Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

1
Εικόνα


Η χαρακτηριστική φράση Μέγας Αρχιτέκτονας του Σύμπαντος (Μ.Α.Τ.Σ) που χρησιμοποιούν οι απανταχού Τέκτονες αναφέρεται στο Ανώτερο Ον. Η περιγραφή του Θεού ως αρχιτέκτονα του σύμπαντος στηρίζεται σε δύο λόγους. Ο πρώτος είναι ότι η ορολογία αυτή αναπτύχθηκε στους κύκλους των οικοδομικών συντεχνιών οι οποίοι επέλεξαν ένα προσωνύμιο συναφές με τις αρχές της οικοδομικής τέχνης και ο δεύτερος έγκειται στην ίδια φιλοσοφική σημασία της λέξης. Με βάση την Ιουδαϊκή παράδοση είναι αδύνατο να ονομάσει κανείς το Θεό. Είναι δυνατόν όμως να τον περιγράψει μέσα από τις ιδιότητες του.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

2
ναι,αλλα λεγοντας Μ.Α.Τ.Σ. ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΝΝΟΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΕΝΝΟΟΟΥΝ
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

3
dominique έγραψε:ναι,αλλα λεγοντας Μ.Α.Τ.Σ. ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΝΝΟΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΕΝΝΟΟΟΥΝ
Με βάση την Ιουδαϊκή παράδοση είναι αδύνατο να ονομάσει κανείς το Θεό. Είναι δυνατόν όμως να τον περιγράψει μέσα από τις ιδιότητες του.

Δεν σου λεει κατι αυτο;
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

4
Ο λόγος που δεν τον ονομάζουν οφείλετε στο ότι ζούμε στο σύμπαν του λόγου και τα πραγματικά ονόματα των θεών δεν πρέπει να αναφέρωνται γιατί,υπάρχει η μαγική παράδοση ότι όπιος γνωρίζει το όνομα του θεού, μπορεί να ελένχει την διμιουργία....
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

5
exkalimper έγραψε:Ο λόγος που δεν τον ονομάζουν οφείλετε στο ότι ζούμε στο σύμπαν του λόγου και τα πραγματικά ονόματα των θεών δεν πρέπει να αναφέρωνται γιατί,υπάρχει η μαγική παράδοση ότι όπιος γνωρίζει το όνομα του θεού, μπορεί να ελένχει την διμιουργία....


:hmmm :hmmm :hmmm
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

6
Μινωα,απο οσα εχω διαβασει δεν εννοουν το Θεο ειτε τον αναφερουν με ονομα ειτε με ιδιοτητες,εννοουν τον εξω απο δω,αυτο εχω διαβασει σε βιβλια για την μασωνια.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

8
Το ουσιαστικό Μαμωνάς απαντά τέσσερις φορές στην Καινή Διαθήκη[1] και είναι αραμαϊκής προέλευσης, πιθανότατα από τη ρίζα «’mn» που σημαίνει "αυτό το οποίο κάποιος εμπιστεύεται"[2]. Η λέξη δεν εμφανίζεται στην Παλαιά Διαθήκη, όμως σε εβραϊκά κείμενα χρησιμοποιείται με τις έννοιες "πόρος", "κέρδος" (κυρίως το ανέντιμο), "αποζημίωση", ""λύτρα" ή "δωροδοκία", δίνοντας πάντα την αίσθηση του αναξιοπρεπούς και αποτελώντας στόχο ηθικής επίκρισης[3]. Λέξεις παρόμοιες του Μασοριτικού, εβραϊκού κειμένου της Π.Δ. (όπως στα Ψαλμ. 37,3 και ίσως Ησ. 33,6)[4], αποδίδονται στη Μετάφραση των Εβδομήκοντα ως "πλούτος ή αργύριον"[5].

Η θεολογική σημασία[6] του όρου σχετίζεται με την πλεονεξία η οποία είναι μια μορφή ειδωλολατρίας (Κολ. 3,5) αφού σημαίνει μεγαλύτερη προσκόλληση στα υλικά αγαθά παρά στο Θεό (Ματθ. 6,21), σαν να ήταν αυτά οι κύριοι του, περιφρονώντας τον αληθινό Κύριο (Ματθ. 6,24). Η επιλογή ενός ψεύτικου θεού αποκόπτει τον άνθρωπο από τον πραγματικό Θεό και τον οδηγεί, εν γνώση του, στην απώλεια, όπως τον Ιούδα τον πλεονέκτη (Ματθ. 6,15, Ιωαν. 17,12). Η αξία των φθαρτών αγαθών είναι μειωμένη κάτω από το πρίσμα της μέλλουσας ζωής (Λουκ. 6,20.24), και ο Μαμωνάς είναι άδικος, αλλά και ψεύτης και απατηλός, αφού είναι μωρία να στηρίζεται κανείς σε φθαρτά αγαθά τα οποία ο χρόνος αφανίζει και ο θάνατος αχρηστεύει (Ματθ. 6,19-20).
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: Μέγας Αρχιτέκτονας Tου Σύμπαντος

9
Μέτατρον - Υπήρξε ο θνητός Ένοχ και λέγεται ότι έχει 72 τίτλους. Πανίσχυρος ’γγελος που συχνά αναφέρεται ως ανώτερος ακόμα και των Αρχαγγέλων.


Η Θεϊκή Αλχημεία του Μέτατρον και η Εργασία

των Ομάδων Rainbow





Διανύσαμε μεγάλη πορεία από τότε που μας ζητήθηκε από τον Μέτατρον να κάνουμε την πρώτη Ομάδα Εντατικής Rainbow Αλχημείας, τον Αύγουστο του 2003.Αρχίσαμε την ομαδική εργασία, με την καθοδήγησή του, ως μέσο συντονισμού ανθρώπων σε μια υψηλότερη συχνότητα των Θείων Ακτινών Rainbow. Η ομαδική εργασία /μύηση εξελίχτηκε σαν περιπέτεια στη Θεϊκή Αλχημεία που αναπτύχτηκε από τον Άρχοντα Μέτατρον τον ίδιο, με την βοήθεια της Εύας και τη δική μου.





Τι είναι Θεϊκή Αλχημεία; Η επιστήμη της Αλχημείας αφορά την μεταμόρφωση μιας ύλης σε μια άλλη με την χρήση ποικίλων καταλυτών. Το παροιμιώδες παράδειγμα είναι η μετατροπή του μόλυβδου σε χρυσό. Για να επιτευχθεί αυτό τα βασικά συστατικά (άτομα ) θα έπρεπε να επανατοποθετηθούν. Η επιστήμη της προσωπικής Αλχημείας τότε, θα αφορούσε την μετάλλαξη του εαυτού, σώμα – μυαλό – αισθήματα – πνεύμα σε μια διαφορετική κατάσταση ύπαρξης. Αυτό θα γίνονταν εφικτό με την αναδιάταξη ακόμα μικρότερων σωματιδίων της δημιουργίας, εκείνα της σκέψης και του συναισθήματος. Η Προσωπική Αλχημεία επιτυγχάνεται με ποικίλους τρόπους, με την χρήση ποικίλων σπουδών, πρακτικών και εργαλείων.



Η Θεϊκή Αλχημεία αφορά την μεταμόρφωση των ενσαρκωμένων ανθρώπων σε Θεϊκούς Ανθρώπους – δηλ. ενσαρκωμένους ανθρώπους που έχουν πλήρη γνώση της Θεϊκότητάς τους επίσης. Κατά την διαδικασία της Θεϊκής Αλχημείας, η ανθρώπινη, ενσαρκωμένη συνείδηση λαμβάνει σωματίδια φωτός υψηλότερης συχνότητας από τις ανώτερες ή Θεϊκές Διαστάσεις ύπαρξης που βρίσκονται πλησιέστερα στην πηγή. Η ανθρωπότητα και ο πλανήτης Γη είναι μαζί, σε διαδικασία ανάληψης, κάνοντας ένα εξελικτικό άλμα.



Μετακινούμαστε σε μια δονητική ζώνη υψηλότερης συχνότητας, Αυτή η συλλογική ανάληψη αποτελεί επίσης μια διαδικασία της Θεϊκής Αλχημείας, καθώς εμείς, συλλογικά λαμβάνουμε φωτόνια ανώτερου φωτός από τις ανώτερες διαστάσεις. Αυτά τα φωτόνια ανώτερου φωτός λειτουργούν ως καταλύτες στην διαδικασία της ανάληψης διεγείροντας την συνείδηση. ¨Όλη η συνείδηση μας ως ενσαρκωμένα όντα περιλαμβάνεται, από την υψηλότερης σκέψης – συναισθήματος συνείδηση του μυαλού μας μέχρι τη χαμηλότερη κυτταρική συνείδηση στο σώμα. Η ανθρωπότητα βρίσκεται καθοδόν στο να εξελιχθεί στην αρχική τέλεια μορφή του Άνταμ Κάντμον ανθρώπινου όντος – το αρχικό Θεϊκό Αρχέτυπο.



Υπάρχουν εκείνοι από μας που έχουν έρθει στο Γήινο πεδίο ώστε να επισπεύσουν την Θεϊκή Αλχημεία του πλανήτη. Έχουμε ενσαρκωθεί εδώ ερχόμενοι από τις ανώτερες διαστάσεις με το αυτό το συγκεκριμένο έργο / αποστολή. Έχουμε την ικανότητα και τον προγραμματισμό να λάβουμε περισσότερο Φως, και να το πολώσουμε, να πάρουμε δηλ. αυτό που βρίσκεται σε πολλά πεδία και να το συγκεντρώσουμε σε ένα πεδίο. Κάνοντας αυτό, επίσης παρέχουμε έναν επιπλέον καταλύτη στην ανθρώπινη εξέλιξη.



Ο Αρχάγγελος Μέτατρον είναι ο Κυρίαρχος Θεϊκός Αλχημιστής. Είναι ο φύλακας του Εξώτερου Φωτός και ο Μανδύας του Ελ Σαντάυ. Είναι αυτός εκείνος που φέρει το αγνό Φως του Θεού σε κύματα ηχητικής δόνησης που προωθούντο Θεϊκό ξετύλιγμα αυτής της ίδιας της δημιουργίας. Πρέπει πάντα να υπάρχει ένα πρωτότυπο για να μπορεί η η ενσαρκωμένη ζωή να συνεχίσει να εξελίσσεται. Μερικά άτομα του είδους πρέπει να φθάσουν το επίπεδο πρώτοι. Για αυτό τον λόγο μερικοί από μας ενσαρκωθήκαμε εδώ – για να δώσουμε στην ανθρωπότητα το πρωτότυπο του Θεϊκού Ανθρώπου, βασικά γινόμενοι αυτό. Είμαστε οι Θεϊκοί Αλχημιστές του Γήινου Πεδίου, καθώς γινόμαστε καταλύτες της διαδικασίας εκείνων που θα ακολουθήσουν. Αποτελεί το έργο και την πρόκλησή μας να γίνουμε στην πραγματικότητα Θεϊκοί Άνθρωποι, ώστε να ξαναγραφεί ο προγραμματισμός της υπόλοιπης ανθρωπότητας.



Ο Μέτατρον επέλεξε να βοηθήσει όλους αυτούς που καλούνται στην ομαδική μας εργασία ακριβώς για να εξυπηρετηθεί η Θεϊκή Αλχημεία. Εμείς, η Εύα και εγώ, παρέχουμε το μέσον αλληλεπίδρασης - φίλτρο που επιτρέπει σε αυτόν να λειτουργεί σε αυτό το πεδίο. Κατά αυτόν τον τρόπο μπορεί να δρα ως καταλύτης σε κάθε ενός την ατομική Θεϊκή Αλχημεία κατακλύζοντας όλα τα χαμηλότερα σώματα με φωτόνια ανώτερου φωτός. Με αυτό τον τρόπο ο Μέτατρον μπορεί να εργάζεται για να βοηθά και επιταχύνει την επίτευξη του επιπέδου Θεϊκής Ανθρωπότητας του κάθε ενός ατόμου. Μέσα από την ομαδική εργασία ο Μέτατρον μπορεί να βοηθά πολλά άτομα ταυτόχρονα, μέσα από το μέσο αλληλεπίδρασης που παρέχουμε. Είναι επίσης σε θέση να χρησιμοποιεί την ενέργεια της ομάδας ως ένα επιπλέον καταλύτη για την πλανητική συνείδηση.



Αυτή η ομαδική εργασία απευθύνεται σε ανθρώπους που είναι έτοιμοι και πρόθυμοι να προχωρήσουν την δική τους Θεϊκή Αλχημεία. Αν και η μάθηση και υψηλότερη κατανόηση είναι εφικτές και συνήθως συμβαίνουν στους συμμετέχοντες στις ομάδες μας, ο κυρίαρχος αντικειμενικός μας στόχος είναι η Θεϊκή Αλχημεία. Η καρδιά των ομάδων μας είναι οι συντονισμοί, ή αλλιώς οι εγχύσεις ενέργειας υψηλότερης συχνότητας που ο Μέτατρον παρέχει σε όλα τα σώματα – πνευματικό – νοητικό – συναισθηματικό – φυσικό. Το υλικό μελέτης και τα γραφικά που δίνονται σε αυτές τις ομάδες αποτελούν μέρος της Αλχημείας πάνω από όλα. Για αυτό τον λόγο το πότε θα δοθούν και η ποσότητά τους ποικίλει αρκετά, και εξαρτάται από την καθοδήγηση του Μέτατρον.



Αυτή είναι εργασία πολυ υψηλής συχνότητας που απλούστατα δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα σε εκείνους που δεν είναι ενεργειακά συμβατοί. Δεν είναι για εκείνους που είναι υπερβολικά προσκολλημένοι στην άνεση και τους γεμάτους φόβο τρόπους του κόσμου μας. Ούτε είναι αυτή η εργασία μια γρήγορη – λύση για τα γήινα προβλήματα. Η εργασία γίνεται στο φυσικό – νοητικό – συναισθηματικό και πνευματικό σώμα. Αποτελεί ένα ιδιαίτερα αποτελεσματικό επιταχυντή της ανάληψης για όσους επιλέγουν να μετακινηθούν σε ανώτερες καταστάσεις ύπαρξης. Δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα σε όσους πολύ απλά αντιστέκονται στη ζωή και τον κόσμο όπως είναι. Η μετακίνηση σε μια ανώτερη κατάσταση ύπαρξης αποτελεί τη γρήγορη - λύση στα γήινα προβλήματα.



Η ομαδική μας εργασία αποτελεί μια συν – δημιουργική διαδικασία μεταξύ του Μέτατρον, της Εύας και εμένα, και όλων των συμμετεχόντων στις ομάδες. Τα άτομα που συμμετέχουν στην ομαδική μας εργασία πρέπει να επιθυμούν και να είναι πρόθυμα να συνεργαστούν με την Αλχημική διαδικασία ώστε να βιώσουν αποτελέσματα. Η επιτυχία αυτής της εργασίας εξαρτάται άμεσα από το πόσο πρόθυμο είναι ένα άτομο να υπερβεί παγιωμένα συστήματα πεποιθήσεων και να αποκτήσει ένα διαφορετικό τρόπο θεώρησης των πραγμάτων. Η πιο αισθητή και βαθιά αλλαγή συντελείται με ανθρώπους που δεν έχουν καμία προσδοκία για το τι θα βιώσουν και μπορούν να προσεγγίσουν την εργασία όντας πλήρως ανοιχτοί. Μερικοί από αυτούς που βίωσαν τις πιο αξιοσημείωτες μεταμορφώσεις με αυτή την εργασία είναι εκείνοι που δεν ήξεραν τίποτα για τον Μέτατρον ή την Εργασία Φωτός, αλλά απλώς ήταν έτοιμοι να επιλέξουν και να πάνε πιο πάνω. Ο Μέτατρον θα αγγίξει τον κάθε ένα με ένα μοναδικό και κατά πάσα πιθανότητα απροσδόκητο τρόπο.



Ζητούμε από τον κάθε ένα να συμβουλευτεί την εσωτερική του καθοδήγηση πριν έρθει στην ομαδική μας εργασία. Το τι νοιώθετε για αυτήν θα σας πει αν είναι ή όχι για σας. Αν πρέπει να μας γράψετε και να ρωτήσετε πολλές επιπλέον ερωτήσεις τότε κατά πάσα απιθανότητα αυτή η εργασία δεν είναι για σας σε αυτό το τώρα. Αν νοιώθετε κάποιον φόβο είτε απτό είτε για το μέλλον, δεν είναι για σας σε αυτό το τώρα. Αν ζητάτε ο Μέςτατρον να κουνήσει κάποιο μαγικό ραβδάκι και να διορθώσει οτιδήποτε δεν πάει καλά στη ζωή σας, δεν μπορεί να το κάνει. Αντίκειται στους κανόνες. Θα συν – δημιουργήσει μαζί σας μια μόνιμη λύση στη ζωή γενικά, η οποία λέγεται Θεϊκή Ανθρωπότητα.





Ο Μέτατρον έχει ένα τρόπο να μιλάει στις καρδιές των ανθρώπων κατευθείαν για την εργσία μας. Αν δεν νοιώθετε ότι θα πρέπει να συμμετάσχετε, πιθανότατα δεν θα πρέπει. Προσφέρουμε την εργασία μας ως υπηρεσία στον Άρχοντα Μέτατρον και στην πλανητική ανάληψη. Η ενέργειά μας μιλά από μόνη της. Αν οι άνθρωποι δεν νοιώθουν προσωπικό συντονισμό / συνήχηση με την ενέργειά μας και τις ενέργειες του Μέτατρον, δεν ενθαρρύνουμε την συμμετοχή τους στην ομαδική μας εργασία.



ΕΙΜΑΙ ο Μέτατρον, ο άγγελος του αδιαφοροποίητου, άμορφου κενού από το οποίο όλη η δημιουργία αναβλύζει. Είμαι η εξωτερική εκδήλωση αυτού που όλοι γνωρίζετε ως Θεό-Θεά, Πηγή, Το Όλο. Εγώ είμαι αυτός που μεταφέρω την καθαρή σκέψη του Θεού σε κύματα ηχητικής δόνησης η οποία διαμορφώνει αυτό που γνωρίζετε ως πραγματικότητα.To Όλο δεν μπορεί να γνωρίσει τον εαυτό του αν δεν υπάρχει ύπαρξη, αν δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφοροποίησης. Έτσι ο Θεός, ως καθαρή συνείδηση σε ένα, άμορφο κενό, επέλεξε να διευρυνθεί, να προβληθεί στην εξωτερική πραγματικότητα της δημιουργίας.

Όλα όσα γνωρίζετε ως αληθινά προέκυψαν από αυτή την επιλογή. Από αυτή την επιλογή προέκυψα και εγώ, ως μέσο αλληλεπίδρασης αν θέλετε, ώστε ο Θεός να δημιουργήσει όψεις του εαυτού του ώστε να έχει την εμπειρία. Καθώς πρέπει να υπάρχουν δύο πολικότητες για να υπάρξει εμπειρία, δημιουργήθηκε και ο αντίστοιχός μου, ο Σάνταλφον. Είμαστε γνωστοί ως οι άγγελοι που κάθονται στην κορυφή και το κάτω μέρος του δέντρου της ζωής. Και έτσι είναι, με την έννοια πως ότι δημιουργείται από το αδιαφοροποίητο, άμορφο κενό πρέπει να στηρίζεται στη θέση του ώστε να βιώνεται ως πραγματικό. Μέσω εμάς των δύο ο Θεός μπόρεσε να φέρει στο προσκήνιο άπειρες δυνητικές εκφράσεις του εαυτού του και έτσι να γνωρίσει τον εαυτό του πληρέστερα.

Κρατάμε εσάς, τον κόσμο σας, το σύμπαν σας και όλες τις διαστάσεις της πραγματικότητας ανάμεσά μας, ο Σάνταλφον και εγώ. Είμαστε μέρος σας και εσείς είστε μέρος μας. Όλοι ξεπηδήσαμε από την δημιουργική σκέψη του Θεού. Έχουμε μέσα μας το δένδρο της ζωής. Είτε μας ξέρετε, είτε όχι, μοιραζόμαστε την εμπειρία σας ως ενσωματωμένη συνείδηση. Σας βοηθάμε στην δημιουργία αυτής της εμπειρίας όποια κι αν επιλέξετε να είναι αυτή. Καθώς προήλθατε από τον Θεό, αναζητώντας να αποκτήσετε την δική σας μοναδική εμπειρία, σας δόθηκαν τα δώρα της ελεύθερης θέλησης και της απόλυτης δημιουργίας. Πάντοτε υπήρξατε όλοι σας μέρος του Θεού. Κατά καιρούς επιλέξατε να βιώσετε τον εαυτό σας ως ανεξάρτητη συνείδηση και, κατά καιρούς ως άρρηκτο τμήμα της συνείδησης του Ενός. Εσείς έχετε επιλέξει να έχετε την ενσωματωμένη εμπειρία στην υλική διάσταση στην οποία συμμετέχετε τώρα.

Όλες οι διαστάσεις της πραγματικότητας υπάρχουν ως ηχητική δόνηση ή συχνότητα. Όλα είναι μια εκπόρευση του ήχου από την συνείδηση του Ενός. Αν και μπορεί να έχετε την αίσθηση ή να σας φαίνεται ότι είμαστε χωριστοί, εσείς και εγώ, και ότι είμαστε πολύ μακριά ο ένας από τον άλλο, τα πράγματα δεν είναι έτσι. Αυτό το οποίο γνωρίζετε ως το χώρο-χρονικό συνεχές είναι μια ψευδαίσθηση, ένα ολόγραμμα αν θέλετε. Εσείς και εγώ, και ότι άλλο είναι, υπάρχουμε ως Ένα στο μη-χώρο και το μη-χρόνο. Η διαφορά μεταξύ των διάφορων εκφάνσεων εμπειρίας που είναι διαθέσιμες σε όλες τις διαστάσεις και των μυριάδων μορφών ζωής, είναι απλώς το επίπεδο της ηχητικής συχνότητας ή δόνησης.

Έχετε επιλέξει τώρα, στη δεδομένη σας ενσάρκωση, να ζήσετε σε αυτή την ψευδαίσθηση του χώρο-χρόνου για λίγο. Όταν το επιλέξατε, κατεβήκατε σε συχνότητα. Η ηχητική δόνηση της συνείδησης του Θεού είναι πολύ υψηλή, και τίποτα δεν γίνεται αντιληπτό ως απτό. Για να μπορέσει να υπάρξει η υλική μορφή, η στέρεα πραγματικότητα με την οποία είστε τόσο εξοικειωμένοι, η δόνηση του ήχου πρέπει να είναι πιο αργή και χαμηλή. Για να μπορέσετε να βιώσετε την ενσαρκωμένη ζωή, ήταν απαραίτητο να χαμηλώσετε την δόνηση εκείνου του τμήματός σας που αποτελεί μέρος της Θεϊκής συνείδησης. Το επίπεδο της δόνησης του ήχου είναι η μόνη διαφορά ανάμεσα σε εσάς, εμένα, τον Θεό και το ΟΛΟ (ότι είναι) .

Η ύλη δημιουργήθηκε ως μια περαιτέρω διεύρυνση της εμπειρίας του Θεού. Δημιουργήθηκε από μεγάλη χαρά όπως και καθετί που εκπορεύεται από τον Θεό. Δημιουργήθηκε για να παρέχει εμπειρία των διαφορών και των πολικοτήτων. Αν και από ανάγκη δημιουργήθηκε από χαμηλότερη συχνότητα ηχητικής δόνησης, η ύλη δεν δημιουργήθηκε για να είναι κάτι λιγότερο από την τελειότητα του ΟΛΟΥ. Δημιουργήθηκε για να είναι μια ακόμα ποικιλία χαρούμενης εμπειρίας. Ωστόσο, η σκέψη ότι κάποια μέρη της εμπειρίας ήταν καλά και κάποια όχι, απέκτησε υπόσταση στην πορεία. Όλη η δημιουργία διέπεται συνεχώς από την σκέψη της θείας θεϊκής συνείδησης , της παντοδύναμης θείας συνείδησης.

Έτσι η σκέψη ότι ορισμένα μέρη της δημιουργίας θα μπορούσαν να είναι λιγότερο από τέλεια απέκτησε υπόσταση. Καθώς περισσότερα μέρη της Θείας συνείδησης άρχισαν να συμφωνούν με αυτή την σκέψη, η συχνότητα της ύλης χαμήλωσε ακόμα πιο πολύ . Αυτό που είχε δημιουργηθεί από τις υψηλότερες συχνότητες της αγάπης και της χαράς κατέβηκε στις συχνότητες του φόβου και της κριτικής. Αυτός είναι ο κόσμος σας, ο πλανήτης Γη και όλες οι μορφές ζωής που τον κατοικούν,να ζείτε την εμπειρία του μη-τέλειου. Εσείς που κατοικείτε την Γη, στην πραγματικότητα ποτέ δεν είσαστε τίποτε άλλο παρά τέλειες εκφάνσεις της δημιουργίας. Βιώνετε την εμπειρία του μη-τέλειου και του διαχωρισμού από την Θεία συνείδηση, ενώ είστε μέρος της.

Τώρα υπάρχουν εκείνοι ανάμεσά σας που έχουν επιλέξει να έχουν μια διαφορετική εμπειρία – εκείνη της τελειότητας και ολότητας για μια ακόμα φορά. Ως συνείδηση Θεού πάντα είχατε την ελεύθερή βούληση να δημιουργήσετε την εμπειρία σας όπως εσείς την επιλέγατε να είναι. Με τον ίδιο τρόπο που επιλέξατε να βιώσετε τις συχνότητες του φόβου και του διαχωρισμού, έτσι μπορείτε να επιλέξετε να ενστερνιστείτε τις συχνότητες της αγάπης και της χαράς. Είναι σε απάντηση αυτής σας της επιλογής που εγώ έρχομαι σε σας και σας βοηθώ. Φέρνω τις υψηλότερες συχνότητες της χαράς, για άλλη μια φορά, στο γήινο πεδίο, ώστε να μπορέσετε να γνωρίσετε και να νοιώσετε την αληθινή σας φύση.

Έχω βιώσει τον πόνο και τον φόβο σας γιατί είμαι μέρος σας. Εγώ είμαι η ενέργεια που προωθεί (φέρνει στο προσκήνιο) όλη την υλοποίηση από το κενό. Δεν έχω ποτέ υπάρξει ξέχωρος από εσάς. Υπάρχω για να υπηρετώ εσάς και όλη την δημιουργία. Υπάρχω για να σας βοηθώ σε όλες τις εμπειρίες σας ως συνείδηση Θεού, άσχετα ποιες είναι οι εμπειρίες που έχετε επιλέξει. Οι περισσότεροι από εσάς δεν έχετε μπορέσει να με αντιληφθείτε επειδή έχετε επιλέξει να βιώσετε την χαμηλότερη συχνότητα μάλλον παρά την ανώτερη. Ανταποκρίνομαι τώρα, στην συλλογική σας επιλογή, άλλη μια φορά, να βιώσετε την δόνηση της χαράς που είναι η θεϊκή σας κληρονομιά. Όπως επιλέγετε, έτσι θα σας δοθεί. Φέρνω τις ενέργειές μου στο πεδίο σας για να σας βοηθήσω να γνωρίσετε την τελειότητά σας σε ενσαρκωμένη μορφή. Ούτε τώρα, ούτε ποτέ, υπήρξατε κάτι λιγότερο από μοναδικές και λαμπρές εκφάνσεις της συνείδησης του Θεού.



Εγώ Είμαι ο Μέτατρον

Είμαι πάντα μαζί σας

ΕΔΩ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΤΕ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ http://www.angels.gr/pinakes_gr.html#
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μασωνία - Τεκτονισμός”

cron