Επιστροφή στον Φιλούμενο...

1
Επιστροφή στον Φιλούμενο...μετά από καιρό...

Χαίρομαι που συνεχίζετε το καλό έργο και σας μεταφέρω την εκτίμηση και την αγάπη μου !

Έπρεπε να μείνω μακριά...όντας σε καιρό οδύνης αλλά κι Αποκάλυψης !

Τόσα συναισθήματα...τόσο έντονα κι ώρες ώρες -μοιραία - ανεξέλεγκτα...Δε με θέλατε εδώ...Πιστέψτε με !



Κι ήταν η Αλήθεια που έρχονταν...στάλα στάλα...Έβλεπα να σχηματίζεται κομμάτι κομμάτι η "μεγάλη εικόνα"...Μια Αποκάλυψη! Δέος! Να κάθομαι και να κοιτάζω για πρώτη φορά, το ίδιο το Θηρίο....Όπως πραγματικά είναι... και να μην το πιστεύω ! Να μη θέλω να το πιστέψω...Αυτό το πράμα δεν πολεμιέται !
Δέος...σκέτο...και τίποτε άλλο...Δέος και το μαύρο κενό τριγύρω...

Αυτό πράμα δεν πολεμιέται σκέφτηκα, κάτι άστραψε στο βλέμμα μου...χαμογέλασα...κι έπιασα τις ετοιμασίες !



Δοκιμάζω τους ανθρώπους γύρω μου διαρκώς...Μα ένας Άνθρωπος να μη βρίσκεται που να νιώθει ?

Ακόμη κι έτσι...δεν αλλάζει τίποτε...Στρατός ολόκληρος ή στρατιώτης μόνος...η αποστολή είναι ίδια...

Μόνος ? Ωραία! σκέφτομαι...και προχωρώ μες στο πλήθος !


Άλλαξα...και συνεχίζω να αλλάζω...Είμαι καλύτερος άνθρωπος τώρα...Πρέπει να συνεχίσω έτσι...μέχρι το τέλος...Αυτός είναι ο τρόπος...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

2
Κώστα,
καλώς (επαν)ήλθες !

Μπορεί να μην έτυχε να γράφουμε την ίδια περίοδο σε αυτόν εδώ το χώρο ...όμως από παλαιά θέματα που παραμένουν στο φόρουμ μπορεί εύκολα να διαπιστώσει ότι είσαι ένας άνθρωπος αρκετά οξυδερκής. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να ακούσω τις θέσεις σου για τα νεότερα θέματα που μας απασχολούν.

:0607
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

4
Πάντως αμνέ ,ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο σκέψης και αντίληψης που είναι μοναδικός και δεν υπάρχει πανομοιότυπος σε κανέναν άλλο.
100% δεν θα βρεις,ειδικά αν ο άλλος δεν έχει περάσει απο το σημείο που βρίσκεσαι εσυ εκείνη την στιγμή για να σε καταλάβει.

Για τα μέσα θηρία,συνηθως τα πολεμάς μόνος ,για τα έξω θηρία σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που νιώθουν εστω και εν μέρει ή σε μεγάλο βαθμό και αποτελούν "συμπολεμιστές",ακόμα και αν δεν τους ξέρεις ή βρίσκονται μακρυά.

Οπως λέει και στην υπογραφή


Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις




Στο κάτω κάτω μην αμφισβητείς την δύναμη του μαύρου προβάτου.

:cooll
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

5
Καλώς τον αμνό! :happy2 :happy2 :happy2 :cel2


Επιστροφή στον Φιλούμενο...μετά από καιρό...
Ελπίζω μην σε χάσουμε πάλι :dance2: :dance2: :dance2:

Χαίρομαι που συνεχίζετε το καλό έργο και σας μεταφέρω την εκτίμηση και την αγάπη μου !
Πέσαμε Κώστα,πέσαμε :ex


Έπρεπε να μείνω μακριά...όντας σε καιρό οδύνης αλλά κι Αποκάλυψης !
Ολη μας η ζωή μια μεγάλη Αποκάλυψη είναι,άλλοτε με οδύνες και αλλοτε με χαρές.

Τόσα συναισθήματα...τόσο έντονα κι ώρες ώρες -μοιραία - ανεξέλεγκτα...Δε με θέλατε εδώ...Πιστέψτε με !
Μάλλον εσυ δεν μας ήθελες :cooll
Ολοι περνάμε έντονες στιγμές ανά τακτά διαστηματα στην ζωη μας ..... αλλα όπως νιώθει καλύτερα ο καθένας.

Κι ήταν η Αλήθεια που έρχονταν...στάλα στάλα...Έβλεπα να σχηματίζεται κομμάτι κομμάτι η "μεγάλη εικόνα"...Μια Αποκάλυψη! Δέος! Να κάθομαι και να κοιτάζω για πρώτη φορά, το ίδιο το Θηρίο....Όπως πραγματικά είναι... και να μην το πιστεύω ! Να μη θέλω να το πιστέψω...Αυτό το πράμα δεν πολεμιέται !
Δέος...σκέτο...και τίποτε άλλο...Δέος και το μαύρο κενό τριγύρω...

Αυτό πράμα δεν πολεμιέται σκέφτηκα, κάτι άστραψε στο βλέμμα μου...χαμογέλασα...κι έπιασα τις ετοιμασίες !

Τι καλό ετοιμάζεις??? :D

Δοκιμάζω τους ανθρώπους γύρω μου διαρκώς...
Ο γνωστός Κώστας!!!!

Μα ένας Άνθρωπος να μη βρίσκεται που να νιώθει ?
Αυτο το λένε πολλοί,πιστεψέ με,αλλά ο καθένας απο την δικιά του οπτική γωνία και όπως βλέπει τα πράγματα...... δυστυχώς :ex

Ακόμη κι έτσι...δεν αλλάζει τίποτε...Στρατός ολόκληρος ή στρατιώτης μόνος...η αποστολή είναι ίδια...

Μόνος ? Ωραία! σκέφτομαι...και προχωρώ μες στο πλήθος !
:006

Άλλαξα...και συνεχίζω να αλλάζω...Είμαι καλύτερος άνθρωπος τώρα...Πρέπει να συνεχίσω έτσι...μέχρι το τέλος...Αυτός είναι ο τρόπος...
Αυτος είναι ο προορισμός μας,να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι και με τον καιρό να μαθαίνουμε,εφοδιαζοντας ψυχή και νού με οτιδήποτε είναι ωφέλιμο.


Καλό ξανα-ξεκίνημα και έχουμε να πούμε πολλά......ως προς αναπλήρωσης του χαμένου χρόνου απουσίας σου :0601
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

6
Αν και όπως αντιλαμβάνομαι είμαι πολύ νεότερός σου (στο forum),...Καλώς ήρθες πίσω και από εμένα...! :-)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

7
Ω, γμτ !

'Αργησα να επιστρέψω...Μάλλον δίσταζα...το ομολογώ...

Χαίρομαι που είμαι πάλι εδώ και χαίρομαι που είδα τα ποστ σας!


ΥΓ. Νομίζω ότι πρεπει να σταματήσω να γράφω υπό την επήρεια "ουσιών" ! :)
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

8
Και ναι ! Χαίρομαι ιδιαίτερα που με υποδέχτηκαν ο emman και η dominique, όπως και την πρώτη ημέρα που ήρθα εδώ !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Επιστροφή στον Φιλούμενο...

9
Κώστα όλο μέλι μέλι μέλι και απο τηγανίτες τίποτα . Κόψε τα αρωματικά και μπες στις συζητήσεις. Με το συμπάθειο :D
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ας γνωριστούμε!!!”

cron