Για να διαβάσετε τις συζητήσεις πρέπει να είστε εγγεγραμένο μέλος.

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

19
Δεν το καταλαβαίνεις, δεν το καταλαβαίνεις.. Δεν λέει πως ΘΑ ΠΕΙΣΕΙ κάποιον, λέει ΘΑ ΑΡΠΑΞΕΙ την ΕΞΟΥΣΙΑ....
E,τι να σου κανω τωρα,να σου βαζω ολοκληρα αποσπασματα απο το βιβλιο του μοναχου,που τα λενε ολα αυτα;Το εχεις διαβασει,το εχεις ομως μελετησει ΕΙΣ βαθος;Εχεις διαβασει οτι σχεδον θα ''παρακαλουν'' οι ανθρωποι να τον κανουν βασιλια,και αυτος θα αρνειται τον πρωτο καιρο;Θα αρνειται την εξουσια;Και με τα ''χιλια ζορια'' θα δεχτει στο τελος;

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

20
Γιώργος έγραψε:
Δεν το καταλαβαίνεις, δεν το καταλαβαίνεις.. Δεν λέει πως ΘΑ ΠΕΙΣΕΙ κάποιον, λέει ΘΑ ΑΡΠΑΞΕΙ την ΕΞΟΥΣΙΑ....
E,τι να σου κανω τωρα,να σου βαζω ολοκληρα αποσπασματα απο το βιβλιο του μοναχου,που τα λενε ολα αυτα;Το εχεις διαβασει,το εχεις ομως μελετησει ΕΙΣ βαθος;Εχεις διαβασει οτι σχεδον θα ''παρακαλουν'' οι ανθρωποι να τον κανουν βασιλια,και αυτος θα αρνειται τον πρωτο καιρο;Θα αρνειται την εξουσια;Και με τα ''χιλια ζορια'' θα δεχτει στο τελος;
Δεν τα βασίζω όσα λέγω στο βιβλίο του μοναχού.
Άλλωστε και ο ίδιος παραδέχτηκε λάθη.
Εδώ επιχειρηματολογούμε βάσει δεδομένων σε σχέση με το αρχάιο κείμενο της Γραφής!

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

21
Λοιπον,επειδη ακριβως το εχω απομνημονευσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ και ΑΠΕΞΩ το βιβλιο του μοναχου (ο αντίχριστος ηλθεν 1983-2013),και τι ακριβως εχει ειπωθει απο Αγιους για τον αντι και τα χρονια του,σου λεω αετε αυτα που σου λεω.....Χρειαζομαστε δηλαδη 2 ΔΙΑΚΡΙΤΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ,που η πρωτη ουτε με το πιο ''ευφανταστο'' σεναριο επιστημονικης φαντασιας ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!Μια ματια στο τι συμβαινει στην Συρια,αρκει να μας πεισει.....

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

22
Γιώργος έγραψε:Λοιπον,επειδη ακριβως το εχω απομνημονευσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ και ΑΠΕΞΩ το βιβλιο του μοναχου (ο αντίχριστος ηλθεν 1983-2013),και τι ακριβως εχει ειπωθει απο Αγιους για τον αντι και τα χρονια του,σου λεω αετε αυτα που σου λεω.....Χρειαζομαστε δηλαδη 2 ΔΙΑΚΡΙΤΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ,που η πρωτη ουτε με το πιο ''ευφανταστο'' σεναριο επιστημονικης φαντασιας ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!Μια ματια στο τι συμβαινει στην Συρια,αρκει να μας πεισει.....
Λοιπόν, επειδή έτσι δεν βρίσκουμε άκρη, να αναφερόμαστε με παραθέσεις στα επιχειρήματα.

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

23
Λοιπόν, επειδή έτσι δεν βρίσκουμε άκρη, να αναφερόμαστε με παραθέσεις στα επιχειρήματα.
Μου το εχουν παρει το βιβλιο,και δεν το εχω πλεον.Ωστοσο,απ'εξω,θυμαμαι τα εξης:''Και οταν οι ανθρωποι θα δουν σε αυτον τοσα χαρισματα και τοσες αρετες,ολοι μαζι θα συγκεντρωθουν και μια γνωμη θα σχηματισουν,να τον κανουν βασιλια τους.Και αυτος ο παμμιαρος θα παραιτειται τετοιου αξιωματος.Και αυτοι,ολο θα προσμενουσι και θα παρακαλουν να τον δουν βασιλια...''

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

24
Γιώργος έγραψε:
Λοιπόν, επειδή έτσι δεν βρίσκουμε άκρη, να αναφερόμαστε με παραθέσεις στα επιχειρήματα.
Μου το εχουν παρει το βιβλιο,και δεν το εχω πλεον.Ωστοσο,απ'εξω,θυμαμαι τα εξης:''Και οταν οι ανθρωποι θα δουν σε αυτον τοσα χαρισματα και τοσες αρετες,ολοι μαζι θα συγκεντρωθουν και μια γνωμη θα σχηματισουν,να τον κανουν βασιλια τους.Και αυτος ο παμμιαρος θα παραιτειται τετοιου αξιωματος.Και αυτοι,ολο θα προσμενουσι και θα παρακαλουν να τον δουν βασιλια...''
Καί πού αναιρούνται όσα είπα;

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

25
Καί πού αναιρούνται όσα είπα;
Το οτι θα ΑΡΠΑΞΕΙ την ΕΞΟΥΣΙΑ,δεν ειπες;Ε,ακριβως το αντιθετο θα γινει,με παρακαλια απο τον κοσμο θα την παρει!Θα τον φερουν ''σηκωτο'' στην θεση εξουσιας,ο ιδιος στην αρχη δεν θα θελει!Φυσικα,υποκριτικα,γιατι ο σκοπος του θα ειναι αυτος ακριβως,να γινει ΒΑΣΙΛΕΥΣ!

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

26
Γιώργος έγραψε:
Καί πού αναιρούνται όσα είπα;
Το οτι θα ΑΡΠΑΞΕΙ την ΕΞΟΥΣΙΑ,δεν ειπες;Ε,ακριβως το αντιθετο θα γινει,με παρακαλια απο τον κοσμο θα την παρει!Θα τον φερουν ''σηκωτο'' στην θεση εξουσιας,ο ιδιος στην αρχη δεν θα θελει!Φυσικα,υποκριτικα,γιατι ο σκοπος του θα ειναι αυτος ακριβως,να γινει ΒΑΣΙΛΕΥΣ!
Βρε Γιώργο, όταν εντυπωσιάζει τον κόσμο σε σημείο να τον παρακαλάει να κυβερνήσει καί μάλιστα παγκόσμια, άρπαγμα είναι, άλλωστε δεν το είπα εγώ αυτό αλλά ο Άγιος...

Re: Πορεία προς την "Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση". Η "Νέα Ρωμαϊκή αυτοκρατορία" ωριμάζει

27
Βρε Γιώργο, όταν εντυπωσιάζει τον κόσμο σε σημείο να τον παρακαλάει να κυβερνήσει καί μάλιστα παγκόσμια, άρπαγμα είναι, άλλωστε δεν το είπα εγώ αυτό αλλά ο Άγιος...
ο Αγιος το ειπε με αλλη εννοια απ΄οτι την αποδιδεις εσυ,με την εννοια του ''δολου'' και της ''πονηριας'' που θα χαρακτηριζει τον Αντίχριστο στην καλη του περιοδο....Εφοσον και τα χαρισματα του,δεν θα ειναι πραγματικα,αλλα υπουλα και παραπλανητικα........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα τάξη Πραγμάτων”