Re: Merlin Avalon

10
LAPTONAS έγραψε: 03 Απρ 2022, 00:31
aetos64 έγραψε: 03 Απρ 2022, 00:23
LAPTONAS έγραψε: 03 Απρ 2022, 00:17
aetos64 έγραψε: 03 Απρ 2022, 00:09
LAPTONAS έγραψε: 02 Απρ 2022, 22:03
Αετέ, με τον εαυτό μας σίγουρα πρέπει να κάνουμε πολύ πνευματική εργασία... γιατί θα είμαστε μαζί του ως το τέλος..., αλλά η Σωτηρία δεν έρχεται από τον εαυτό μας, οπότε μην ρίχνεις όλο το φόρτο στον εαυτό. 

Για αυτόν που θα έρθει ....από όσο ξέρω οι Γερμανοί θα τον ακολουθήσουν και θα βαπτιστούν και Ορθόδοξοι. Το ίδιο και οι Ρώσοι (θα ακολουθήσουν). 
Νομίζω μιλάμε για δύο διαφορετικά πρόσωπα, εγώ για τον Αντίχριστο κι εσύ μάλλον για κάποιον από κάποιους αναμενόμενο Ιωάννη;
Εγώ μιλάω για τον Ιωάννη, που μπορεί να είναι ο Αντίχριστος. Το αν θα είναι ή όχι αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Εσύ δηλαδή μετά τον Πούτιν περιμένεις τον Αντίχριστο ;
Δεν νομίζω να έρθει αμέσως μετα τον Πούτιν. Πρέπει πρώτα να αποδυναμωθούν οι Μουσουλμάνοι ώστε να μπορεί να χτιστεί ο Ναός..
Του Ιωάννη αποστολή δεν θα είναι αυτή ; Να δαμάσει τα Ξανθά γένη και κάνει πόλεμο εις τους Αγαρινούς ; Το είχα συζητήσει πριν 9 χρόνια με τον Emman εδώ: .

Ευκαιρία να το φρεσκάρω. 
Ίσως παίξει καί κάποιος δικός μας κάποιο ρόλο σχετικά με αυτού του Ιωάννη, μπορεί αυτόν του προδρόμου του Αντιχρίστου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη”