Re: βατοπεδι παρωδια

10
Φιλε Κώστα θα σε παρακαλουσα να λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι εκφράσεις για τα άλλα μέλη του φόρουμ..υπάρχουν κανόνες
Φροντίστε να μην δυσφημίζετε οποιοδήποτε αλλά να παραθέτετε επιχειρήματα σε χαμηλούς τόνους. Τα παράπονα σας ακούγονται και πέρα απο τα όρια του forum και δεν θα πρέπει να δώσουμε σε κανέναν δικαίωμα να μας κατηγορήσει χωρίς λόγο.
Απαγορεύετε να βρίζουμε ή να χρησιμοποιούμε λέξεις και φράσεις που προσβάλουν τα άλλα μέλη.
Θα σε παρακαλουσα επίσης να μην αναφέρονται υβριστικές εκφράσεις γενικότερα,ελπίζω να μην επαναληφθεί αυτό το γεγονός.

Ευχαριστώ.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: βατοπεδι παρωδια

11
Φιλούμενος έγραψε:Φιλε Κώστα θα σε παρακαλουσα να λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι εκφράσεις για τα άλλα μέλη του φόρουμ..υπάρχουν κανόνες
Με εκπλήσει το ότι ο δημιουργός του βίντεο αυτού είναι μέλος αυτού του φόρουμ !!!
Δεν το ήξερα !!!

Ή μπερδεύτηκες και νομίζεις ότι εννοώ τον Αρποκρατιων ? :hmmm
Φυσικά και δεν εννοώ αυτόν.
Θα σε παρακαλουσα επίσης να μην αναφέρονται υβριστικές εκφράσεις γενικότερα,ελπίζω να μην επαναληφθεί αυτό το γεγονός.
Το λαμόγιο στη μαύρη λίστα λοιπόν σα λέξη ! Έγινε ! :541

Σύντομα δε θα μπορούμε όμως να πούμε κακή κουβέντα για τη Νέα Τάξη αν συνεχίσουμε έτσι ! :hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

12
Με εκπλήσει το ότι ο δημιουργός του βίντεο αυτού είναι μέλος αυτού του φόρουμ !!!
Δεν το ήξερα !!!

Ο τρόπος που εκφράστηκες φαινόταν πως αναφερόσουν στο arpokration και για αυτό επέμβει περισσότερο ο admin.

Το βίντεο δεν είναι του αρποκρατίων απ'οσο ξέρω,αλλά μπορεί κάποια μέλη ή και επισκέπτες ακόμη,να εντάσονται υπέρ κάποιων αποψεων απο το βίντεο και με τον χαρακτηρισμό που απέδωσες σε αυτόν που εφτιάξε το βίντεο αυτομάτως είναι σαν να πηγαίνει και στους αλλους που πιστευουν σε αυτα που λεει και έτσι μπορεί να δημιουργηθουν παρεξηγήσεις. :cooll



Τωρα που τελιωσαμε με τα παραπάνω ας μπούμε στο θέμα μας.

Η εκκλησιαστική περιουσία ??? :blue
Τι ακριβώς ρωτάς?

Η εκκλησία ΝΠΔΔ ??? :blue
Απο το κράτος δεν πληρώνονται?


Η εκκλησία εκφράζει εκατομμύρια κόσμου ! :cooll
Εκκατομύρια κόσμου εκφράζει υπέρ στον πόλεμο στο Ιρακ-αφγανισταν κτλ κτλ

Οι "δικές σου" οργανώσεις που βρίσκουν χρήμα και τι το κάνουν να σε προβληματίζει και όχι η εκκλησία !!! :cooll
Η εκκλησία δεν πιάνεται? δεν πρέπει να μας προβληματίζει???

Τι θέλει δηλαδή αυτός που έφτιαξε το βιντεάκι αυτό ? :hmmm

Μπορείς να τον ρωτησεις εδω: http://www.youtube.com/watch?v=NAYgRd03 ... er_embedde :cooll

Η δικιά μου η γνώμη είναι πως με το βίντεο αυτο θέλει να δείξει πως η περιουσία της εκκλησίας είναι τεράστια την ίδια ώρα που ο κόσμος της είναι άνεργος,πεινάει κτλ κτλ
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

13
Το βίντεο δεν είναι του αρποκρατίων απ'οσο ξέρω,αλλά μπορεί κάποια μέλη ή και επισκέπτες ακόμη,να εντάσονται υπέρ κάποιων αποψεων απο το βίντεο και με τον χαρακτηρισμό που απέδωσες σε αυτόν που εφτιάξε το βίντεο αυτομάτως είναι σαν να πηγαίνει και στους αλλους που πιστευουν σε αυτα που λεει και έτσι μπορεί να δημιουργηθουν παρεξηγήσεις.
Κάποιος φτιάχνει ένα βιντεάκι με τέτοιο περιεχόμενο και τίτλο "Η ορθόδοξη μαφία των ρασοφόρων" !!! :down1 Απαράδεκτος τίτλος και ανάλογο περιεχόμενο !
Αν υπάρχουν οπαδοί τέτοιων απόψεων και παρεξηγιούνται, να γνωρίζουν ότι η παρεξήγηση δεν είναι αποκλειστικότητά τους !
Δεν έφτιαξα και ούτε δημοσίευσα εγώ τέτοια βιντεάκια !

Το δημιουργό χαρακτηρίζω λαμόγιο με καλή και προφανή δικαιολογία ! :cooll

Είμαι υβριστής ? Καλώς είμαι τότε !


Και επαναλαμβάνω ότι σκουπίδια στο ίντερνετ και στο youtube υπάρχουν πολλά. :cooll

Μπορώ να τα ανα-δημοσιεύω εδώ ? Θα έχουμε σκουπιδοπόλεμο τότε ! :down1

Εάν δε μπορώ να σχολιάζω όπως αρμόζει σε τέτοια θέματα-βιντεάκια τότε θα παρακαλούσα να υπάρχει προσοχή και στο περιεχόμενο των δημοσιεύσεων ! Απλό είναι !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

14
Απαράδεκτος τίτλος και ανάλογο περιεχόμενο !


Απο τα 6 λεπτά του βίντεου σε τι διαφωνεις συγκεκριμένα?

Εχει κάποια πράγματα το βίντεο που να συμφωνεις με αυτά?
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

15
emman έγραψε: Απο τα 6 λεπτά του βίντεου σε τι διαφωνεις συγκεκριμένα?

Εχει κάποια πράγματα το βίντεο που να συμφωνεις με αυτά?
Εσύ προφανώς συμφωνείς απόλυτα ! :help

Προτείνω λοιπόν να αλλάξει και ονομασία το σάιτ και το φόρουμ γιατί έχει το όνομα "μαφιόζου ορθόδοξου ρασοφόρου". :hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

16
Η εκκλησια ναι εχει μεγαλη περιουσία και ναι δεν την διαθετει στον λαο που πειναει οπως λεει το βιντεο,αλλα αυτο δεν την κανει μαφιοζικη...και κατι αλλο..οι παπαδες ή οι ρασοφοροι δεν ειναι η Εκκλησια ειναι εκπροσωποι τους και στο κατω κατω μην τα ριχνουμε ολα στους παπαδες...φταιμε και εμεις που δεν κανουμε τιποτα...με το βγαζουμε βιντεακαι ακι απλα να κατηγορουμε δεν λυνεται το προβλημα ..εχει προσπαθησει κανεις να βγαλει βιντεακι που να κατηγορει τον λαο..γιατι ειναι ευκολο να λεμε φταει η εκκλησια ,φταιει η πολιτεια..δηλαδη φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο εμας???
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: βατοπεδι παρωδια

17
KostasL έγραψε:
emman έγραψε: Απο τα 6 λεπτά του βίντεου σε τι διαφωνεις συγκεκριμένα?

Εχει κάποια πράγματα το βίντεο που να συμφωνεις με αυτά?
Εσύ προφανώς συμφωνείς απόλυτα ! :help

Προτείνω λοιπόν να αλλάξει και ονομασία το σάιτ και το φόρουμ γιατί έχει το όνομα "μαφιόζου ορθόδοξου ρασοφόρου". :hmmm


Ευχαριστώ για την απαντηση,ηταν πολύ κατατοπιστική.

Ναι φίλε μου Κώστα συμφωνώ απολυτα και εαν θέλεις τα βάζουμε ένα ένα κάτω και τα συζητάμε.

Εγώ δεν προσπαθώ να αποφύγω κάποια συζήτηση και για αυτό είμαι εδώ αλλωστε.

Το σαιτ δεν χρειάζεται να αλλάξει ονομασία αν εσύ είσαι :0595 και δεν μπορείς να καταλάβεις και να διαχωρίσεις κάποια πραγματα.

Φιλικα emman
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

18
emman έγραψε:
KostasL έγραψε:
emman έγραψε: Απο τα 6 λεπτά του βίντεου σε τι διαφωνεις συγκεκριμένα?

Εχει κάποια πράγματα το βίντεο που να συμφωνεις με αυτά?
Εσύ προφανώς συμφωνείς απόλυτα ! :help

Προτείνω λοιπόν να αλλάξει και ονομασία το σάιτ και το φόρουμ γιατί έχει το όνομα "μαφιόζου ορθόδοξου ρασοφόρου". :hmmm


Ευχαριστώ για την απαντηση,ηταν πολύ κατατοπιστική.

Ναι φίλε μου Κώστα συμφωνώ απολυτα και εαν θέλεις τα βάζουμε ένα ένα κάτω και τα συζητάμε.

Εγώ δεν προσπαθώ να αποφύγω κάποια συζήτηση και για αυτό είμαι εδώ αλλωστε.

Το σαιτ δεν χρειάζεται να αλλάξει ονομασία αν εσύ είσαι :0595 και δεν μπορείς να καταλάβεις και να διαχωρίσεις κάποια πραγματα.

Φιλικα emman
Συνεχίστε να δημοσιεύετε σκουπίδια δεν υπάρχει πρόβλημα. :541

Και ξαναλέω, εάν θέλω να βρίζω και να προκαλώ εδώ πέρα, δεν έχω παρά να δημοσιεύω βιντεάκια με ότι τίτλο και ότι περιεχόμενο γουστάρω. :541 Όχι δικά μου φυσικά... :cooll

Γιατί το θέμα εδώ πέρα αυτό ακριβώς είναι.

Μπορώ εγώ ή οποιοσδήποτε να δημοσιεύει οτιδήποτε εδώ ? :hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια διάφορα”

cron