Re: βατοπεδι παρωδια

19
Συνεχίστε να δημοσιεύετε σκουπίδια δεν υπάρχει πρόβλημα. :541

Και ξαναλέω, εάν θέλω να βρίζω και να προκαλώ εδώ πέρα, δεν έχω παρά να δημοσιεύω βιντεάκια με ότι τίτλο και ότι περιεχόμενο γουστάρω. :541 Όχι δικά μου φυσικά... :cooll

Γιατί το θέμα εδώ πέρα αυτό ακριβώς είναι.

Μπορώ εγώ ή οποιοσδήποτε να δημοσιεύει οτιδήποτε εδώ ? :hmmm


Αυτη την φορά δεν μπορώ να πω,οι απαντήσεις ήταν οντως κατατοπιστικες!!!!!


Αν νομίζεις ότι βάζουμε σκουπίδια στο φόρουμ είσαι ελευθερος να πας όπου αλλού θέλεις,που βάζουν τις πολυτιμότερες δημοσιευσεις.......δηλ. αυτές που θέλεις να ακούς μόνο εσυ!!!!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

20
emman έγραψε: Αυτη την φορά δεν μπορώ να πω,οι απαντήσεις ήταν οντως κατατοπιστικες!!!!!
Σε τι θες να σε κατατοπίσω σχετικά με την "Ορθόδοξη μαφία ρασοφόρων" ? :cooll
Αν νομίζεις ότι βάζουμε σκουπίδια στο φόρουμ είσαι ελευθερος να πας όπου αλλού θέλεις,που βάζουν τις πολυτιμότερες δημοσιευσεις.......δηλ. αυτές που θέλεις να ακούς μόνο εσυ!!!!!!
Είμαι πάντα ελεύθερος να πάω όπου θέλω, δε χρειάζομαι άδεια ή υπενθύμιση. :cooll

Και οι υπεύθυνοι του φόρουμ αυτού είναι ελεύθεροι να με διαγράψουν ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

21
Σε τι θες να σε κατατοπίσω σχετικά με την "Ορθόδοξη μαφία ρασοφόρων" ? :cooll
Δεν χρειάζομαι καμία κατατόπιση φίλε κώστα.

Απλά να μας πείς τι απο αυτα που λεει το βίντεο είναι λάθος για να δούμε πόσα θα βρεις :cooll , εκτός βέβαια απο την επικεφαλίδα <Ορθόδοξη μαφία ρασοφόρων> που μόνο αυτό μας αναφέρεις συνέχεια.

Εκτός βέβαια αμα δεν θέλεις διαλογο ή δεν έχεις επιχειρηματα και τι αλλο να πεις.......και πετάς ένα αόριστο:σκουπίδι είναι και πάμε παρακάτω.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

22
emman έγραψε:
Σε τι θες να σε κατατοπίσω σχετικά με την "Ορθόδοξη μαφία ρασοφόρων" ? :cooll
Δεν χρειάζομαι καμία κατατόπιση φίλε κώστα.

Απλά να μας πείς τι απο αυτα που λεει το βίντεο είναι λάθος για να δούμε πόσα θα βρεις :cooll , εκτός βέβαια απο την επικεφαλίδα <Ορθόδοξη μαφία ρασοφόρων> που μόνο αυτό μας αναφέρεις συνέχεια.

Εκτός βέβαια αμα δεν θέλεις διαλογο ή δεν έχεις τι να πεις και πετάς ένα αόριστο:σκουπίδι είναι και πάμε παρακάτω.
Το θέμα της Εκκλησιαστικής περιουσίας και της διαχείρισης της και του στάτους της Εκκλησίας θα το συζητήσουμε άλλη φορά.

Δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση αυτή τη στιγμή. Θα το κάνουμε κάποια άλλη στιγμή. :cooll

Το σφάλμα του εν λόγω βίντεο, εκτός από τον υβριστικό τίτλο, ήταν ότι είναι αναληθές και ψευδές και προπαντός μεροληπτικό εναντίον της Εκκλησίας. Σίγουρα προέρχεται από πηγή που επιδιώκει, όχι τη διόρθωση κακώς κειμένων στην Εκκλησία, αλλά επιδιώκει να πλήξει αυτήν.
Κοινώς είναι ένα νεο-ταξικό βίντεο !

Λέω ΟΧΙ και πάλι!
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

24
Αρποκρατιων έγραψε:Δε σηκώνει κριτική η υπόθεση του Βατοπεδίου, λέτε ?
Όλα είναι καλώς καμωμένα ? Και στα θέματα της Εκκλησίας το ίδιο ? Να τα κουκουλώνουμε, να τα συγκαλύπτουμε είναι καλύτερο ?

εδω φασκεισ η αντιφασκεισ?
Όχι Αρποκρατίωνα, δε φάσκω και αντιφάσκω!

Δες την πιο πάνω απάντησή μου.

Και δες όλα όσα έγραψα.

Απλά αντέδρασα στη δημοσίευση του συγκεκριμένου βίντεο !
Όταν είδα ότι ο σκοπός δεν είναι η διόρθωση αλλά η επίθεση. :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

25
Το θέμα της Εκκλησιαστικής περιουσίας και της διαχείρισης της και του στάτους της Εκκλησίας θα το συζητήσουμε άλλη φορά.

Δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση αυτή τη στιγμή. Θα το κάνουμε κάποια άλλη στιγμή. :cooll

Θα περιμένω με ανυπομονησία!!!! :D


Το σφάλμα του εν λόγω βίντεο, εκτός από τον υβριστικό τίτλο, ήταν ότι είναι αναληθές και ψευδές και προπαντός μεροληπτικό εναντίον της Εκκλησίας. Σίγουρα προέρχεται από πηγή που επιδιώκει, όχι τη διόρθωση κακώς κειμένων στην Εκκλησία, αλλά επιδιώκει να πλήξει αυτήν.
Κοινώς είναι ένα νεο-ταξικό βίντεο !

Λέω ΟΧΙ και πάλι!
Δεν επιδιώκουμε σε καμία περίπτωση να την πλήξουμε φίλε Κώστα,αλλα ακριβώς το αντίθετο.

Οι εκκλησιαστικοί παράγοντες είναι αυτοί που απο μόνοι τους την έχουν πλήξει.
Το <πλήξει> μέσα σε εισαγωγικά,γιατι κανείς δεν μπορεί να πλήξει τον οικο του Θεού!!!

Οπως έγραψα πρόσφατα και σε άλλα θέματα,δεν χρειάζονται άλλο κάλυψει οι εν λόγω κύριοι,γιατί είμασταν προετοιμασμένη για αυτην εδω την εικόνα απο την αποκάλυψη του Ιωαννου.
Πως δηλ στους έσχατους καιρούς θα είναι οι χειρότεροι όλων......θα είναι μαυρη λύκοι όπως λεει ο Αγιος Ιωαννης που ίσως σε αρέσει περισσότερο αυτό απο το μαφία ρασοφόρων :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: βατοπεδι παρωδια

26
emman έγραψε:
Το θέμα της Εκκλησιαστικής περιουσίας και της διαχείρισης της και του στάτους της Εκκλησίας θα το συζητήσουμε άλλη φορά.

Δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση αυτή τη στιγμή. Θα το κάνουμε κάποια άλλη στιγμή. :cooll

Θα περιμένω με ανυπομονησία!!!! :D


Το σφάλμα του εν λόγω βίντεο, εκτός από τον υβριστικό τίτλο, ήταν ότι είναι αναληθές και ψευδές και προπαντός μεροληπτικό εναντίον της Εκκλησίας. Σίγουρα προέρχεται από πηγή που επιδιώκει, όχι τη διόρθωση κακώς κειμένων στην Εκκλησία, αλλά επιδιώκει να πλήξει αυτήν.
Κοινώς είναι ένα νεο-ταξικό βίντεο !

Λέω ΟΧΙ και πάλι!
Δεν επιδιώκουμε σε καμία περίπτωση να την πλήξουμε φίλε Κώστα,αλλα ακριβώς το αντίθετο.

Οι εκκλησιαστικοί παράγοντες είναι αυτοί που απο μόνοι τους την έχουν πλήξει.
Το <πλήξει> μέσα σε εισαγωγικά,γιατι κανείς δεν μπορεί να πλήξει τον οικο του Θεού!!!

Οπως έγραψα πρόσφατα και σε άλλα θέματα,δεν χρειάζονται άλλο κάλυψει οι εν λόγω κύριοι,γιατί είμασταν προετοιμασμένη για αυτην εδω την εικόνα απο την αποκάλυψη του Ιωαννου.
Πως δηλ στους έσχατους καιρούς θα είναι οι χειρότεροι όλων......θα είναι μαυρη λύκοι όπως λεει ο Αγιος Ιωαννης που ίσως σε αρέσει περισσότερο αυτό απο το μαφία ρασοφόρων :cooll
Ότι μου φαίνεται νεο-ταξικό μου δημιουργεί μια ενστικτώδη αντίδραση Εμμάν !

Δε διαφωνώ με αυτά που λες.

Έχω όμως και ζωντανά παραδείγματα καλής χρήσης της εκκλησιαστικής περιουσίας.
Και η εκκλησία θα χρειασθεί να έχει περιουσία στο μέλλον. Προς όφελος ίσως και του ποίμνιού της.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: βατοπεδι παρωδια

27
Έχω όμως και ζωντανά παραδείγματα καλής χρήσης της εκκλησιαστικής περιουσίας.


Μα αμα δεν έδειχνε και κάποια παραδείγματα καλής χρήσης θα έχανε πολύ περισσότερο κόσμο.

Πάρε για παράδειγμα τις φιλανθρωπικες ομάδες και κοίτα τι γίνεται,οπως στην uinicef.

Παίρνουν τεράστια ποσά αλλά ένα μικρό μέρος πάει στον προορισμό του και αυτό γιατι δεν γίνεται να μην πάει για τον ίδιο λόγο(θα χάσουν πελάτες-χρημα).

Συνέχεια γίνονται τηλεμαραθώνιοι για διάφορους λόγους βοηθείας αλλα που πάνε τα λεφτά?

Αυτα και αλλά πολλά γενικά περί αυτών. :0595



Και η εκκλησία θα χρειασθεί να έχει περιουσία στο μέλλον. Προς όφελος ίσως και του ποίμνιού της.
Αυτά τα ακούω απο μικρό παιδί.

Εδώ ο κόσμος πεινάει και πεθαίνουν καθημερινά χιλιάδες παιδιά που με λίγη βοήθεια θα ήταν διαφορετικά τα πραγματα.

Αν εννοείς ότι χρειάζονται περιουσία στο μελλον για κάποιον ενδεχόμενο πόλεμο τότε πραγματικά λυπάμαι.

Δεν είναι αυτός ο ρόλος της εκκλησίας.

ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ
Σε αυτήν την κατευθυνση πρέπει να κινηθει η εκκλησία και να αγκαλιάσει τα παιδιά της που την έχουν πραγματική ανάγκη σε αυτά τα δύσκολα χρόνια που διανύουμε.


Για τα υπολοιπα μελλοντικά που είναι μόνο θεωρίες και δικαιολογίες για να βρίσκουν πάτημα,θα βρει τον τρόπο ο Θεός να μας βοηθήσει.
Το θέμα είναι να κάνουμε το σωστό και να βαδίζουμε σε μονοπάτια που μας δίδεξε ο Θεός και όλα θα αλλα τα έρθουν!!!! Απλά να είμαστε εμείς σωστοι....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια διάφορα”