Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

28
Για να ερθει λοιπον η Αναλαμπη (αν ισχυει ως θεωρια-προφητεια που ειναι πολυ αμφιβολο κατα ποσο ισχυει) πρεπει να ερθει και η ΜΕΤΑΝΟΙΑ, να γυρισουν δηλαδη οι περισσοτεροι (τουλαχιστον το 90% του ελληνικου λαου) στον Χριστο και στην παλαιο-Ορθοδοξια (εναντιον οικουμενισμου, εναντιον νεας ταξης, εναντιον νεας εποχης, εναντιον παγκοσμιοποιησης, υπερ πιστεως+πατριδος), οπως και να πεταξουν τα συστηματα-666 (καρτες, κινητα, εμβολια με βιοτσιπ, εμφυτευσιμα τσιπ, RFID, κλπ), και επισης να φυγουν απο τις μασωνικες στοες, απο το σατανισμο και απο την αρχαιολατρια-παγανισμο, κλπ...βλεπεις εσυ να γινεται κατι τετοιο στο κοντινο μελλον;; Διοτι εγω βλεπω οτι απο το κακο στο χειροτερο παμε, μεγαλη αποστασια γενικως και οι μασωνικες στοες οργιαζουν, μοναχα το σατανομασωνικο ΟΤΟ και εχει 5000 μελη στην δηθεν "ορθοδοξη" ελλαδα αυτη τη στιγμη, βλεπεις κανεις να νοιαζετε να τους κυνηγησει;; μονο εγω ασχολουμε!!! μονος μου θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα;; ε δεν νομιζω, δεν ειμαι ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ....

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

29
Οι Τούρκοι «θα καταστραφούν. Θα σβήσουν από το χάρτη, διότι είναι ένα έθνος, το οποίο δεν προέκυψε από την ευλογία του Θεού. Από τους Τούρκους το 1/3 θα πάει από όπου ξεκίνησαν, στα βάθη της Τουρκίας, το 1/3 θα σωθεί, διότι θα έχει εκχριστιανισθεί και το τελευταίο 1/3 θα σκοτωθεί στον πόλεμο αυτόν….» σελ. 418-419 σ.σ.
viewtopic.php?t=17026&start=18#p84250


Βλεπουμε λοιπόν πως η Τουρκία θα διαλυθεί και ηττηθεί σαν κράτος. Και όταν ένα κράτος χάνει σε πόλεμο τον οποίο το ίδιο προκάλεσε δέχεται τις συνέπειες, οι οποίες αυτή τη φορά δεν θα προσβλέπουν σε συμμόρφωση των δυτικών δεδομένων, αυτή η ευκαιρία χάθηκε πλέον για τους Τούρκους. Τώρα θα υποστούν την καθυπόταξη υπο ξένης κυριαρχίας, που όπως αναφέρει ο Άγιος θα είναι της ελληνικής.
 

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

30
Υπάρχει και μια τρίτη εκδοχή που άκουσα σήμερα και την υποστηρίζει ο Γαβριήλ, (στα τελευταία 2 λεπτά από το 30.00) και μετά λέει ότι ταυτόχρονα μετά τον πόλεμο θα δοθεί η Κωνσταντινούπολη στους Έλληνες και την ίδια στιγμή (αφού πρώτα θα έχει καταστραφεί βέβαια το τέμενος του Ομάρ κατά τη διάρκεια του πολέμου) θα κάνει την εμφάνιση του ο Αντίχριστος, συνεπώς, υπάρχει και το σενάριο να συμβούν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
 
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

31
Βλεπουμε λοιπόν πως η Τουρκία θα διαλυθεί και ηττηθεί σαν κράτος. ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Εγω για την ωρα βλεπω οτι εχει διαλυθει η Ελλαδα φιλε, και οι νεοταξιτες-μασωνοι κανουν παρτυ πανω στο πτωμα της...Όσο για την δηθεν διαλυση της Τουρκιας αυτα τα παραμυθια τα ακουγα απο τοτε που γενηθηκα πριν μισο αιωνα...ημουνα νιος και γερασα περιμενωντας την διαλυση της τουρκιας, τελικα η ελλαδα διαλυθηκε, να γιατι δεν πρεπει να ειμαστε μοιρολατρες και να γιατι δεν πρεπει να βασιζομαστε σε προφητειες αμφιβολου προελευσεως...περιμενωντας την "ως δια μαγειας" διαλυση της τουρκιας και την "ως δια μαγειας" μετατροπη μας σε ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ...ποια αυτοκρατορια περιμενετε ρε παιδια, συνελθετε...παει η ελλαδα ξοφλησε, ηδη τα νησια αν.αγαιου χαθηκαν και η θρακη επισης...και η μακεδονια πουληθηκε.. και ολα αυτα με την ΨΗΦΟ του ελλ.λαου, που αυτοκτονησε ψηφιζοντας νεοταξιτες-μασωνους-εβραιους...αυτοι (οι νεοταξιτες) την δουλεια τους κανουνε, για την φουσκωμενη τσεπη τους δουλευουν, και για το Ισραηλ+ΗΠΑ+Γερμανια+Τουρκια+ΚΙΝΑ δουλευουν, εμεις τι κανουμε? περιμενουμε τον απο μηχανης θεο να μας σωσει???

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

33
Αυτες οι μοιρολατρικες θεωριες της αναλαμπης ομοιαζουν με τις αλλες θεωριες των εψιλον οτι θα ερθουν να μας σωσουν οι εξωγηινοι, αν δεν καταλαβουμε εμεις οι εναπομειναντες ελληνες οτι μονοι μας μπορουμε να σωσουμε την ελλαδα με εργα και οχι λογια, τοτε δεν θα ερθει κανεις αλλος να μας σωσει, οσο περιμενουμε απο μηχανης θεους, η ελλαδα θα αφανιστει στο τελος, δεν θα μεινεις κανεις μας ζωντανος στο τελος, σας το υπογραφω αυτο.... Οι Τουρκοι ειναι σπουδαιοι πατριωτες οπως και οι Κινεζοι οπως και οι Ισραηλινοι, φοβεροι πατριωτες, γι'αυτο εγιναν οι χωρες τους ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΙΣ...Ο Αμερικανος πηγε να κανει Κουρδικο Κρατος στο εδαφος της Τουρκιας, και ειδες τι νιλα επαθαν οι Αμερικανοι μετα, ο Τουρκος δεν κολωνει να τα βαλει ακομα και με την Αμερικη προκειμενου να μη δημιουργουνταν κουρδικο κρατος στην Τουρκια (οπως το ηθελαν να το ιδρυσουν οι αμερικανοι αλλα σπασαν τα μουτρα τους, εξαιτιας του πατριωτισμου των Τουρκων!)..Δυστηχως σε αντιθεση οι "ελληνες" ειναι παρτακηδες-προδοτες-μασωνοι, και οσοι λιγοι απο αυτους ειναι πατριωτες πεφτουν στις μοιρολατρικες παγιδες των "απο μηχανης σωτηρων"...(οτι δλδ ταχα θα ερθουν να τους σωσουν οι αναλαμπες και οι εξωγηινοι των εψιλον) καλα κρασια.....

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

34
aetos64 έγραψε: 29 Μάιος 2022, 23:57 Ο συγκεκριμένος, ο οποίος ούτε ιερέας ούτε και μοναχός είναι, πιστεύει μάλλον στη χιλιετή βασιλεία. 
ακούστε στο 31 : 13
 
 
Θα μπορούσε ....αλλά... θεωρώ ότι λέγοντας "εις αεί" μάλλον εννοεί το Οὗ τῆς βασιλείας οὐκ ἔσται τέλος... 

άρα σε αυτή τη περίπτωση-σενάριο θα έχουμε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ενθρόνιση στην Ιερουσαλήμ και στην Κωνσταντινούπολη (Νέα Ιερουσαλήμ) ως αντίβαρο (τα αντίθετα λοιπόν συγκλίνουν όπως λέει και ο Ηράκλειτος) άρα ακολουθούν η επταετία του Αντίχριστου και η παράλληλη Βασιλεία του Ιωάννη (συν παρουσία του Ενώχ και Ηλία) έως ότου έρθει ο Ιησούς Χριστός και κάνει την Δευτέρα Παρουσία Του (οπότε εις αει - οὐκ ἔσται τέλος). Για να γίνει βέβαια αυτό, θα πρέπει όπως έχουμε πει στο παρελθόν, να καταστραφεί πλήρως το τέμενος του Ομάρ και να χτιστεί ο Ναός του Σολομώντος. Γενικώς, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να σταθεί αυτή η θέση, θα πρέπει να διασταυρωθεί με διάφορες άλλες αναφορές.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Τι θα έλθη μετά τον όλεθρο του πολέμου ;

36
antinwohellas έγραψε: 29 Μάιος 2022, 19:13 Για να ερθει λοιπον η Αναλαμπη (αν ισχυει ως θεωρια-προφητεια που ειναι πολυ αμφιβολο κατα ποσο ισχυει) πρεπει να ερθει και η ΜΕΤΑΝΟΙΑ, να γυρισουν δηλαδη οι περισσοτεροι (τουλαχιστον το 90% του ελληνικου λαου) στον Χριστο και στην παλαιο-Ορθοδοξια (εναντιον οικουμενισμου, εναντιον νεας ταξης, εναντιον νεας εποχης, εναντιον παγκοσμιοποιησης, υπερ πιστεως+πατριδος), οπως και να πεταξουν τα συστηματα-666 (καρτες, κινητα, εμβολια με βιοτσιπ, εμφυτευσιμα τσιπ, RFID, κλπ), και επισης να φυγουν απο τις μασωνικες στοες, απο το σατανισμο και απο την αρχαιολατρια-παγανισμο, κλπ...βλεπεις εσυ να γινεται κατι τετοιο στο κοντινο μελλον;; Διοτι εγω βλεπω οτι απο το κακο στο χειροτερο παμε, μεγαλη αποστασια γενικως και οι μασωνικες στοες οργιαζουν, μοναχα το σατανομασωνικο ΟΤΟ και εχει 5000 μελη στην δηθεν "ορθοδοξη" ελλαδα αυτη τη στιγμη, βλεπεις κανεις να νοιαζετε να τους κυνηγησει;; μονο εγω ασχολουμε!!! μονος μου θα βγαλω το φιδι απο την τρυπα;; ε δεν νομιζω, δεν ειμαι ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ....
 
 
 
."

Antinwohellas,
η στάση μας να θέλουμε να νικήσουμε τον Αντίχριστο είναι εκ του πονηρού, γιατι είναι γραμμένο πως ο κόσμος εν τω πονηρώ κείται.  Α Ιω. 5,19
Πρέπει να μάθουμε δηλαδή να ζούμε σε αυτό το κόσμο αλλά να μην κάνουμε τα του κόσμου. Αυτός είναι ο σκοπός μας.

Άκουσε αν θες τον π. Αθανάσιο Μυτιληναίο εδώ viewtopic.php?p=86024#p86024
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”