Re: Μνημόνιο καταστολής πλήθους από τον Ελληνικό Στρατό

10
Ταξιδιάρη,όπως οι δικοί μας μέσω του ΝΑΤΟ μπορούν να μπαινουν στις άλλες χώρες,έτσι και οι άλλες χωρες μεσω του ΝΑΤΟ και του Ευρωστρατού θα μπορούν να μπουν σε εμας,αυτό καταλάβα δηλαδή.

Και μάλιστα αναφέρεται σε επαγγελματίες οπλίτες,ποιος μας λέει οτι αυριο μεθαύριο δεν θα αποφασίσουν να βάλουν αλλοδαπούς σε αυτές τις θέσεις?
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Μνημόνιο καταστολής πλήθους από τον Ελληνικό Στρατό

11
King Minos έγραψε:Εγω θα συνιστουσα στους συμφορουμιστες να εχουν τα ματια και τα αυτια τους ανοιχτα,να μην παρασυρονται απο τις ελεγχομενες εξεγερσεις διοτι δεν εχω καμια ορεξη να κανω κανεναν λησταρχο της πατριδας ηρωα.
Συγνωμη που επαναλαμβανομαι αλλα επηδη οι καιροι και οι καταστασεις ειναι δυσκολοι(ες) πρεπει να εχουμε ολες τις αισθησεις σε εγρηγορση.
Συμφωνώ, θέλει υπομονή. Φαντάζεστε την κυρά Αλέκα γενικό γραμματέα της Λαϊκής δημοκρατίας της Ελλάδας... :tit

Re: Μνημόνιο καταστολής πλήθους από τον Ελληνικό Στρατό

12
Κανείς δεν μπορεί να πεί με σιγουριά τί πρόκειται να γίνει στο μέλλον. Ενα είναι σίγουρο. Ελληνας , Ελληνα δεν χτυπά. Τώρα αν ερθουν απ΄έξω τσιράκια.......... μάλλον θα γίνει της πουτ........ας!!!!!!!!!!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΩΜΑΣΤΕ.\nhttp://tsolias-travels.blogspot.com/

Re: Μνημόνιο καταστολής πλήθους από τον Ελληνικό Στρατό

13
Όχι παιδια ούτε να το σκεφθώ δεν θέλω,
Ο λαός δεν θα κάτσει ήσυχα θα γίνουν τα πράματα πολύ χειρότερα και θα έχουμε και νεκρούς από σφαίρες
Ο Έλληνας δεν θα ανεχτή τον αμερικανό ή τα άλλους ξένους να τον κάνει κουμάντο στα ίσα.
Εικόνα





Νήφε και μέμνησα απιστήν
(Να παραμένεις νηφάλιος
και να θυμάσαι να δυσπιστείς)…
και ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν
εφησυχασμένο
Επίμαχος φιλόσοφος από την Κω
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί Ελλάδας”