Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

10
Πολυ καλη η σκεψη αυτη αλλα δε νομιζω οτι γινεται απλα μ ενα κασετοφωνο θα χρειαζεται μικροφωνο πολυ ευαισθητο για κατι τετοιο.

Εγω εχω καταγραψει συνομιλιες μου στο παρελθον διλ διαβαζα κατι και το εγραφα μετα για να μη το ξεχασω αλλα οταν το εβαζα να παιξει δεν ακουγα καποια αλλη φωνη μονο τη δικια μου.

Βεβαια δεν ειχα επεξεργαστει ποτε τιποτα τετοιο ενδιαφερον ομως ακουγεται εαν βρω κανα καταλληλο προγραμμα θ αρχισω επεξεργασια μπορει να τραγουδουσε καμια μπαντα την ωρα που μιλουσα ποτε δε ξερεις. :D

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

11
Θα σας πω μια ιστορία, αληθινή. Την έζησα προσωπικά.

Πριν 14 περίπου χρόνια έμενα μόνος. Ένα βράδυ κατά τις 3:00 άρχισα να ακούω κάποια ομιλία μέσα από τα ηχεία του υπολογιστή μου, ο οποίος ήταν σβηστός.

Πετάχτηκα όρθιος από την τρομάρα μου!!! :-)
Πλησίασα το ηχείο. Σιγά σιγά παρατήρησα ότι υπήρχε και μουσική ενίοτε. Κατάλαβα ότι ήταν ραδιόφωνο. Όμως ο υπολογιστής ήταν κλειστός!

Μίλησα με τον αδελφό μου, ο οποίος έχει σπουδάσει και εργάζεται στον τομέα των τηλεπικοινωνιών και είναι γνώστης σχετικά με αυτά τα θέματα. Τελικά μου εξήγησε ότι κάποιος τοπικός πειρατικός σταθμός εξέπεμπε και μπλα μπλα μπλα μπλα :-) δε θυμάμαι χαχααχχα.
Τέλος πάντων το φαινόμενο εξηγούνταν σε σχέση με τη συχνότητα carrier (συγχωρέστε με αν δε θυμάμαι και γράφω μπούρδες :-) ).

Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι ορισμένες φορές πολλά από τα ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ είναι πολύ εξηγήσιμα για κάποιους ειδικούς.
Φυσικά, δεν είναι πάντα αυτή η περίπτωση. Όσον αφορά τα απειλητικά λόγια που έγραφε η Dominique, πιστεύω ότι είναι κάτι κακό (δαιμονικά πράγματα) και δεν είναι από τους νεκρούς.

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

12
Και παλι ειχα διαβασει μονο το πρωτο ποστ και ειχα απαντησει βιαστικα

οι ψυχες των νεκρων δεν επικοινωνουν με τους ζωντανους συμφωνα με την Ορθοδοξη διδασκαλια.
Ναι δε λεω αλλα βαση της οροοθδοξης διδασκαλιας οι ψυχες μενουν 40 μερες στη γη πριν το ταξιδι τους.

η μηπως οι παπαδες κανουν το ευχαιλεο εντελος τσαμπα μονο και μονο για τη κονομα?

Κι αφου οι νεκροι ειναι 40 μερες εδω περα δε θα θελαν να μας πουν και καποια κουβεντα αλλα εμεις δε τους ακουμε?
ολες οι φωνες του πατερα, της μανας και του νεκορυ παιδιου που ακουνε οι ανθρωποι λαμβανοντας μερος σε πνευματιστικες τελετες σε διαφορα μεντιουμ και διαφορα τετοια "φαιμομενα" οπως το ανωθι, δεν ειναι τιποτε αλλο απο δαιμονικες παρουσιες.
Εγω δεν ειδα κατι τετοιο στο αρχικο το ποστ δεν ειδα να λεει για τελετες απλα για πειραματα με κασετοφωνα τα βαζεις καπου εξω και την αλλη μερα τα επεξεργαζεσαι που ειπε για τελετες και δε το ειδα?
τι αναγκη εχει πραγματι ενας χριστιανος απο τετοιες ηλιθιοτητες ?
Κι εσυ πως τα ξερεις ολα αυτα?
Ενημερωμενο σε βρισκω..
Καμία ανάγκη,έχεις απόλυτο δίκιο sarotos.
Δεν εχει θα ειχε αν ησουν υπευθηνη για οτι ειπε..
Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη απο όλους αν κάποια πόστ οδήγησαν άλλους σε λάθος δρόμο.
Συγγνωμη να ζητας δεν ειναι κακο αλλα να ζητας οταν νιωθεις οτι εκανες κατι κακο εδω περα εγω δεν ειδα κατι κακο δεν ειπες τιποτα για τελετες.
Ειπες απλα μονο για το τι μπορει κανεις να κανει με το ραδιοφωνο του και μετα να επεξεργαστει τον ηχο δεν ανεφερες πουθενα οτι πρεπει να γινουν τελετες.
Απλα ειπες καποια πραγματα οποτε μη ζητας συγγνωμη.

Μην ενοχοποιεις τον εαυτο σου επειδη καποιος το ειδε απο αλλη οπτικη..
Οπότε όταν βλέπετε κάποιους ,είτε σε άρθρα ,είτε σε φιλικές συζητήσεις να σας παροτρύνουν προς κάτι τέτοιο ή και τα συναφή (ειδικά οταν εμπλέκουν μέσα και υποτίθεται συνομιλίες με αγγέλους),διαλογισμούς,πνευματισμούς,άλλες ζωές,υπνωτισμούς μην ενδίδετε και μην φοβάστε αν σας πουν φοβιτσιάρηδες
καλη η συμβουλη για τους μικροτερους ηλικιακα οπου δεν μπορουν να ελεγξουν τους εαυτους τους 100% οχι που οι μεγαλυτεροι μπορουν παντα αλλα αυτα συμβαινουν κυριως σε νεαρες ηλικιες για να ειναι κουλ και ιν.. κουταμαρες διλ αλλα ετσι παει σημερα το συστημα..

Εγω χτες εκανα αναλυση στις ομιλιες που ειχα κανει παλιοτερα με προγραμμα αλλα μπααα τζιφος μονος μου μιλουσα :D

Ωραιο το θεματακι σου αν εχεις κι αλλα τετοια βαλτα μη φοβασαι δεν κανεις κακο απλα ενημερωνεις..

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

14
και είμαι ενήλικας προ πολλού...
Δεν εχει σημασια η ηλικια αν φοβασαι τοτε φοβασαι δεν αλλαζει αυτο ποτε βεβαια δε ξερεις.
και αν σου μιλήσει κάτι... εξώ από εδώ;;;
μπρρρρ ...
Αυτος ηταν ο σκοπος να δω αν μιλαει και τιποτ αλλο εκτος απο μενα αλλα δε μιλησε.

Οταν ερθει η ωρα θα μαθουμε ολοι το τι ακριβως παιζει στον κοσμο που δεν μπορουμε να δουμε και να ακουσουμε υπομονη..

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

15
έλεγες :
καλη η συμβουλη για τους μικροτερους ηλικιακα οπου δεν μπορουν να ελεγξουν τους εαυτους τους 100% οχι που οι μεγαλυτεροι μπορουν παντα αλλα αυτα συμβαινουν κυριως σε νεαρες ηλικιες για να ειναι κουλ και ιν.. κουταμαρες διλ αλλα ετσι παει σημερα το συστημα.. - See more at: http://filoumenos.com/forum/viewtopic.p ... HXM8q.dpuf
μετά:
Δεν εχει σημασια η ηλικια αν φοβασαι τοτε φοβασαι δεν αλλαζει αυτο ποτε βεβαια δε ξερεις. - See more at: http://filoumenos.com/forum/viewtopic.p ... HXM8q.dpuf
Ο πειραματισμός με τέτοια πράγματα πιστεύω ότι είναι επικίνδυνος.

Διάβασε το "H ΨYXH META TO ΘANATO" του Σεραφείμ Ρόουζ.
Αξίζει.

http://www.rel.gr/arxeia/psixi_meta_thanaton.pdf

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

16
Στο πρωτο ελεγα οτι οι τελετες ειναι επικυνδηνες ασχετα αν ειναι ιν για νεαρες ηλικιες και για μεγαλυτερους αλλα πιο πολυ απηχει σε νεαρες ηλικιες..

Ε ναι εαν φοβασαι φοβασαι δεν αλαζει αλλα και ποτε δεν ξερεις το τι μπορει να γινει.
Ο πειραματισμός με τέτοια πράγματα πιστεύω ότι είναι επικίνδυνος.
Οι τελετες ειναι επικυνδηνες ο απλος πειραματισμος δεν νομιζω οτι ειναι κατι το οποιο πρεπει να φοβαται κανεις δε κανεις τελετες δε καλεις πνευμα απλα πειραματιζεσαι απο περιεργια οι πιθανοτητες σε τετοια πειραματα ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες αλλα ποτε δε ξερεις..

έλεγες :

Παράθεση:
καλη η συμβουλη για τους μικροτερους ηλικιακα οπου δεν μπορουν να ελεγξουν τους εαυτους τους 100% οχι που οι μεγαλυτεροι μπορουν παντα αλλα αυτα συμβαινουν κυριως σε νεαρες ηλικιες για να ειναι κουλ και ιν.. κουταμαρες διλ αλλα ετσι παει σημερα το συστημα.. - See more at: viewtopic.php?f=50&t=2159&start=9#sthash.eo4HXM8q.dpuf


μετά:

Παράθεση:
Δεν εχει σημασια η ηλικια αν φοβασαι τοτε φοβασαι δεν αλλαζει αυτο ποτε βεβαια δε ξερεις. - See more at: viewtopic.php?f=50&t=2159&start=9#sthash.eo4HXM8q.dpuf


Ο πειραματισμός με τέτοια πράγματα πιστεύω ότι είναι επικίνδυνος.

Διάβασε το "H ΨYXH META TO ΘANATO" του Σεραφείμ Ρόουζ.
Αξίζει.
Ειδικα με το που πανε οι ψυχες μετα θανατον εχω ασχοληθει παρα πολυ κι εχω αρκετες θεωριες θα εξετασω κι αυτουνου τη θεωρια ελπιζωντας οτι θα εχει κατι διαφορετικο απο οτι εχω ηδη ακουσει.

Ελπιζω μονο να μην ειναι τσαμπα χρονος..

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

17
Προσπάθησαν να καλέσουν τα πνεύματα και δαιμονίστηκαν

phpBB [video]



http://www.prisonplanet.gr/διεθνη/54850 ... καν-binteo

Re: Φαινόμενο Ηλεκτρονικής Φωνής (Φ.Η.Φ)

18
γι αυτο κανουν χρυσες δουλειες η ψυχολογοι....
”Ελήλυθεν η ώρα ίνα δοξασθή ο υιός του ανθρώπου.” “Ελλάς γάρ μόνη ανθρωπογενεί, φυτόν Ουράνιον και βλάστημα θείον ηκριβωμένον. Λογισμόν αποτίκτουσα οικειούμενον επιστήμην.”
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο κόσμος του μεταφυσικού”