Δώστε μου πίσω τον Σκαραμαγκά… ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ

1
EΚΤΑΚΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΪΟΥ 2022 / Εφιάλτης για την ελληνική ναυπηγική βιομηχανία και το πρόγραμμα των κορβετών του ΠΝ με «“ΒΟΜΒΑ” Σάφα στην κυβέρνηση: “Δώστε μου πίσω τον Σκαραμαγκά… ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ”»ΣΧΟΛΙΑ ΑΡΘΡΩΝ ΚΑΙ ΤΥΠΟΥ«Οι νομικές οπισθοδρομήσεις του ελληνικού δημοσίου προκαλούν περίοδο αβεβαιότητας στο ελληνικό υπουργείο Άμυνας και τα προγράμματα του», σύμφωνα με το άρθρο του defence-point.gr  με τίτλο: “ΒΟΜΒΑ” Σάφα στην κυβέρνηση: “Δώστε μου πίσω τον Σκαραμαγκά… ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ”.«Το Εφετείο Αθηνών απέρριψε τον Απρίλιο του 2019 το αίτημα της ελληνικής κυβέρνησης για ακύρωση διαιτητικής απόφασης του 2017 αξίας άνω του 1,2 δισ. ευρώ υπέρ του ομίλου Privinvest και τη μη πληρωμή της από την Ελλάδα.Τι θα κάνει το ελληνικό δημόσιο; Θα συμμορφωθεί με την κρίση του ανώτατου δικαστηρίου ή θα συνεχίσει τον νομικό του εφιάλτη που στη διάρκεια των χρόνων εξελίσσεται σε οικονομικό εφιάλτη εξαιτίας των προστίμων που συσσωρεύονται και των τόκων που τρέχουν;»Τελικά κατάφεραν οι Νεοέλληνες Εφιάλτες με την αδράνεια της Ελληνικής Δικαιοσύνης το ακατόρθωτο, ήτοι να διαλύσουν την ελληνική ναυπηγική βιομηχανία,  χαρίζοντας τα ναυπηγεία Σκαραμαγκά σε αφερέγγυο Λιβανέζο επιχειρηματία έναντι πινακίου φακής, σε συνεργασία με τα γερμανικά ναυπηγεία TKMS.Τα ποσά που θα πληρώσει το Ελληνικό Δημόσιo είναι αστρονομικά…..., την στιγμή που η Τουρκία προχωρά με τις δικές της δυνάμεις σε εγχώριες ναυπηγήσεις  και πυραυλική αλλά και πυρηνική τεχνολογία σε σύμπραξη με Κίνα – Πακιστάν και Ρωσία.Στέφανος ΜπαζήςΣΥΝΗΜΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ“ΒΟΜΒΑ” Σάφα στην κυβέρνηση: “Δώστε μου πίσω τον Σκαραμαγκά… ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ”
https://www.defence-point.gr/news/quot- ... thika-quot
Main – Βιομηχανία & Τεχνολογία – Ελλάδα – Κύπρος“ΒΟΜΒΑ” Σάφα στην κυβέρνηση: “Δώστε μου πίσω τον Σκαραμαγκά… ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ”dpoint | 19/05/2022 19:41Τουρκικός ναυπηγικός τομέας: Πως η Άγκυρα «χτίζει» Ναυτικό με δικές της δυνάμεις
https://navaldefence.gr/turkish-shipbui ... kish-navy/
By Χρήστος Γ. Κτενάς13 Μαΐου, 2022
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η εναντίον της Ελλάδος επιβουλή”

cron