Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

19
LAPTONAS έγραψε:
Διότι έχω συζητήσει με πολλών ειδών ανθρώπους και στη προσπάθεια μου να βρω την αλήθεια δεν γνώρισα ποτέ έναν Γ.Ο.Χ.
Είμαστε όντα σκυθρωπά και με γαμψές μύτες και ελιές στο πρόσωπο. Τα γόνατά μας είναι ανάπoδα από αυτά των ανθρώπων...!!! Ντυνόμαστε υποχθόνια και σκοτεινά. Φοράμε μπουκαλόπατους. Οι φήμες λένε οτι καταγόμαστε από έναν μακρυνό πλανήτη του "Galaxy of Xeon" = G.O.X.

χαχαχα :P
LAPTONAS έγραψε:
omg έγραψε:
DOWNLOAD:
filimata_iouda_part_08-21_Small.pdf.zip (2.70MB)
http://www.sendspace.com/file/z1ap7s
Promotion μου κάνεις;;; :cooll
Καλά σου δίνω να διαβάσεις πληροφορίες εγκυρότατες και εσύ με κοροϊδεύεις? Έχεις την εντύπωση οτι η εγκύκλιος δεν είναι αληθινή?

Δηλαδή αν σου έδινα να διαβάσεις απόσπασμα μιας Οικουμενικής Συνόδου, θα μου έλεγες οτι κάνω Promotion της Οικουμενικής Συνόδου? :cooll :ex

Με την παρακάτω φωτογραφία τι παθαίνεις? Μήπως νιώθεις οτι κάνω Promotion του Αυγουστίνο Γερμανίας που "Οικουμενίζει"??? :cooll :ex
Εικόνα

Δεν έχω κάτι άλλο να πω.
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

20
Τι βλέπω ; βλέπω έναν κληρικό ο οποίος έχει τη χειρονομία της Μέρκελ
Εικόνα
..... και μετέχει στις διαδικασίες μύησης της μελλοντικής πανθρησκίας.... αυτό λοιπόν τι τον κάνει ; Χ.Ο.; ;;; μάλλον όχι .... αφού ο ίδιος πλέον έχει αρνηθεί το δόγμα του.

ποιος είναι ; εσύ τον ξέρεις ;;;; και τέλος πάντων αυτό τι σχέση έχει με εμένα ή τους πιστούς της εκκλησίας του Χριστού;; ή μήπως αυτό δικαιώνει την δική σου οπτική ότι όλοι οι "παλιοί" είναι σωστοί και όλοι οι "νέοι" λάθος ;;; διότι αν "έπεσε" ένας κληρικός , άλλοι θα δοξαστούν. και θα είναι ισχυρότεροι και δυναμικότεροι.... και σε καμία περίπτωση αυτή η εικόνα δεν αντιπροσωπεύει το ποίμνιο. ούτε εσάς ούτε εμάς... και εδώ μιλάς τώρα με έναν απλό άνθρωπο επομένως αυτά που τοποθετείς είναι άτοπα... εκτός αν μου αποδείξεις ότι δεν μπορούμε εμείς οι "νέοι" και απλοί άνθρωποι να έχουμε ούτε Χάρη ούτε δικαίωμα στην βασιλεία των ουρανών και πως δικαίωμα σε αυτά έχεις μόνο εσύ και οι του παλιού;. Μπορείς να το αποδείξεις αυτό ;

έως τότε βλέπω πως όπου σε συμφέρει κρατάς τις εξαιρέσεις και όπου σε συμφέρει κρατάς το κανόνα. Διοχετεύεις μίσος και μιλάς για δικαιοσύνη. Τι έχεις να επιδείξεις από δικαιοσύνη;;;; Περισσότερο όμοιος γίνεσαι έτσι των εχθρών της Ορθοδοξίας ... παρά του ποιμνίου ...

κατακρίνεις τους αδελφούς σου (το ποίμνιο= τον λαό ) επειδή βλέπεις κάποιες "κεφαλές" να συμμετέχουν σε αυτά;;;; Ενώ ξέρεις πως κεφαλή της εκκλησίας είναι ο Χριστός και μόνο. Και τι είπε ο Χριστός ; Βγάλε πρώτα από το δικό σου μάτι το δοκάρι και τότε θα δεις καθαρά και θα μπορέσεις να βγάλεις το σκουπιδάκι από το μάτι του αδελφού σου.

Βλέπω επίσης πως δεν παραδέχεσαι τον όρο Γ.Ο.Χ. και εμπαίζεις. Γιατί δεν λες με περηφάνια τι είσαι; μόνο λες πως είσαι τη μία Ο.Χ. και την άλλη GOX. στα ψέμματα πάντα όμως αγαπητέ μου υπάρχει και μια δόση αλήθειας.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

21
Ο,τι ναναι....!!!
Τρεις λαλουν και δυο χορευουν.

Άλλα προσπαθούσα να σου δειξω εγω καλοπροαίρετα, αλλού πήγε η κουβέντα...!!!
Δεν μπορουμε να συνενοηθουμε μου φαινεται..

Ασε το σταματαω τώρα που είναι νωρις.

Η προθέσεις μου πάντως ηταν καλοπροαίρετες.
Ειναι καλυτερα να σου δειξουν πραγματα οι αλλοι που τα λενε καλυτερα.
Εγω μάλλον σου βγάζω αντίδραση οπως τα λεω. (Sory man). :-(
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

22
omg έγραψε:Ο,τι ναναι....!!!
Τρεις λαλουν και δυο χορευουν.

Άλλα προσπαθούσα να σου δειξω εγω καλοπροαίρετα, αλλού πήγε η κουβέντα...!!!
Δεν μπορουμε να συνενοηθουμε μου φαινεται..

Ασε το σταματαω τώρα που είναι νωρις.


Η προθέσεις μου πάντως ηταν καλοπροαίρετες.
Ειναι καλυτερα να σου δειξουν πραγματα οι αλλοι που τα λενε καλυτερα.
Εγω μάλλον σου βγάζω αντίδραση οπως τα λεω. (Sory man). :-(
Omg αυτά που λες δεν περνάνε σε εμένα εσύ το ξεκίνησες και πρέπει να μάθεις πότε να ξεπερνάς τα όρια (της ακρότητας) και πότε όχι. Βλέπεις αγαπητέ μου.... Ο δρόμος προς την κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις.

λοιπόν εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα προς το παλαιό ημερολόγιο... αλλά έχω σοβαρό θέμα με την ανάγωγη συμπεριφορά σου. . και επειδή μέχρι τώρα κρατούσα την υπομονή μου τώρα λέω να στα πω ένα χεράκι γιατί δε βάζεις μυαλό :

Λες λοιπόν τα εξής σε εμένα. Και αν κάνω λάθος να με διορθώσεις.
omg έγραψε: Αν έστω και λίγο απαντάς "ναι" σε κάτι από τους παραπάνω χαρακτηρισμούς, τότε δυστυχώς φίλε μου πλανάσαι και δεν έχεις σωστή αντίληψη περί "Ορθοδοξίας".

ΔΕΝ υπάρχει η φράση "Φανατικός Χριστιανός" (ή "ακραίος Χριστιανός κλπ) ή "Φανατικός Ορθόδοξος" (ή ακραίος ορθόδοξος) αγαπητέ...!!!! Αυτοι οι χαρακτηρισμοί είναι ΝΕΟΕΠΟΧΙΤΙΚΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

Από εκεί και πέρα καλό είναι να ξεκαθαρίσεις κάπως τα πράγματα μέσα σου

Αλήθεια, εσύ τι είσαι? Σε τι πιστεύεις? Είσαι "Ορθόδοξος"? Ποιά τα πιστεύω σου?


Υστερόγραφο: ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός είχε πει--> "Καλύτερα να θανατώσεις 100 βαπτισμένους, παρά να αφήσεις ΕΝΑΝ αβάπτιστο".
(Νομίζω οτι όλοι καταλαβαίνουμε πολύ καλά τι εννοούσε).

Εδώ τα σχίσματα είναι "εκτός" Εκκλησίας (ανίερα, χωρίς μυστήρια κλπ). Φαντάσου τώρα τα "άλλα δόγματα".

Μην μασάτε την προπαγάνδα για Πανθρησκεία (πχ. βλέπε "Lost" τελευταίο επισόδειο που το πήγαινε η σειρά και βλέπε "the Life of Pi" και λοιπές προπαγανδιστικές ταινίες, συγγράμματα, τα ΠΣΕ που συμμετέχουν οι Ψευτο-Ορθόδοξοι Νεοημερολογίτες,

Είμαι Χριστιανός Ορθόδοξος (Χωρίς Εισαγωγικά) και Έλληνας.
(δεν γίνεται όσο καινοτομούν οι Νεοημερολογίτες με το σχίσμα τους... να "παλιώνουν" οι εναπομείναντες Ορθόδοξοι (χωρίς Εισαγωγικά Ορθόδοξοι - υβριστικώς αποκαλούμενοι και ως "Παλαιοημερολογίτες")
(Πόσο μάλλον όταν υπάρχει και η ξακουστή εγκύκλιος του 1920)


Τέτοια σας λένε οι "παπάδες σας" εκεί στο σχίσμα του Νέου Ημερολογίου για να σας κάνουν να αποδεχτείτε αυτά εδώ (και πολλά άλλα)-->

Ώρες ώρες μου θυμίζουν τους Σιωνιστές κλπ που διαμέσω του δήθεν πολέμου εναντίων της "Τρομοκρατίας" (την οποία αυτοί οι ίδιοι έφτιαξαν) φακελώνουν όλο τον κόσμο και τον οδηγούνε στο σφράγισμα σαν πρόβατα.
Τα ίδια και οι Νεοημερολογίτες Παπάδες. Όλο πολεμάνε τον Οικουμενισμό (δήθεν) και όλο βγάζουν "νεο-πατερικές διδασκαλίες" για να εντυπωσιάσουν τον απλό τον κόσμο και να τον οδηγήσουν στην απώλεια...!!!

Τι μπορεί να μας πει πχ. εμάς τους Ορθοδόξους ένας Νεοημερολογίτης Παπάς? Τι?

- ἡ πατριαρχική ἐγκύκλιος τοῦ 1920, (διαμέσω της εγκυκλίου φαίνονται ΞΕΚΑΘΑΡΑ οι ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ του ΝΕΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ - ΠΡΙΝ κάνουν το σχίσμα οι Νεο-Ημερολογίτες)

Είμαστε όντα σκυθρωπά και με γαμψές μύτες και ελιές στο πρόσωπο. Τα γόνατά μας είναι ανάπoδα από αυτά των ανθρώπων...!!! Ντυνόμαστε υποχθόνια και σκοτεινά. Φοράμε μπουκαλόπατους. Οι φήμες λένε οτι καταγόμαστε από έναν μακρυνό πλανήτη του "Galaxy of Xeon" = G.O.X.

χαχαχα :P
πως λοιπόν εγώ να σε αντιμετωπίσω σοβαρά ... και να δεχτώ ... αυτά περί "καλών προθέσεων" ;...

:0603 to hell
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

23
Παρακαλώ και τους 2 να λήξει εδω,είστε που είστε εκτός θέματος,κάνετε λές και είστε αντίπαλοι!
Νομίζετε οτι προσφέρετε κάποιο καλό;
Ας κάνει ο καθένας τον αγώνα του,να σώσει την ψυχή του,σε όποιο ημερολόγιο και αν είναι και να κοιτάει τα του ευατού του και θα φωτίσει ο Θεός για τα υπόλοιπα.

Αμα συνεχίσετε το θέμα θα κλειδωθεί.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

24
Laptona δεν έχεις ιδέα τι προσπαθώ να σου δείξω και τι παίζει. Για να κατανοήσεις μια ένοια σωστά πρέπει να μάθεις και τα υπόλοιπα που παίζουν ή που έχουν παιχτεί και που σχετίζονται μεταξύ τους (και τότε θα δεις οτι όλα είναι "αλυσίδα").

Η κουβέντα και στα δυο thread που συμμετείχαμε "πήγε αλλού" και οδηγείται σε φιλονικία (πράγμα που δεν γουστάρω να οδηγηθεί εκεί).

Οπότε ας σταματήσουμε.
Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να το συνεχίσουμε.
(Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια γίνονται ή πάνε να γίνουν..., άσε το ξέρω το παραμύθι και "δεν θα πάρω" ξανά)...

Συμβάν από μεριάς μου λήξαν.
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

25
omg έγραψε:Laptona δεν έχεις ιδέα τι προσπαθώ να σου δείξω και τι παίζει. Για να κατανοήσεις μια ένοια σωστά πρέπει να μάθεις και τα υπόλοιπα που παίζουν ή που έχουν παιχτεί και που σχετίζονται μεταξύ τους (και τότε θα δεις οτι όλα είναι "αλυσίδα").

Η κουβέντα και στα δυο thread που συμμετείχαμε "πήγε αλλού" και οδηγείται σε φιλονικία (πράγμα που δεν γουστάρω να οδηγηθεί εκεί).

Οπότε ας σταματήσουμε.
Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να το συνεχίσουμε.
(Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια γίνονται ή πάνε να γίνουν..., άσε το ξέρω το παραμύθι και "δεν θα πάρω" ξανά)...

Συμβάν από μεριάς μου λήξαν.
Αγαπητέ μου δεν ξέρεις αν έχω ή όχι ιδέα ή τι ιδέα έχω. Άνοιξε ένα νέο θέμα και κάλεσε εκεί όλα τα στοιχεία σου... και αν κρίνω αναγκαίο ... θα έρθω και τότε και ας μιλήσεις μαζί μου με διάλογο ομαλό και ευγενή όπως αρμόζει σε έναν άνθρωπο που γνωρίζει την αλήθεια (όπως λες).

Έως τότε ας μηνούμε επί του θέματος .. αν και νομίζω πως συμφωνούμε όλοι πως το Ισλάμ είναι πράγματι ιδέα - δημιούργημα των Εβραίων. Αυτό που μένει είναι να δούμε τι άλλο είναι δημιούργημα Εβραίων. Και επίσης καλό είναι δούμε και τι ρόλο θα παίξει το Ισλάμ στα μελλούμενα καθώς όπως λένε οι ίδιοι ο "σωτήρας" τους έχει έρθει και είναι επί της γης... όπως και ο "Ιησούς" ... όπως επίσης λένε πως θα υπάρξει και συμβασιλεία των δύο... που οδηγούμαστε;;;
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

26
LAPTONAS έγραψε:
omg έγραψε:Laptona δεν έχεις ιδέα τι προσπαθώ να σου δείξω και τι παίζει. Για να κατανοήσεις μια ένοια σωστά πρέπει να μάθεις και τα υπόλοιπα που παίζουν ή που έχουν παιχτεί και που σχετίζονται μεταξύ τους (και τότε θα δεις οτι όλα είναι "αλυσίδα").

Η κουβέντα και στα δυο thread που συμμετείχαμε "πήγε αλλού" και οδηγείται σε φιλονικία (πράγμα που δεν γουστάρω να οδηγηθεί εκεί).

Οπότε ας σταματήσουμε.
Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να το συνεχίσουμε.
(Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια γίνονται ή πάνε να γίνουν..., άσε το ξέρω το παραμύθι και "δεν θα πάρω" ξανά)...

Συμβάν από μεριάς μου λήξαν.
Αγαπητέ μου δεν ξέρεις αν έχω ή όχι ιδέα ή τι ιδέα έχω. Άνοιξε ένα νέο θέμα και κάλεσε εκεί όλα τα στοιχεία σου... και αν κρίνω αναγκαίο ... θα έρθω και τότε και ας μιλήσεις μαζί μου με διάλογο ομαλό και ευγενή όπως αρμόζει σε έναν άνθρωπο που γνωρίζει την αλήθεια (όπως λες).

Έως τότε ας μηνούμε επί του θέματος .. αν και νομίζω πως συμφωνούμε όλοι πως το Ισλάμ είναι πράγματι ιδέα - δημιούργημα των Εβραίων. Αυτό που μένει είναι να δούμε τι άλλο είναι δημιούργημα Εβραίων. Και επίσης καλό είναι δούμε και τι ρόλο θα παίξει το Ισλάμ στα μελλούμενα καθώς όπως λένε οι ίδιοι ο "σωτήρας" τους έχει έρθει και είναι επί της γης... όπως και ο "Ιησούς" ... όπως επίσης λένε πως θα υπάρξει και συμβασιλεία των δύο... που οδηγούμαστε;;;

Laptona στραβά με πήρες (με παρεξήγησες).
Δεν πειράζει όμως.
Ίσως με τον καιρό καταλαβεις οτι δεν σου είμαι αγενής αλλά προσπαθώ απλά να σου ανοίξω τα μάτια.
Συγνώμη αν σε έκανα να νιώσεις προσβεβλημένος ή οτιδήποτε. Η συναίσθησή μου για σένα είναι οτι είσαι αδελφός μου και αυτά που στα είπα δεν στα είπα για να σε προσβάλλω αλλα για να σου δείξω.
Συγνώμη για τον τυχόν άσχημο τρόπο μου. :-)

Τα κοινά στοιχεία με τον εβραισμό των Μωαμεθανών / Ισλαμιστών (και ως προς τον μεσία που περιμένουν κλπ) θα τους οδηγήσει στην απώλεια.

Πίσω από όλα αυτά κρυβεται ένα πολύ καλά στημένο σχέδιο για παγκόσμια κυριαρχεία μέσω του "αντιχρίστου" κλπ.
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Μωαμεθανισμός είναι δημιούργημα των Εβραίων!

27
Καλόν φέρουσι καρπόν οι σεμνοί τρόποι.

κάποια στιγμή θα καταλάβουμε και οι δύο ποιος άνοιξε τα μάτια σε ποιόν.

Το "στημένο σχέδιο" δεν είναι καθόλου κρυμμένο αγαπητέ μου... είναι ολοφάνερο και για μας τους απλούς ανθρώπους που δεν έχουν εμβαθύνει καν ...

phpBB [video]


Αλλάχ = ΓΙΑΧΒΕ = [(ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ - (ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ + ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ)]
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το παγκόσμιο δίχτυ του Σιωνισμού”

cron