγματα θα ναι πολύ δύσκολα, δεν θα επιβιώσουν πολλοί, πείνα και κακουχίες και αναρχία, για αυτό θα παρουσιαστεί ως σωτήρας, γιατί οι άνθρωποι θα αποζητάνε έναν σωτήρα.
Ναι καταλαβαίνω τι λες, πρέπει να αναγνωρίσουμε όμως ότι τα λόγια των σύγχρονων γερόντων και Αγίων μιλάνε για αυτές τις δεκαετίες. Γεγονός το οποίο μου δημιουργεί ακόμα μεγαλύτερη σύγχυση. Και βεβαίως αυτός είναι και ο λόγος που ήμουν τόσο μεγάλος πολέμιος αυτής της αναλαμπής στο παρελθόν. 
Και λέω τώρα... Ο Άγιος Παΐσιος έλεγε ότι θα πάρουμε την πόλη τη μικρά Ασία κλπ, 
Τι να το κάνουμε βρε αδερφή αν είναι να έρθει ο αντίχριστος μετά τον πόλεμο; Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου; Εάν ήταν έτσι δεν έχει νόημα κάν η αναφορά όχι να γίνεται ολόκληρη προφήτολογια τέτοιας διάστασης για κάτι που είναι τόσο πολύ ανούσιο τελικά...
Εντέλλει οι προφητείες δόθηκαν για μετάνοια,ας την έχουμε και να είμαστε κοντά στον Θεό, Αυτός θα μας ελεήσει, είτε θα μας πάρει, ελπίζω να είμαστε έτοιμοι, είτε θα μας αφήσει να ζήσουμε, εμπιστοσύνη να έχουμε στο θέλημα Του και ας γίνει οτι θέλει Εκείνος.
 
 
Αμήν.

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

30
LAPTONAS έγραψε: 11 Σεπ 2022, 17:42
 
 
 
Καλώς ήρθες και πάλι sarotos, γεια σου. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εκ μέρους όλων. Πράγματι, θυμάμαι πόσο πολύ συμμετείχες κι εσύ τότε που προσπαθούσαμε όλοι να βρούμε μια άκρη στο συγκεκριμένο θέμα.
........
οστόσο, λες ότι έχεις πολλά ερωτηματικά, τα οποία ίσως εξηγούν το λόγο που επέστρεψες κι εσύ μετά από καιρό, ευτυχώς.
 
Γεια σου αδερφέ μετά από χρόνια, κρατάω την τελευταία παράγραφο σου ως παρακαταθήκη και ως αληθής.
Πράγματι είναι παράδοξο, μετά από τόσα χρόνια αντί το αδιέξοδο εύρεσης της αλήθειας για το συγκεκριμένο θέμα να γίνεται μικρότερο , γίνεται μεγαλύτερο. 

Εδώ είμαστε να τα συζητάμε μπας και βγάλουμε καμία άκρη.
​​​​​​​Και δεν είναι το μόνο θέμα που με προβληματίζει, είναι και το άλλο που συζητάω με την αδερφή δομινίκη όσον αφορά το 666.

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

31
sarotos έγραψε: 14 Σεπ 2022, 22:03 Και λέω τώρα... Ο Άγιος Παΐσιος έλεγε ότι θα πάρουμε την πόλη τη μικρά Ασία κλπ, 
Τι να το κάνουμε βρε αδερφή αν είναι να έρθει ο αντίχριστος μετά τον πόλεμο; Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου; Εάν ήταν έτσι δεν έχει νόημα κάν η αναφορά όχι να γίνεται ολόκληρη προφήτολογια τέτοιας διάστασης για κάτι που είναι τόσο πολύ ανούσιο τελικά..
 
Εδώ υπάρχει μια ενδιαφέρουσα άποψη. Ο πόθος των Ελλήνων (και καλά) είναι να πάρουμε πίσω την Πόλη. Τυχαίνει (καθόλου τυχαία), η μοίρα της Νέας Ιερουσαλήμ (Κωνσταντινούπολης), να είναι συνιφασμένη με την μοίρα της παλαιάς Ιεαρουσαλήμ. Στην Κωνσταντινούπολη, έχει προφητευθεί (από αμφισβητούμενους βέβαια προφήτες) ότι θα στεφθεί ο Ιωάννης εκ πενίας Βασιλεύς. Στην δε Ιερουσαλήμ (στο Ισραήλ) ο Αντίχριστος. Όταν προφήτευαν οι αγίοι μας, δεν ήξεραν ότι παράλληλα με την ανακατάληψη της πόλης θα γινόταν η στέψη του Αντιχρίστου στο Ισραήλ, οπότε θεωρούσαν το γεγονός ποθούμενο. 

Ρωτάς, τι να το κάνουμε;

Έχεις δίκιο.

Βλέπεις, η ανακατάληψη της Πόλης, παρέλκει την ανάδειξη του Ιωάννη ως ηγέτη της Κωνσταντινούπολής. Ο Οποίος - μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου- δεν γνωρίζουμε αν στην πραγματικότητα είναι υποτελής στον Αντίχριστο ή αν είναι όντως προγενέστερος. 

Κοινώς, όλα αυτά μπορεί να είναι ένα σχέδιο-παγίδα, για να αφήσουμε την πίστη μας και να ελπίσουμε σε κάτι που ουδεμίαν σχέση έχει με τον Χριστό ή μπορεί να είναι αλήθεία.

Ωστόσο, για να γίνουν όλα αυτά, πρέπει πρώτα να γίνει ο Ρωσοτουρκικός. Διότι, για να κορυφωθεί η ένταση και να έχουμε ανάδειξη του Ιωάννη πρέπει πρώτα ο Δυτικός κόσμος να έχει περιέλθεο σε πλήρη σύγκρουση με την Ρωσία, η οποία εκείνο το διάστημα θα είναι ενάντια στην Τυορκία. Για αυτά έχουμε μιλήσει εδώ :

viewtopic.php?f=18&t=17026&p=81344&hili ... %82#p81344
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

32
sarotos έγραψε: 14 Σεπ 2022, 22:03
Στην 6η σάλπιγγα αναφέρεται ένας τρομερός πόλεμος. Με το τέλος του πολέμου οι άνθρωποι δεν μετανοούν, ξεκινάνε οι εφτά βροντές οι οποίες δεν ξέρουμε τι είναι, ξεκινάει το κήρυγμα των δύο προφητών και ο θάνατός τους, η επιστροφή των Εβραίων στον Χριστό, και τότε τελειώνει η έκτη σάλπιγγα. Ύστερα ξεκινάει η έβδομη πού είναι η βασιλεία του αντιχρίστου και το τέλος του κόσμο
 
 Συμφωνώ, αλλά νομίζω οτι η επιστροφή των Εβραίων θα γίνει μετά τον ερχομό του Αντιχρίστου και οχι πριν, θα έχει δηλαδή εμφανιστεί, θα καταλάβουν οτι δεν είναι αυτός που περίμεναν, αφού βασιλεύσει, ίσως, έτσι τουλάχιστον εγω εχω καταλάβει.
sarotos

Φτάνοντας λοιπόν στο συμπέρασμα ότι πρέπει να υπάρξει ο πόλεμος της έκτης φιάλης όπου ολοκληρώνεται με τον θάνατο των δύο προφητών και την επιστροφή των Εβραίων, και ύστερα ξεκινάει η βασιλεία του αντιχρίστου, τότε δεν μπορεί να είναι αυτός ο αρμαγεδών. Άρα η προφητεία αυτή που φέρεται ως λόγια του Αγίου Παϊσίου,
α. Είτε ο άγιος έκανε λάθος. Γεγονός το οποίο είναι πάρα πολύ φυσιολογικό και ανθρώπινο και καμία σχέση με την αγιότητα του δεν έχει.
β. Είτε δεν το είπε ποτέ και κάποιος έβαλε στο στόμα του Αγίου λόγια.
Ναι,αλλά οι 2 προφήτες θα προφητεύσουν 1260 μέρες. Μάλιστα λέει

"Προτου μαλιστα να συμβουν αυτα, θα στειλει ο Κυριος, ως ευσπλαχνος, τον Ηλια τον Θεσβιτη και τον Ενωχ, για να διδαξουν αυτοι την ευσεβεια στο γενος των ανθρωπων και να κυρηξουν με παρρησια σε ολους τη γνωση του Θεου, ωστε να μην πιστευσουν στον τυραννο απο φοβο, και θα κραυζαγουν και θα λενε 'Ανθρωποι, ειναι απατεωνας΄κανεις να μην πιστευσει εντελως σ' αυτον, ουτε να υπακουσει στον θεομαχο."

Οσιου Εφραιμ του Συρου, Τομος Δ'


αρα θα έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος.

Καταλαβαίνω τι θες να πείς με τα λόγια του αγίου Παισίου και που μπερδεύεσαι, δεν ξέρω

sarotos

Έχουμε μιλήσει για αυτό στο παρελθόν, και εδώ υπάρχουν δύο εκδοχές.

1. Να γίνει διάδοση του Ευαγγελίου μετά τον παγκόσμιο πόλεμο ως κάποιου είδους αναλαμπή.
2. Να κηρυχθεί το Ευαγγέλιο όπως λέει η αποκάλυψη, από τους προφήτες. 
 

Ναι, αλλά αν κηρυχθεί απο τους 2 προφήτες, μιλάμε για 1260 μέρες με τον Αντίχριστο παρών. Μπορεί να γίνει κήρυξη με τον Αντίχριστο παρών κάνοντας ψευδοθαύματα και η ανθρωπότητα να τον προσκυνάει ώστε να χαρεί με τον θάνατο των 2 προφητών;

Απο την άλλη αν γίνει κάποιου είδους αναλαμπή με την έννοια κήρυξης ευαγγελίου, πως θα γίνει η αποστασία που προηγείται του Αντιχρίστου;

viewtopic.php?f=19&t=14427

Δεν ξέρω ίσως η αλήθεια να είναι κάπου στο ενδιάμεσο και εμεις να μην το βλέπουμε, λόγω έλλειψης φωτίσεως.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

33
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ, ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ(666) ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΑΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΤΗΝ "ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ 666" ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ DRANG NACH OSTEN ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ, ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ Η ΑΣΙΑΤΙΚΗ ΤΡΙΜΕΡΗΣ (888) ΝΑ ΓΕΝΟΚΤΟΝΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΜΦΗ ΤΟΥ "ΝΑΖΙΣΤΗ - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ - ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ". Η ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ Η ΦΥΛΑΚΙΣΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ, ΑΠΕΤΡΕΨΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ+ΠΛΑΝΗΤΗ, ΣΕΝΑΡΙΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΣ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ή ΟΧΙ Η ΣΑΤΑΝΙΚΗ ΑΝΑΛΑΜΠΗ, ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΣΑΣ....

Re: ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΘΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ

34
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ (ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΤΕ) ΟΠΟΥ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΩΝ ΣΤΟ ΜΥΣΤΡΑ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟΥ, ΟΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ, Ο ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΟΥΡΛΙΑΖΕ : "ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ (ΜΑΪΜΟΥ ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ 666)" ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΝΙΚΗ, ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ !!! ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ "ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ" ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΜΒΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΙΕΣ Ο ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΡΜΠΟΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΤΛΕΡΙΚΟ ΣΥΝΘΗΜΑ "SIEG HEIL" ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ!!! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΦΑΓΕΑΣ ΧΙΤΛΕΡ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΙΚΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΖΗΔΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΟΥΝ... Υ.Γ.: ΟΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΣΤΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΥΨΩΝΑΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟΥΣ ΠΥΡΣΟΥΣ ΣΕ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΗ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΒΛΕΠΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ, ΛΙΒΡΑΓΚΑ, ΕΩΣΦΟΡΙΚΗ ΜΟΓΓΟΛΟΓΕΝΗΣ ΘΕΟΣΟΦΙΑ, ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ 666, ΝΑΖΙΣΤΙΚΟΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ, ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ)...ΕΧΩ ΣΗΚΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα”

cron