Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

109
Όλο αυτό το μπλα μπλα για να μου πεις ότι συμφωνείς τελικά με αυτό που είχα πει;
Ε όχι και καμία ένδειξη φίλε μου...Καμία απόδειξη θες να πεις.
- See more at: http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 377#p58377
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

110
Spartan εγώ δεν έχω δει καμία ένδειξη ότι υπάρχουν εν ζωή τέτοια όντα, πόσο μάλλον απόδειξη.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

111
Δηλαδή όλα αυτά που παραθέτω από την Αποκάλυψη, τον άγιο Ανδρέα κλπ αλλά και όλα αυτά τα στοιχεία που έχουν μαζευτεί από τους υποστηρικτές της θεωρίας, η συσχέτιση με το φαινόμενο των UFO, τους "γκρίζους" κλπ, τα τόσα ευρήματα που δείχνουν απεικονίσεις παράξενων όντων στα αρχαία χρόνια, οι μυθολογίες, τα ιερά βιβλία, και τόσα άλλα στοιχεία, η θεωρία της κοίλης γης και τα στοιχεία που την υποστηρίζουν, τί είναι κατά τη γνώμη σου;
Αντενδείξεις; Ασφαλώς και είναι ενδείξεις. Όχι αποδείξεις, ενδείξεις. Δείχνουν ότι "κάτι παίζει".
Απόδειξη θα ήταν να έχουμε ένα νεφελίμ στο...ψυγείο μας, έτσι δεν είναι;
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

112
Spartan έγραψε:Δηλαδή όλα αυτά που παραθέτω από την Αποκάλυψη, τον άγιο Ανδρέα κλπ αλλά και όλα αυτά τα στοιχεία που έχουν μαζευτεί από τους υποστηρικτές της θεωρίας, η συσχέτιση με το φαινόμενο των UFO, τους "γκρίζους" κλπ, τα τόσα ευρήματα που δείχνουν απεικονίσεις παράξενων όντων στα αρχαία χρόνια, οι μυθολογίες, τα ιερά βιβλία, και τόσα άλλα στοιχεία, η θεωρία της κοίλης γης και τα στοιχεία που την υποστηρίζουν, τί είναι κατά τη γνώμη σου;
Αντενδείξεις; Ασφαλώς και είναι ενδείξεις. Όχι αποδείξεις, ενδείξεις. Δείχνουν ότι "κάτι παίζει".
Απόδειξη θα ήταν να έχουμε ένα νεφελίμ στο...ψυγείο μας, έτσι δεν είναι;
Όλα αυτά είναι σαφώς ενδείξεις , όμως του παρελθόντος (π.χ. Αγίου Ανδρέα) ή του μέλλοντος (π.χ. Αποκάλυψη) και εγώ σε ρωτάω αν έχεις ενδείξεις εν ζωή όντων την περίοδο που ζούμε τώρα. Θα συμφωνήσω ότι είναι ενδείξεις αυτές που λες, αλλά θα διαφωνήσω ότι σχετίζονται με το παρόν και με εν ζωή νεφελίμ , υλικής φύσεος.

Οι γέροντες πνευματικοί αντιθέτως τώρα αν πας σε κάποιο μοναστήρι θα σου διηγηθούν σίγουρα ότι εντός της εβδομάδας είχαν κάποια ένδειξη έως και απόδειξη (π.χ. δαιμονική κατάληψη) ύπαρξης των "ψυχοπνευματικών" δαιμόνων.

Ως εκ τούτου , το φρέαρ της αβύσσου καθώς επίσης και όλες οι αναφορές που σχετίζονται με τον Άδη , μπορεί να έχουν αποκλειστικά να κάνουν με άλλη "διάσταση" και όχι με την φυσική κούφια γη των -1000 χιλιομέτρων.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

113
Ορίστε, πάρε μια ΕΝΔΕΙΞΗ από το σήμερα:

phpBB [video]
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Η θεωρία της κοίλης γης και οι προεκτάσεις της.

116
Αυτό δεν είναι ένδειξη ότι υπάρχουν νεφελίμ, αυτό είναι ένδειξη ότι προκειμένου να πουλήσουν θα μας δείξουν οτιδήποτε. Επίσης οι ειδικοί του photoshop ασχολούνται με εικόνες όχι βίντεο προφανώς εννοείς οι ειδικοί στα 3d ............ στο βίντεο βέβαια κάνει συσχετισμό των καλικάντζαρων με τους γκρίζους. Έχεις δει ποτέ καλικάντζαρο ; Που έχει ; πότε βγαίνουν ; να πάμε να σου πιάσω μερικούς. :happy2
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανεξήγητα,μυστήρια και παράξενα φαινόμενα.”

cron