Re: Η προφητεία του Ιερομόναχου Αγαθάγγελου (1279) για τη Ρωσία

20
αιτωλος έγραψε:Να μου φερεις και την ερμηνεια για τους Σαρματες,δηλαδη την δευτερα γυνη της Ρωσιας,γιατι σε αυτην μιλαει.
αιτωλος έγραψε:Εγω προσωπικα δεν θα συνιστουσα την ερμηνεια του Κοσμα Φλαμιατου,η οποια ειναι τουλαχιστον ατυχης.
Τα λεγομενα του συγκεκριμενου κεφαλαιου,συνδιαζονται με τον τριτακη βασιλεα(Πουτιν)και την παραχωρηση της Σαρματιας(Ουκρανιας)στην επιρροη του Σαξω(ΗΠΑ-ΔΝΤ)

Re: Η προφητεία του Ιερομόναχου Αγαθάγγελου (1279) για τη Ρωσία

23
αιτωλος έγραψε:
αιτωλος έγραψε:Να μου φερεις και την ερμηνεια για τους Σαρματες,δηλαδη την δευτερα γυνη της Ρωσιας,γιατι σε αυτην μιλαει.
αιτωλος έγραψε:Εγω προσωπικα δεν θα συνιστουσα την ερμηνεια του Κοσμα Φλαμιατου,η οποια ειναι τουλαχιστον ατυχης.
Τα λεγομενα του συγκεκριμενου κεφαλαιου,συνδιαζονται με τον τριτακη βασιλεα(Πουτιν)και την παραχωρηση της Σαρματιας(Ουκρανιας)στην επιρροη του Σαξω(ΗΠΑ-ΔΝΤ)

Νομίζω φίλε μου, οτι διαχωρίζεται η δευτέρα γυνή απο το σαρματικό σκήπτρον,δεν ταυτίζονται.

Λέει Αγκάλα και απο των αποκτημάτων σου χαράν ουκ έξεις,η δευτέρα σου γυνή το του Σαρματικού σκήπτρον δωρήσεται τω Σάξω,ο τριτάκις στεφθείς Βασιλεύς,εξόριστος απελεύσεται,αλλά μετά ταύτα δυνάστης φαίνεται της Αουστρίας.


Άρα η δευτέρα σου γυνή δωρήσει το Σαρματικό σκήπτρο,δεν είναι η δευτέρα γυνή το Σαρματικό σκήπτρον.
Για το τριτάκη βασιλιά ,λέει μετά οτι θα φύγει εξόριστος.

Ναπολέων ως τριτάκης βασιλιάς

Με την πολιτική αυτή τρεις φορές - 1800, 1802, 1804 - ζήτησε και έλαβε από τον λαό την εξουσία που επιζητούσε: πρώτος ύπατος για δέκα χρόνια, ισόβιος ύπατος και τέλος αυτοκράτορας.

Ο Ναπολέων συνδέεται με την Αυστρία και εξορίστηκε,ο Πούτιν απο την άλλη οχι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες Γερόντων”

cron