Re: Γνωριμία μελών

55
redsky έγραψε:Συγνώμην για την μεγάλη καθυστέρηση...αλλά να πω και εγώ ένα "χαίρετε".
Καλή συνέχεια!!!!

Με εκτίμηση για το έργο σας
RedSky



καλοσωρισες και απο μενα redsky
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Γνωριμία μελών

57
Ultimate σε ευχαριστώ.
Και εγώ θα δανείζομαι από εδώ...
Και πιστεύω ότι από εδώ και πέρα θα είμαι πιο τακτικός και πιο πιστός στις επισκέψεις μου στον ΦΙΛΟΥΜΕΝΟ...
Enemy, Dominique και όλα τα παιδιά ευχαριστώ. Έρρωσθε.

Re: Γνωριμία μελών

60
Asteris καλως όρισες. Αν ο καθενας μας βάλει ένα λιθαράκι η δουλειά θα τελειώσει γρηγορότερα...
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: Γνωριμία μελών

61
Αυτο το blog ειναι το κατι αλλο.

Αν και εγω ειμαι παντοτε πολυ-πολυ επιφυλακτικος με τις πληροφοριες που μας δινουν τα ψευδολογα μεσα ενημερωσεως-αποβλακωσεως, και οχι μονο, δεν ειναι καθολου κακο να παρακολουθουμε τα παντα σαν αστακοι και να ερευνουμε τα πραγματα και να αξιοποιουμε ολες τις πληροφοριες.

Ο κοσμος αλλωστε, κατα την Αγια Γραφη, εν τω πονηρω κειται και δεν περιμενουμε τιποτα καλο απο αυτον, τον εχθρο του Θεου, οπως αλλου παλι λεγει η Γραφη.

Γι αυτο χρειαζεται να τον παρακολουθουμε ανελιπως.

Μονο να μην μας φοβιζει τιποτα απο τα του κοσμου γιατι εμεις οι Ορθοδοξοι εχουμε, αν Τον εχουμε, συμμαχο και συμπαραστατη τον Παντοκρατορα, οποτε ειμαστε και εμεις κατ' επεκτασι παντοκρατορες, αλλα αυτο εξαρταται απο το ποσο ειμαστε κοντα στον Παντοκρατορα και γινομαστε συγκοινωνουντα δοχεια μαζι Του.

Δινω σε ολους εδω μεσα συγχαρητηρια θερμα και περισσοτερα και θερμοτερα τον κατασκευαστη του blog.

Re: Γνωριμία μελών

62
Ο κοσμος αλλωστε, κατα την Αγια Γραφη, εν τω πονηρω κειται...

Σοφή κουβάντα...
Και να σου υπενθυμίσω αγαπητέ μου Οδυσσέα, ότι έχω ανάγκη και την δική σου συμμετοχή.
Εάν δεν υπήρχαν αυτοί οι (άγνωστοι οι περισσότεροι σε μένα!) φίλοι του μπλογκ τίποτα δεν θα γινόταν.
Η χαρά μου είναι ότι βλέπω αρκετούς συμπατριώτες μας (και μάλιστα από τελείως διάφορους χώρους) να μην "χαύουν" τόσο εύκολα αυτά που σερβίρει το σύστημα μέσω κυρίως της τιβι. Το ψάχνουν το πράγμα. Κάτι τους "τρώει". Κάτι δεν τους κάθεται καλά...
Τελικά, μάλλον, κάτι γίνεται...
Βέβαια, είναι (ή μάλλλον είμαστε) λίγοι. Η μάζες σε όλον τον κόσμο βαδίζουν αποχαυνωμένοι και υπνωτισμένοι προς την μέγγενη του πιο σκοτεινού τυραννικού συστήματος που έχει γνωρίσει ποτε η ανθρωπότητα. Ενώ πάντα παραμονεύουν οι πλάνοι και οι διδάσκαλοι του ψεύδους που είναι έτοιμοι να εκμεταλευτούν την αναζήτηση του σημερινού μπερδεμένου και απογοητευμένου ανθρώπου...

Ας προσευχόμαστε και ας μένουμε άγρυπνοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ας γνωριστούμε!!!”

cron