Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

19
Ναι ρε, πατρίδα του είναι και είναι αναγκασμένος να την αποκαλεί "Τουρκία"
Κοίτα τα χάλια σου που έχεις εφεύρει το 888 και κινδυνολογείς μ' αυτό για να δικαιολογήσεις το 666!!!

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

20
Α ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ;; ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ;; ΤΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΣΤΟΝ ΚΡΟΤΑΦΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ;; ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ ΩΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΕ;;; ΛΟΙΠΟΝ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΓΕΩΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ (888)-ΚΙΝΑ-ΑΝΑΤΟΛΗ, ΜΕ 666(ΔΥΣΗ-ΕΛΛΑΣ-ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ-ΥΠΕΡΙΩΝ) ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΩΣΗ (666 VS 888) ΟΙ ΣΑΤΑΝΟ-ΜΑΣΩΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΟΝΙΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ, ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΩΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΤΡΕΨΕΤΕ, ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΛΕΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ...

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

22
ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΣΥΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΜΟΙΡΟΛΑΤΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ;;; ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ..."ΛΟΓΙΚΕΣ" ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ;; ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ;;; ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΛΕΦΤΑ;; ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΑΩ;; ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑ;; (ΤΑ ΠΟΛΕΜΑΩ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ)...ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ $$$ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΘΕΑΤΕΣ;;;; TO MONO MOY ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

23
antinwohellas έγραψε: 12 Σεπ 2022, 01:44 ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ "ΝΕΟΤΑΞΙΤΗ" ΓΙΑΤΙ ΒΙΔΩΝΟΜΕ...ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ?? ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ? ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑ ΑΓΩΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ΜΕ ΠΛΗΘΩΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΦΥΛΑΚΙΣΤΩ ή ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΤΑΞΙΤΕΣ...ΕΣΥ ΤΙ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΤΑΝΟ-ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΛΕΓΕΣ ΕΔΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΪΔΕΥΟΥΜΕ "ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΩΣ" ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΜΠΙΛ ΓΚΕΙΤΣ ΚΑΙ ΝΗ ΤΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ(!!!) ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...
 
 
 
 
 
Δεν είπα για εσένα συγκεκριμένα αλλά για τους ΓΟΧ, τους οποίους εκθειάζεις λες και έχουν κανένα άγιο δισκοπότηρο. Οι ΓΟΧ ξέρεις πολύ καλά....αν δεν ξέρεις να σε ενημερώσω.....ότι κατά το ίδιο ποσοστό περίπου με τους νεοημερολογητες τους οποίους θεωρείς τάχα εχθρούς σου (γιατί έτσι σας είπαν να λέτε για να εξυπηρετείτε την ατζέντα των ΓΟΧ σαν γνήσια φερέφωνα) .... πήγαν και εμβολιάστηκαν να μη χάσουν. Για πες μου γιατί πήγαν και δεν έκαναν σθεναρή αντίσταση;;; Κοινώς, τα ίδια σκ...τα είστε οι ΓΟΧ με τους νεοημερολογητες που μισείς. Μη  μου λες λοιπόν ότι θέλει αντίσταση και άλλα τέτοια, να τα πεις στους δικούς σου ιεράρχες που γλύφουν ο ένας τον άλλο μήπως και πάρουν τους ακόλουθους της αντίπαλης παράταξης και κερδίσουν πόντους στο εσωτερικό ladder της σεκτοκαστας που έχετε κάνει. Τέλος, εγώ δεν ήρθα να σου πω ποτέ τι να κάνεις εσύ προσωπικά ή να κάνετε ως γοχ σέβομαι τις διαφορές μας, και ως εκεί, εσείς όμως δεν σέβεστε τίποτα, ξεπερνάτε τα όρια σας και τα όρια του συνανθρώπου σας ......οπότε τι αγώνα έχω κάνει εγώ ή οι άνθρωποι του αναθεωρημένου ημερολόγιου (νεοημερολογητες) δεν πρέπει να σε αφορά, εφόσον όμως θες να επιβάλεις τη γραμμή σου οφείλεις να ακούσεις κιόλας. Επαναλαμβάνω λοιπόν, γιατί έτρεξαν τόσοι ΓΟΧ σαν πειθήνια όντα και εμβολιάστηκαν αφού είστε κάτοχοι της αλήθειας και της γνήσιας πίστης; Στα λόγια είστε καλοί (τονίζω ότι αναφέρομαι σε εσάς ως γοχ, όχι εσένα προσωπικά), στη πράξη αποδείχθηκε όμως το αντίθετο σε μεγάλο ποσοστό. Και για να μείνω στο θέμα, ο Άγιος Παϊσίος μας προειδοποίησε για τα εμβόλια, οπότε ναι, κι εκεί έπεσε μέσα, 100% αγαπητέ μου antinwo
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

24
ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΛΕΟΜΕΝΗΣ ΕΠΕΣΕ 100% ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΔΗΜΙΑ (ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ 2018 ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ)...ΚΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2007 ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΛΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΚΑΝΤΙΩΤΗΣ, ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ;; ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΤΟΝ ΚΛΕΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΞΙΣΟΥ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΣΙΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ;; ΚΑΙ ΜΗ ΜΕ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ Γ.Ο.Χ., ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑΧΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ή ΟΧΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ, ή ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ (;;;), ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ;;;...ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΤΕΙΧΙΣΜΕΝΟΣ, ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΥΣ Γ.Ο.Χ., ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ...ΑΝΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙ-ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ (ΑΛΕΞ ΤΖΟΟΥΝΣ, ΚΛΠ) ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΝΕΟΤΑΞΙΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ...

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

25
ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΟΥΣΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΛΙΑ, ΕΓΩ ΣΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ, ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΡΟΦΗΤΗ;; ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ, ΣΚΕΨΟΥ Π.Χ. ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ, ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΜΕ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΙΑ ΖΩΗ...

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

26
antinwohellas έγραψε: 12 Σεπ 2022, 22:51 ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΛΕΟΜΕΝΗΣ ΕΠΕΣΕ 100% ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΔΗΜΙΑ (ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ 2018 ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ)...ΚΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 2007 ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΛΙΑ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΚΑΝΤΙΩΤΗΣ, ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ;; ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΤΟΝ ΚΛΕΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΞΙΣΟΥ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΣΙΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ;; ΚΑΙ ΜΗ ΜΕ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ Γ.Ο.Χ., ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑΧΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ή ΟΧΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ, ή ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ (;;;), ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ;;;...ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΤΕΙΧΙΣΜΕΝΟΣ, ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΥΣ Γ.Ο.Χ., ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ...ΑΝΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΑΝΤΙ-ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ (ΑΛΕΞ ΤΖΟΟΥΝΣ, ΚΛΠ) ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΝΕΟΤΑΞΙΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ...
 
 
 
 
Ο Πατήρ Σάββας και ο Καντιώτης θα μπορούσαν να αγιοκατατακτούν, αλλά κατά τη γνώμη μου και να μην, είναι άξιοι άνθρωποι. Ο Κλεομένης δεν γίνεται να καταταχθεί Άγιος γιατί από όσο ξέρω δεν ανήκει στην Εκκλησία της Ελλάδος, αλλά κι αυτός έχει πέσει σε πολλά μέσα. Το αν είναι άγιοι όμως με το αν καταταχθούν άγιοι είναι εντελώς ανεξάρτητα. Εσύ γιατί αγχώνεσαι με αυτό; Μακάρι να ήμασταν κι εμείς άγιοι (λέμε τώρα) και πότε να μη καταταχθούμε.

Κι εδώ ο Παϊσίος είχε πει ότι άλλους που περιμένατε να δείτε στο παράδεισο δεν θα τους δείτε, κι άλλους που δεν περιμένατε θα τους δείτε. Κι αυτό, γιατί το προσωπικό αγώνα του καθενός τον ξέρει μόνο ο Θεός, κι αυτός θα κρίνει.

Τώρα, ως προς το από πού ξέρω το ποσοστό εμβολιασμού των ΓΟΧ, το ξέρω γιατί πολύ απλά επικοινωνώ καθημερινά με ΓΟΧ. Αν ζεις στην επαρχία ξέρεις ακόμα και τι χρώμα βρακί φοράει ο γείτονας. Οπότε, άστα αυτά περί σθεναρής αντίστασης και άλλα τέτοια. Εδώ που ήρθαμε ο καθένας κάνει ότι μπορεί, κι ο καθένας κάνει λάθη. Λάθη έκανε και ο Βαρθολομαίος. Άλλη όμως η θέση του Βαρθολομαίου κι άλλη η δική μας. Αν ήσουν στην θέση του Βαρθολομαίου ίσως έκανες περισσότερα λάθη. Κι οποιοσδήποτε. Ο Παϊσίος ήξερε, γι'αυτό είπε είναι ο καλύτερος που θα μπορούσαμε να έχουμε (δυστυχώς). 
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟ VIDEO 1992

27
antinwohellas έγραψε: 12 Σεπ 2022, 23:04 ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΟΥΣΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΛΙΑ, ΕΓΩ ΣΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ, ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΡΟΦΗΤΗ;; ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ, ΣΚΕΨΟΥ Π.Χ. ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ, ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΜΕ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΙΑ ΖΩΗ...
Antinwo,
Εσύ δεν έλεγες ότι στις 15 Ιουλίου θα γίνει εισβολή των Τούρκων;  

viewtopic.php?p=86300#p86300

Ε άμα έπεφτες μέσα μπορεί και να σε κάναμε
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Kληρικοί στην υπηρεσία του Αντιχρίστου.”