Re: Ο αστροναύτης της Σαλαμάνκα.

10
Παράθεση:Όχι!
Είναι ξεκάθαρο ότι έχουμε να κάνουμε με ένα δρακοειδές γκαργκοϋλ που τρώει χωνάκι παγωτό με δυο μπάλες!

Αυτοί οι ισπανοί έχουν τελικά πολύ παράξενο χιούμορ!


ναι δικο μου το λαθος,ειναι ξεκαθαρο ,ενα δρακοειδες gargoyle δεν μπορει χωρις χωνακι παγωτο και μαλιστα με δυο μπαλες,μονο που δεν ξερουμε τι γευση ειναι
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο αστροναύτης της Σαλαμάνκα.

11
Ρώτα το γκαργκόϋλ!

Το ότι έγιναν μοντέρνες (μετά το 1992) προσθήκες σε αυτό το σημείο του Καθεδρικού κατά την ανασκευή του το γράφουν όλοι οι οδηγοί τουριστών που υπάρχουν στην περιοχή. Μια επίσκεψη στη Σαλαμάνκα θα σε πείσει.

Οι προσθήκες αυτές σχεδιάστηκαν έτσι ώστε να παρουσιάζουν εσκεμένη εξόφθαλμη διαφορά με τις μεσαιωνικές κατασκευές ακριβώς για το λόγο ότι ήθελαν να σεβαστούν το αρχικό έργο του αρχιτέκτονα.. για να μη γίνει αφανής ανάμειξη παλιών & μοντέρνων..

Re: Ο αστροναύτης της Σαλαμάνκα.

12
καλε εγω να το ρωτησω ,αλλα δεν νομιζω να μου απαντησει και θα μεινω με την απορια

κατα τα αλλα ο σεβασμος στο αρχικο εργο του αρχιτεκτονα ειναι εξοφαλμος,να τους θυμομαστε να μην τους προτιμησουμε σε καποια αποκατασταση δικων μας ναων......
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο αστροναύτης της Σαλαμάνκα.

14
τιιιι??οτι και τα νεφελιμ τρωνε παγωτο??
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξωγήινοι - ATIA - UFO”

cron