Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

10
Εδώ μπορείτε να δείτε και τη διάλεξη του Δρ. Naseim Haramein σχετικά με ένα απίστευτο αρχαίο εύρημα που σχετίζεται με τον πολιτισμό των Μάγιας.. και παρουσιάζει και αυτό ξεκάθαρα ιπτάμενους δίσκους και αστροναύτες!!..

phpBB [video]


Οι Μάγιας ως γνωστών ισχυρίζονται μέχρι και σήμερα ότι προέρχονται από αστράνθρωπους που ήρθαν στο ηλιακό μας σύστημα ως άποικοι από τις Πλειάδες..

Συμπαθώ τους Μάγιας ιδιαίτερα γιατί προσπάθησαν και αυτούς να τους αφομοιώσουν και γενοκτονήσουν να τους εξαφανίσουν γλώσσα+γραφή και να τους εκχριστιανίσουν με τη βία, ευτυχώς ανεπιτυχώς όμως, διότι ξαναεπιστρέφουν γρήγορα στις ρίζες και στις παραδόσεις τους!

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

11
Πολύ ενδιαφέρον βίντεο. Έχω διαβάσει βιβλία για τους Μάγιας όταν ήμουν πιτσιρίκι.

Δεν μου λες, μιας και αναφέρθηκες στους Μάγιας, μήπως γνωρίζεις κάτι για το ημερολόγιό τους;

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

12
Spartan έγραψε:Παιδιά, διαβάστε αυτό και πιστεύω ότι θα ωφεληθείτε αμφότεροι...

Και, με την ευκαιρία, δε μπορώ , θα το πω:
Είμαι μάρτυρας θέασης Α.Τ.Ι.Α. Έγινε το 2001 στη Λίμνη Πλαστήρα Καρδίτσας, λίγο έξω απ΄το χωριό "Μπελοκομήτης" (ωραίος κομήτης;)
Ήταν τ-ε-ρ-ά-σ-τ-ι-ο, τριγωνικό, με λευκά φώτα στις γωνίες, πέρασε από πάνω μας σε απόσταση 500-1000 μ. Έδειχνε να "αιωρείται" μεταξύ 2 διαστάσεων, δηλαδή σα να αχνοπαιζε μερικές φορές, εκεί που το έβλεπες, άρχιζε να "ξεθωριάζει" σα να αραίωνε η δομή του, η πυκνότητα της ύλης του, δηλαδή "χανόταν" μέχρι που νόμιζες ότι θα εξαφανιστεί, και μετά ξαναπύκνωνε και γινόταν και πάλι συμπαγές και ευδιάκριτο.Ήταν τελείως αθόρυβο (μέχρι και ο αέρας είχε σταματήσει!!!!) Το φαινόμενο κρατησε περίπου 5 λεπτά, ΔΕΝ το είδα μόνο εγώ, ΔΕΝ είχα πιει τίποτε απολύτως (αλλά και να είχα, οι άλλοι που το είδαν;) και τελικά το αντικείμενο "έσβησε" ξεθώριασε, χάθηκε. Ξέρω πάρα πολύ καλά τι είδα, και ότι δεν ήταν κάτι -συμβατικά- εξηγήσιμο. Από τότε άρχισα και να ασχολούμαι. Ψάξε -ψάξε κατέληξα εδώ...

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ:
http://geoment.e-e-e.gr/ejogiinoi.htm
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spartan την 01 Μαρ 2012, 15:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

13
Εικόνα

Όλοι θα έχετε δει σίγουρα το βίντεο στο Youtube "Nasa Anomalies Captured by Camera". O χρήστης που το έφτιαξε, από πραγματικές βιντεοσκοπημένες εικόνες της ΝASA βγάζει στο διαδίκτυο το 2ο Μέρος. Το βίντεο είναι επικό και αν υπάρχει κάποιος κολημμένος φίλος σας εγωκεντρικός που αμφισβητεί την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ότι υπάρχουν A.T.I.A. τότε είναι η κατάλληλη ευκαιρία να του το στείλετε με email να ξεστραβωθεί λίγακι.
Περιέχει ζωντανές ηχογραφήσεις από τους αστρονάυτες και φυσικά τίποτα από αυτά που θα παρακολουθήσετε δεν είναι Photoshop.


Επιπλέον θα ακούσετε και τον πρώην αστροναύτη Dr. Edgar Mitchell που μιλάει ανοιχτά για επαφές σε διαστημικές αποστολές και άλλα!


Σημείωση 1: Στο 02:50 Θα δείτε ένα τριγωνικό UFO. Γνωστό στις μεγάλες δυνάμεις από τις πρώτες αποστολές ακόμα. Το ονομάζουν "Black Knight" δεν είναι επανδρωμένο και είναι σε τρόχιά γύρω από τον πλανήτη μας.

Σημείωση 2: Στο 06:52 προσέξτε το σχήμα του αντικειμένου. Πρόκειται μάλλον για μητρικό σκάφος, και η ομοιότητά του με (τεράστιο) φίδι-δράκο είναι εκπληκτική. Είναι ο " Δράκων" , ο " Όφις ο αρχαίος" που λατρεύουν πάρα πολλές ανατολικές και όχι μόνο θρησκείες; Είναι ο "θεός" - δράκος που έβλεπαν να έρχεται από τον ουρανό και τον οποίο απεικονίζουν σε αναρίθμητες παραστάσεις οι παλιοί άνθρωποι; Τα συμπεράσματα είναι δικά σας...

phpBB [video]


Αφού δείτε αυτό το βίντεο, μετά δείτε προσεκτικά και αυτό για να σας φύγουν όλες οι αμφιβολίες!

phpBB [video]


Και αφού δείτε και το 2ο βίντεο, αν θέλετε να
ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ και να συμπληρώσετε το "παζλ" μέσα σας,
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟ!! Όσο κι αν είναι κουραστικό και μεγάλο, θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπατε μέχρι τώρα τα πράγματα... Άλλωστε τα αγαθά κόποις κτώνται.Πρέπει να κουραστεί και λιγάκι κανείς για να μάθει και να ΩΦΕΛΗΘΕΙ. Και βεβαίως μετά υπάρχει και συναρπαστική συνέχεια...
http://geoment.e-e-e.gr/ejogiinoi.htm
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

15
Δείτε οπωσδήποτε και αυτά τα 2 βίντεο, και θα με θυμηθείτε... Όσοι ξέρουν καλά Αγγλικά θα καταλάβουν περισσότερα...Αλλά και γρι Αγγλικά να μην ξέρει κάποιος, πάλι θα καταλάβει πάρα πολλά!
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙ;

Όμως, όποιος "τώρα μόλις συντονίστηκε στο δέκτη του" χωρίς να έχει διαβάσει τα προηγούμενα ποστ μου σ΄αυτό το τόπικ σχετικά με το θέμα που διερευνούμε, αλλά και όλες τις άλλες δημοσιεύσεις στο παρόν τόπικ, του συνιστώ και τον παρακαλώ θερμά να το κάνει, για να μην πέσει σε λούμπες, αλλά να ξεκαθαρίσει το θέμα UFO μια και καλή μέσα του, και μαζί και πάρα πολλά άλλα ΜΕΓΑΛΑ θέματα, (σχεδόν τα πάντα, στο μέτρο του εφικτού !!)
Ειδικά συνιστώ για άλλη μια φορά να διαβαστεί από όλους τους ενδιαφερόμενους αυτό:
http://geoment.e-e-e.gr/ejogiinoi.htm
Όσο κι αν είναι κουραστικό και μεγάλο, θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπατε μέχρι τώρα τα πράγματα...

Άλλωστε "αγαθά κόποις κτώνται".Πρέπει να κουραστεί και λιγάκι κανείς για να μάθει και να ΩΦΕΛΗΘΕΙ. Και βεβαίως μετά υπάρχει και συναρπαστική συνέχεια...

Και τώρα προσδεθείτε...το ταξίδι αρχίζει!!

phpBB [video]

phpBB [video]
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

16
Το παραπανω βιντεο με ελληνικους υποτιτλους:
phpBB [video]

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

17
Eυχαριστώ πολύ φίλε Διογένη, να ΄σαι καλά παλιόφιλε!

Και τώρα, όσοι παρακολούθησαν προσεκτικά το θέμα με όλα τα στοιχεία που παρατίθενται απ΄την αρχή,
θα ήθελα να εκφράσουν γνώμες, απόψεις, σκέψεις, σχόλια, απορίες.
Είναι πιστεύω πολύ καυτό θέμα με πάρα πολλές και βαθιές προεκτάσεις. Ας συζητήσουμε.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

18
Βασικά ξεκίνησα να διαβάζω εκείνο το Site ( http://geoment.e-e-e.gr/ejogiinoi.htm ) από περιέργεια γιατί μου φάνηκε όντως ενδιαφέρον.
Με το που ξεκίνησα να διαβάζω όμως και με το που έφτασα στο εξής παρακάτω Quote, σταμάτησα και εγκατέλειψα:
Λέγαμε λοιπόν ότι η Αγ. Γραφή δεν απορρίπτει την ύπαρξη εξωγήινων πολιτισμών. Αντίθετα, ανακαλύπτει κανείς ορισμένα χωρία που μπορεί να υποδηλώνουν την πιθανή ύπαρξη και άλλων φυλών στο σύμπαν, εκτός του ανθρώπου.

Στην Καινή Διαθήκη λοιπόν βρίσκουμε τα εξής σημεία: «Και άλλα πρόβατα έχω, α ουκ εστίν εκ της αυλής ταύτης» δηλ. «Έχω και άλλα πρόβατα, που δεν ανήκουν σ' αυτήν την μάντρα». Πρόκειται για λόγια που είπε ο ίδιος ο Χριστός (κατά Ιωάννη 10, 16).

Στο χωρίο αυτό, όπως και στα επόμενα που θα δούμε, δεν δηλώνεται ξεκάθαρα ότι υπάρχει ζωή σε άλλους κόσμους, είναι όμως πιθανό να εννοεί και αυτό. Το ίδιο ισχύει και για τη φράση του Αποστόλου Παύλου στην προς Ρωμαίους επιστολή (8, 39) περί «κτίσης ετέρας». Μεταφράζουμε: «Και είμαι πραγματικά βέβαιος πως ούτε θάνατος ούτε ζωή, ούτε άγγελοι ούτε άλλες ουράνιες δυνάμεις, ούτε παρόντα ούτε μέλλοντα, ούτε κάτι άλλο στον ουρανό ή στον ’δη, ούτε καμία άλλη κτίση - δημιουργία δεν θα μπορέσει να μας χωρίσει από την αγάπη του Θεού».

Δε μπορούμε να γνωρίζουμε αν περιλαμβάνονται κι άλλα σκεπτόμενα όντα εκτός από μας στην ερμηνεία για την «άλλη κτίση» και τα «άλλα πρόβατα»[1]. Αν οι νύξεις αυτές αφορούν και στην περίπτωση ύπαρξης άλλων έλλογων όντων, δε σημαίνει ότι αυτά κατοικούν απαραίτητα σε άλλους πλανήτες. Μπορεί να ζουν σε άλλες διαστάσεις - πραγματικότητες π.χ., ή μπορεί να μην έχουν τη δική μας εξωτερική μορφή. Το ίδιο ισχύει και για τη φράση που υπάρχει στην Αποκάλυψη από τον Ιωάννη (5,13): «(μτφ.) Και ύστερα άκουσα κάθε δημιούργημα που βρίσκεται στον ουρανό και στη γη και κάτω από τη γη...».
αμέσως μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά (χτύπησαν τα "καμπανάκια της ορθοδοξίας"--> πρόσεχε οmg, Πλάνη - Πλάνη...χεχε).
Λαμβάνοντας υπόψην λοιπόν τα παρακάτω

α) εκτός από τις διάφορες απλές μεταφράσεις της Καινής Διαθήκης, υπάρχει και μία Καινή Διαθήκη με εγκυρη "σύντομη ερμηνία", αποδεκτή επισήμως (με την βούλα που λέμε) από διάφορους φορείς όπως "Οικουμενικό Πατριαρχείο" του 1952 και κάποιες Ιερές Συνόδους που έγιναν σε διάφορα μέρη για να εγκρίνουν την "σύντομη ερμηνία" της εν λόγω Καινής Διαθήκης.
Μπορείτε λοιπόν όσοι έχετε "αμφιβολίες" για το τι εννοεί σε κάποια σημεία ο Χριστός μας, να συμβουλεύεστε και την σύντομη ερμηνία που δίνει στην καινή διαθήκη ο Τρεμπελάς (πάρτε λοιπόν το βιβλίο "Καινή Διαθήκη μετά Συντόμου Ερμηνίας υπο Π.Ν. Τρεμπελα" για να δειτε μια ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΡΜΗΝΙΑ με τα μάτια σας) (πολλές Καινές Διαθήκες με απλή μετάφραση είναι καλές. Για όποιον όμως ψάχνεται και τον ενδιαφέρει και η "ερμηνία" ας μην πάει και πέσει όπου ναναι. Ας πάει στα σίγουρα εκεί που τουλάχιστον έχει πάρει και μερικές σφραγίδες οτι η ερμηνία του είναι εγκεκριμένη).

β) Τις διάφορες (πιθανότατα μασονικής προελεύσεως) προπαγάνδες περί Δωδεκαθεισμού, Εξωγήινων κλπ κλπ (δηλαδή με άλλα λόγια αντιλαμβάνεστε οτι υπάρχουν διάφορες "ομάδες" που στόχο έχουν την παραπλάνηση - οδηγία σε πλάνη των Χριστιανών προκειμένου να πιστέψουν σε οτιδήποτε άλλο εκτός του Χριστού (και να οδηγηθούν τελικώς σε απώλεια). Δεν θα το συνεχίσω με λεπτομέρειες επί του "β" αλλά ελπίζω να έγινα καταννοητός ---> Ξανα-ρίξτε μια ματιά στα Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών για να "μπείτε στο νόημα του τι εννοώ" ---> http://www.kalami.net/2005/cosmos/prwtokolla_siwn.html ).


...σας γράφω τι λέει η Καινή διαθήκη (κατά Ιωάννην κεφ. ι', στοιχ 16) και τι λέει η ερμηνία του Τρεμπελά για να σας διαφωτίσω:

Κείμενο Καινής Διαθήκης:
"16. Και άλλα πρόβατα έχω, α ουκ εστιν εκ της αυλής ταύτης. κακεινά με δει αγαγειν, και της φωνής μου ακούσουσι, και γενήσεται μια ποίμνη, εις ποίμνην"
Σύντομη Ερμηνία του (εγκεκριμένου) Τρεμπελά:
16. Έχω όμως και άλλα πρόβατα, τα οποία δεν είναι από την μάνδραν αυτήν της ιουδαικής συναγωγής, αλλ' είναι διεσκορπισμένα μεταξύ του ειδωλολατρικού κόσμου. Και πρέπει εγώ να οδηγήσω και εκείνα και να τα ενώσω με τα άλλα. Και όταν εγώ θα τα καλώ δια να τα συναθροίσω, ωρισμένως εκείνα θα ακούσουν την φωνήν μου, και έτσι θα γίνη από τα εδώ πρόβατα και από εκείνα μία ποίμνη, η χριστιανική Εκκλησία, και ένας ποιμήν ο Χριστός.
Η "ερμηνία" της Καινής Διαθήκης, δεν μπορεί να γίνεται από τον κάθε τυχάρπαστο όπως τον βολεύει. Ο Τρεμπελάς που "Τόλμησε" να δώσει σύντομη ερμηνία είχε την ταπεινοφροσύνη να ζητήσει και εγκρισεις από εκει που έπρεπε (στην αρχή οι πρώτες 18 σελίδες είναι γεμάτες με επίσημες εγκρίσεις - με σφραγίδες κανονικότατα) από την Ορθοδοξία. Μην πεφτετε εύκολα στις παγίδες όσων λένε διάφορα για να πλανήσουν τα έθνη και τον κόσμο όλο, ετσι ώστε να έχει εύκολο έδαφος ο αντίχριστος όταν θα έρθει (δεν το βλέπω να αργεί πολύ να σας πω την αλήθεια σύμφωνα με όσα βλέπουμε να γίνονται σχετικά με τη λέξη "σφράγισμα" και "Πόλεμος").

Φυσικά όμως είσαστε ελευθεροι (όπως πάντα) να πιστέψετε ό,τι θέλετε. Δικές σας είναι οι ψυχές σας.
Εγώ απλά επισημαίνω ένα μικρό κομμάτι για να δώσω σε όσους έχουν την "καλή προαίρεση" αλλά έτυχε από αμέλειά τους να "μην είναι διαβασμένοι" την ευκαιρία να μην "φάνε κουτόχορτο" όσον αφορά την Αγία γραφή και την "ερμηνία" της. Στο θέμα της Αγίας γραφής και των κανόνων για να βαδίζετε σίγουρα σωστά να έχετε και τα κατάλληλα βιβλία να συμβουλεύεστε.
Πχ. Τους Ιερούς Κανόνες της Ορθοδοξίας (βλέπε και τις Εννέα Οικουμενικές συνόδους κλπ) θα τους βρείτε γραμμένους στο "Ιερό Πηδάλιο" ---> http://www.scribd.com/document_download ... ension=pdf
Την εγκεκριμένη ερμηνία (με την βούλα) της Καινής Διαθήκης θα την βρείτε αν αγοράσετε την "Καινή Διαθήκη μετά Συντόμου Ερμηνίας υπο Π.Ν. Τρεμπελα".


ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ στις Πλάνες των Εωσφοριστών. Είναι κρυμένες εκεί που δεν το περιμένετε.
(πολλές φορές κάποιοι που λένε διάφορες "στρεβλώσεις" όπως ο συντάκτης του άρθρου της ιστοσελίδας που αναφέρω στην αρχή του post μου, μπορεί να μην είναι Εωσφοριστής, μασόνος ή οτιδήποτε (μην τον κατηγορούμε και άδικα τον άνθρωπο που ούτε καν τον ξέρουμε), αλλά να είναι απλώς άλλος ένας πλανημένος (παπαγάλος?) που λέει κάποια πράγματα. Εμείς όμως οφείλουμε να διασταυρώνουμε σωστά, τουλάχιστον τις ερμηνίες της Αγίας Γραφής από έμπειρες πηγές όταν αυτές υπάρχουν για να μην πέσουμε σε πλάνη λόγω λάθως ερμηνίας των γραφών).

Πέντε σειρές πρόλαβα να διαβάσω και αμέσως σας έδειξα αυτό που υπέπεσε στην αντίληψή μου (πάλι καλά που το θυμήθηκα διότι θα μπορούσα και να μην το θυμάμαι). Άραγε σε πόσα "λάθη" θα μπορούσε να έχει υποπέσει το εν λόγω άρθρο?
Να ξέρετε οτι (ενδεικτικά) ένας πολύ "δυνατός τρόπος" για να πλανήσεις κάποιον είναι να του πεις πχ. 99,999% αλήθειες και 0,001% ψέματα. Εγώ που έτυχε να διαβάσω την ερμηνία του Τρεμπελά, τη θυμήθηκα την ερμηνία που έδινε. Άραγε πόσα προλάβαμε να διαβάσουμε σε αυτή τη ζωή, έτσι ώστε να τα έχουμε διαβάσει όλα και να (τα θυμόμαστε και να τα) αντιλαμβανόμαστε όλα τα "λάθη" ή τα "κόλπα" (πλάνες, κλπ) των διάφορων συγγραφέων?

προς "προβληματισμόν σας" λοιπόν το παραπάνω. ;-)
Ελπίζω να έπραξα σωστά που σας ενημέρωσα. :-)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια με UFO,μεταφυσικά και ανεξήγητα φαινόμενα.”