Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

10
Ωραία το κάλυψες το θέμα Αετέ. Ωστόσο, νομίζω ο πόλεμος έχει λήξει. Μόλις τα McDonald's έγιναν ... Uncle Vanya's ... Οι Αμερικανοί κατάλαβαν ότι έχουν να κάνουν με σκληρό παίχτη 🙂
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

11
LAPTONAS έγραψε: 23 Ιουν 2022, 23:00 Ωραία το κάλυψες το θέμα Αετέ. Ωστόσο, νομίζω ο πόλεμος έχει λήξει. Μόλις τα McDonald's έγιναν ... Uncle Vanya's ... Οι Αμερικανοί κατάλαβαν ότι έχουν να κάνουν με σκληρό παίχτη 🙂
Αυτό που θέλουν οι Αμερικανοί κατά τη γνώμη μου, δεν είναι να "λιντσάρουν" τον Πούτιν αλλά να έχουν μία μακροχρόνια αντιπαράθεση μαζί του ώστε να εκβιάζουν καταστάσεις. Καλύτερο παράδειγμα η Γερμανία η οποία αναγκάστηκε να κάνει στροφή 180 μοιρών στην απέναντι στη Ρωσία. Επόμενη είναι η Τουρκία..

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

12
aetos64 έγραψε: 24 Ιουν 2022, 10:05
LAPTONAS έγραψε: 23 Ιουν 2022, 23:00 Ωραία το κάλυψες το θέμα Αετέ. Ωστόσο, νομίζω ο πόλεμος έχει λήξει. Μόλις τα McDonald's έγιναν ... Uncle Vanya's ... Οι Αμερικανοί κατάλαβαν ότι έχουν να κάνουν με σκληρό παίχτη 🙂
Αυτό που θέλουν οι Αμερικανοί κατά τη γνώμη μου, δεν είναι να "λιντσάρουν" τον Πούτιν αλλά να έχουν μία μακροχρόνια αντιπαράθεση μαζί του ώστε να εκβιάζουν καταστάσεις. Καλύτερο παράδειγμα η Γερμανία η οποία αναγκάστηκε να κάνει στροφή 180 μοιρών στην απέναντι στη Ρωσία. Επόμενη είναι η Τουρκία..
Έτσι, φαίνεται, δεν ξέρω αν αυτό που ακούγεται για 15 Ιουλίου είναι αξιόπιστο πάντως επόμενη φαίνεται να είναι η Τουρκία όπως λες, υπάρχει βέβαια και το σενάριο του να εισβάλει η Ρωσία και στο Αζερμπαϊτζάν...........
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

13
30/09/2022 8:04 μ.μ. – 3:11 π.μ.Βέμπερ κατόπιν αιτήματος της Ουκρανίας «Δεν ελπίζω ότι αυτή η ένταξη στο ΝΑΤΟ θα συμβεί»Ενώ η Ρωσία πραγματοποιεί τελετή προσάρτησης στη Μόσχα, ο Πρόεδρος Ζελένσκι δηλώνει την προθυμία του να ενταχθεί η Ουκρανία στο ΝΑΤΟ. Σύμφωνα με τον Joachim Weber, ειδικό σε θέματα πολιτικής ασφάλειας, η ένταξη της χώρας στη συμμαχία θα ήταν ένα επικίνδυνο βήμα.
https://www.n-tv.de/mediathek/videos/po ... 23742.html

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

16
ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΕΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΙ ΜΑΣΩΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΟΣΟΦΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ (ΛΕΥΚΗ & ΜΑΥΡΗ ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑ) ΜΕ ΗΓΕΤΙΔΑ ΥΠΕΡΣΤΟΑ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΝ ORDO ADEPTIS ATLANTIS ΤΟΥ CITY ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΣΩΝΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΣΤΟΑ ΧΟΝΓΚ !!! ΣΙΝ = ΣΙΩΝ = ΣΙΝΑ = ΚΙΝΑ !!! ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ;; ΠΡΩΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ ΑΝΟΔΟ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΨΥΧΡΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΗΠΑ-ΕΣΣΔ. ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΝΑΖΙΣΜΟΣ ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ" ΤΟΥ ΒΕΡΝΕΡ ΓΚΕΡΣΟΝ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΤΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ-ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΤΟΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΕΡΣΤΟΑΣ ΧΟΝΓΚ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ. Ο ΓΚΕΡΣΟΝ ΗΤΑΝ ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΟΣ ΜΑΣΩΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΙΑΖΕ ΤΟΝ ΑΛΙΣΤΕΡ ΚΡΟΟΥΛΥ ΤΟΝ ΙΔΡΥΤΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΣΤΟΑΣ (+/-) ORDO ADEPTIS ATLANTIS ΛΟΝΔΙΝΟΥ (72 + 72 ΜΕΛΗ). ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΣΩΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΑ ΥΠΑΚΟΥΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ-ΠΡΑΚΤΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΙ(Ω)ΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΙΝΙΣΜΟΥ ΚΙΝΑΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΗ-ΜΑΣΩΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ, ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ ΤΑ ΕΘΝΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ, ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΜΙΑ ΒΙΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΗΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΔΥΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΣΙΧΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΔΟΤΗ, ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΩΡΙΝΟΥΣ ΔΥΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΖΙ ΣΤΟ Β'ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΕΚΤΕΛΟΥΣΑΝ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΤΟΥΣ ΜΗ-ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥΣ....

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

17
ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ, ΟΤΙ Ο ΕΒΡΑΙΟΧΑΖΑΡΟΣ ΝΑΘΑΝΙΕΛ ΡΟΤΣΙΛΝΤ, ΔΗΛΑΔΗ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ ΡΟΤΣΙΛΝΤ, ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΤΙΚΟΥ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ Ο ΠΟΥΤΙΝ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΣΑΝΤΑΜ ΧΟΥΣΕΙΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΡΟΤΣΙΛΝΤ ΔΗΛΩΣΑΝ ΣΑΦΩΣ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ ΝΕΚΡΟ, ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΡΟΤΣΙΛΝΤ ΔΙΑΤΗΡΟΥΣΑΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ !!! ΔΗΛΑΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΟΥΤΙΝ ΚΑΙ ΡΟΤΣΙΛΝΤ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ Ο ΠΟΥΤΙΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ, ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ ΟΤΙ Η ΡΩΣΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΙΡΑΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΑΝΤΑΜ ΧΟΥΣΕΙΝ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ Η ΙΣΧΥΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΙΡΑΚ, ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΑΛΕ ΜΕ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ (ΝΑΠΟΛΕΟΝ, ΧΙΤΛΕΡ, ΚΛΠ) ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ !!! ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ...ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΥΤΙΝ, ΗΔΗ ΕΦΑΓΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΝΤΟΥΓΚΙΝ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑΝ ΜΙΑ ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ...Η ΡΩΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΦΕΔΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΥΡΑΥΛΙΚΟ ΟΠΛΟΣΤΑΣΙΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...Η "ΟΥΔΕΤΕΡΗ" ΚΙΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΜΟΝΗ ΣΑΦΩΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΓΩΜΑΡΑ ΔΥΣΕΩΣ-ΡΩΣΙΑΣ...ΦΥΣΙΚΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΙΚΗΤΗΣ, ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ, ΤΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΦΤΩΧΟΥΣ...

Re: Ρωσοουκρανικός πόλεμος

18
"ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΕΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΙ ΜΑΣΩΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΟΣΟΦΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ (ΛΕΥΚΗ & ΜΑΥΡΗ ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑ) ΜΕ ΗΓΕΤΙΔΑ ΥΠΕΡΣΤΟΑ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΝ ORDO ADEPTIS ATLANTIS ΤΟΥ CITY ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΣΩΝΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΥΠΕΡΣΤΟΑ ΧΟΝΓΚ !!! ΣΙΝ = ΣΙΩΝ = ΣΙΝΑ = ΚΙΝΑ !!! ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ;; ΠΡΩΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ ΑΝΟΔΟ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ"

Θα γίνει το ..σώσε....
Τώρα ξεκινάνε οι ΗΠΑ να αποτραβούν την παραγωγή απο την Κίνα, χρηματοδοτούν ηλεκτρικά αυτοκίνητα με τον όρο να είναι 100% παραγωγής στη χώρα τους:

https://www.tagesschau.de/wirtschaft/te ... a-101.html
 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η εναντίον της Ελλάδος επιβουλή”

cron