Re: MHNYMA

289
grecko έγραψε:Καθίστε παιδιά,δηλαδή η προφητεία του αγ.Κοσμά του Αιτωλού

«Ο χαλασμός θα γίνει από ένα κασιδιάρη».

εννοούσε τον Παυλόπουλο;
Όχι, ο Κοσμάς εννοούσε τον Αντίχριστο.

Re: MHNYMA

290
aetos64 έγραψε:
grecko έγραψε:Καθίστε παιδιά,δηλαδή η προφητεία του αγ.Κοσμά του Αιτωλού

«Ο χαλασμός θα γίνει από ένα κασιδιάρη».

εννοούσε τον Παυλόπουλο;
Όχι, ο Κοσμάς εννοούσε τον Αντίχριστο.
Αν εννοείς πως βγαίνει το συμπέρασμα για τον Παυλόπουλο ιδού:
ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕ ΤΣΙΠΡΑ: Εμένα μην με υπολογίζεις αν δεν φέρεις συμφωνία σε δύο μέρες
http://www.crashonline.gr/%CE%B4%CF%81% ... 85-%CF%83/
!

Re: MHNYMA

291
aetos64 έγραψε:
aetos64 έγραψε:
grecko έγραψε:Καθίστε παιδιά,δηλαδή η προφητεία του αγ.Κοσμά του Αιτωλού

«Ο χαλασμός θα γίνει από ένα κασιδιάρη».

εννοούσε τον Παυλόπουλο;
Όχι, ο Κοσμάς εννοούσε τον Αντίχριστο.
Αν εννοείς πως βγαίνει το συμπέρασμα για τον Παυλόπουλο ιδού:
ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕ ΤΣΙΠΡΑ: Εμένα μην με υπολογίζεις αν δεν φέρεις συμφωνία σε δύο μέρες
http://www.crashonline.gr/%CE%B4%CF%81% ... 85-%CF%83/
!
στο 10:32 Νικόλαος λάος: Η ελληνική κυβέρνηση έκανε μέγα λάθος με την επιλογή Παυλόπουλου!

https://youtu.be/I4BrpDNfZn0?t=632

Re: MHNYMA

293
GLADIATOR έγραψε:Άκουγα το γέροντα ασκητή να μου λέει όσα εδώ και είκοσι (20) χρόνια γνώριζα,πως ήλθε ο καιρός, ο καιρός που γνώριζα,
ή μάλλον ο καιρός που νόμιζα πως θα έλθει;

Τον Αύγουστο παιδί μου θα ΄΄πιαστούμε΄΄ με τους Τούρκους,
Τον Αύγουστο γιαυτό να προετοιμαστείς οι άλλοι δεν θα το πιστέψουν,και εύχομαι να μην γίνει τούτο που είδα.
ένα δάκρυ κύλησε στο μαγουλό του και με ένα του νεύμα χαμογέλασε στην εικόνα της Τριχερούσσας,σαν να πήρε την ευλογία ή σαν να την ευχαρίστησε που ο ουρανός του το αποκάλυψε.

Τον Αύγουστο παιδί μου.τον Αύγουστο.

Gladiator βλέπω μυαλό δεν βάζεις...

Τα ίδια και τα ίδια χρόνια τωρα!
Δεν βαρέθηκες να προπαγανδίζεις και να βάζεις ψευτικα κείμενα?

Ενας ασκητης είπε,ενας γέροντας είπε,ένας μοναχός είπε,μια μοναχή είπε,μια γεροντισσα είπε,μια θεοσεβούμενη ειπε κτλ κτλ

Δεν βαρεθηκες να ξεφτιλίζεσαι με όλα αυτα?


Απο εδω και στο εξης τέρμα εδω μέσα οι προπαγανδες.
Θα βαζεις ονομαστικα αν εχεις κατι να βαλεις......... διαφορετικά θα διαγράφονται οι ψευδοπροφητειες σου αμεσα και χωρις προειδοποιηση.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: MHNYMA

294
emman,
μην μαλωνεις τον Gladiator,
ισως για πρωτη φορα στην ζωη του,να εχει δικιο!Το 2015 θα γίνει ο πόλεμος,το 2015 θα ''πιαστούμε'' με τους Τουρκους!Αυγουστο,Άυγουστο!Γιατι όχι Αυγουστο;

Re: MHNYMA

295
Γιατί όχι Σεπτέμβριο,γιατί όχι οκτωβριο,γιατί όχι Νοεμβριο,κ.ο.κ

Γιώργο μυαλό δεν λες να βάλεις με τίποτα.

Μας τα έχεις πρίξει πόσα χρόνια τωρα με τις αερολογίες σου.

Δεν λες να αλλάξεις,δεν λες να αλλάξεις....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: MHNYMA

297
ΘΑΥΜΑΣΤΗ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΠΕΝΤΑΠΟΛΕΩΣ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΡΚΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ!

Η είδηση έχει ως εξής: Ο πατήρ Ανανίας Κουστένης, κατά τη διάρκεια του κηρύγματος που κάνει κάθε Τετάρτη στο παρεκκλήσι του Αγίου Νεκταρίου, στο ομώνυμο γηροκομείο στα Εξάρχεια, ανακοίνωσε στο Χριστεπώνυμο πλήρωμα, στο κήρυγμά του την Τετάρτη 28η Οκτωβρίου, ανήμερα της εθνικής μας εορτής, τα εξής:

Επικοινώνησα με Αίγινα ( Γερόντισσα Ιεράς Μονής Αγίας Τριάδος ) και μου είπαν ότι Ο ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΝΤΑΠΟΛΕΩΣ ΕΜΦΑΝΙΣΘΗΚΕ ΑΙΣΘΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟΣ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΡΚΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ:
" Ο τόπος αυτός δεν είναι δικός σας και σύντομα θα φύγετε ".

Να υπενθυμήσουμε και τα εξής σημαντικά:
Ο Άγιος Νεκτάριος εμφανίστηκε προ ετών σε γριούλες Τουρκάλες, στη γειτονιά που μεγάλωσε ο Άγιος στην ανατολική Θράκη, και τους είπε ότι: " Ο τόπος αυτός δεν είναι δικός σας κι απ'εδώ θα φύγετε ".

Συμπέρασμα: Άρα ο Άγιος Νεκτάριος, κατ'εντολή του αγαπημένου μας Ναζωραίου Ιησού Χριστού, έχει πάρει σκούπα και τη χρησιμοποιεί!

Αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί, για να ευαρεστήσουμε το Θεό μας, την Παναγία μας και τους Αγίους μας, ας τρέξουμε όλοι προς την ειλικρινή και μακροχρόνια μετάνοια!

Ο Κύριος Ιησούς Χριστός
και η Υπεραγία Μητέρα Του
η επονομαζομένη
Παναγία Αρβανίτισσα
να σας ευλογούν.
Γέρων Νεκτάριος Μοναχός
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”