Αν γινόντουσαν εθνικές εκλογές το Νοέμβριο τι θα ψηφίζατε ?

Μπορείτε να επιλέξετε 1 επιλογή

Re: Αν γινόντουσαν εθνικές εκλογές το Νοέμβριο τι θα ψηφίζατε ?

28
Έχω την αίσθηση πως θα αργήσουν πολύ να γίνουν ξανά εκλογες στην Ελλάδα, αλλά κι αύριο το πρωί να γινόντουσαν το πιθανότερο να μην ψήφιζα καθόλου, πλέον μου την δίνει αυτή η "υποχρεωτική δημοκρατία" και το παραμύθι του ψηφίζεις ότι θέλεις αλλά είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις, εξάλλου το πρόβλημα είναι τι ψηφίζαμε τόσα χρόνια και όχι τι θα ψηφίσουμε απο 'δω και πέρα, αλλά όπως προανέφερα εκλογές γιοκ προς το παρόν.
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Αν γινόντουσαν εθνικές εκλογές το Νοέμβριο τι θα ψηφίζατε ?

29
Ναι,αλλα οτι έγινε έγινε,να το αλλάξουμε δυστυχώς το παρελθον δεν μπορούμε,μπορούμε όμως να αλλάξουμε το μέλλον και το θέμα είναι τι κάνουμε απο δω και πέρα.Γιατί αν και πάλι,ψηφιστούν οι ίδιοι,τότε δεν μας φταίει κανείς.Υποχρεωμένος δεν είναι κανεις οχι πως αυτό που έχουμε είναι δημοκρατία,αλλά η απραξία ή η αποχή ,δεν λύνει το πρόβλημα.Οχι βέβαια να μείνουμε επαναπαυμένοι οτι εντάξει δεν ψηφίσαμε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ,εκτελέσαμε το χρέος μας..θέλει πολύ δουλειά ,για να αλλάξει η κατάσταση και το τι θα ψηφίσουμε ειναι μονο το 20%.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψηφοφορίες”