Re: Τι προκειται να συμβεί μέχρι το 2012 ;

19
Άποψή μου είναι οτι με τόσες παραφιλολογίες που κυκλοφορούν το πιο λογικό είναι να έπεφτε έξω... Νομίζω οτι αυτή είναι μια απόδειξη πρώτον του πόσα λίγα ξέρουμε για το τι ακριβώς συμβαίνει και 2ον του ότι η μόνη πηγή την οποία μπορούμε εμπιστευτούμε είναι η αποκάλυψη...
No Ctrl + Z\n\nhttp://www.youtube.com/watch?v=RqCq1u3XkkQ

Re: Τι προκειται να συμβεί μέχρι το 2012 ;

20
Θεωρώ πως αν γνωρίζαμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον τότε δε θα κάναμε και βήμτα προόδου ως ανθρωπότητα.Στα προαναφερθέν βίντεο απλά γίνεται κάποιες "προβλέψεις" σύμφωνα με κάποιες ημερομηνίες και κάποιες κάρτες.Θεωρώ και συμφωνώ ότι το μόνο βιβλίο στο οποίο πρέπει να στηριζόμαστε είναι η αποκάλυψη που το βαθύτερο νόημα της κατά τη γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει πάντοτε ως χριστιανοί να είμαστε έτοιμοι.Θα πρέπει όλοι να κρίνουμε πρώτα τον εαυτό μας κατά πόσο ζούμε σύμφωνα με τις διδασκαλίες του Ιησού ή όχι.

Re: Τι προκειται να συμβεί μέχρι το 2012 ;

21
Παιδιά,δεν θέλω να τις αναφέρω ως προβλέψεις αλλα ως τον τρόπο που διαβάζει ο καθένας τα γεγονότα,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν βγήκε η όχι,αλλά να μην γίνει ποτέ,γιατι αμα γινει σε 10 μήνες ή σε 5 χρονια,το αποτέλεσμα που θέλουν να πετύχουν το ίδιο είναι.

Και επειδή οποιοι φτιάξανε αυτές τις κάρτες δεν ήταν τυχαίοι,ούτε πρόκειται περι ενος απλού παιχνιδιού ,μην ξεχνάμε οτι τα ψεμματα τα χτίζουν πάνω σε μια αλήθεια,για να έχει γερες βάσεις το οικοδόμημα,το να την βρεις ειναι το δύσκολο.

Κανεις δεν ξέρει το τι πραγματικά συμβαίνει στο σύνολο,μπορεί κάποια κομμάτια να πιάσει μόνο,το καλύτερο απο όλα είναι να είμαστε προετοιμασμένοι για τα πάντα και εννοω πνευματικά,γιατι το πνεύμα θα προσπαθήσουν και προσπαθούν να κάμψουν.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Τι προκειται να συμβεί μέχρι το 2012 ;

22
dominique έγραψε:Παιδιά,δεν θέλω να τις αναφέρω ως προβλέψεις αλλα ως τον τρόπο που διαβάζει ο καθένας τα γεγονότα,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν βγήκε η όχι,αλλά να μην γίνει ποτέ,γιατι αμα γινει σε 10 μήνες ή σε 5 χρονια,το αποτέλεσμα που θέλουν να πετύχουν το ίδιο είναι.

Και επειδή οποιοι φτιάξανε αυτές τις κάρτες δεν ήταν τυχαίοι,ούτε πρόκειται περι ενος απλού παιχνιδιού ,μην ξεχνάμε οτι τα ψεμματα τα χτίζουν πάνω σε μια αλήθεια,για να έχει γερες βάσεις το οικοδόμημα,το να την βρεις ειναι το δύσκολο.

Κανεις δεν ξέρει το τι πραγματικά συμβαίνει στο σύνολο,μπορεί κάποια κομμάτια να πιάσει μόνο,το καλύτερο απο όλα είναι να είμαστε προετοιμασμένοι για τα πάντα και εννοω πνευματικά,γιατι το πνεύμα θα προσπαθήσουν και προσπαθούν να κάμψουν.

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω.Θέλω επίσης να τονίσω πως σχετικά με την κάρτα στην οποία φαίνεται να είναι το Big Ben ο τίτλος που φέρει είναι "Combined Disasters".Δηλαδή καταστροφές σε πολλές περιοχές.Πάντως χτύπημα είχαμε χθες και μάλιστα στην Σουηδία σε μια πραγματικά φιλήσυχη χώρα.

Re: Τι προκειται να συμβεί μέχρι το 2012 ;

23
Δεν θυμάμαι αν έγινε κάτι σχετικά με το Λονδίνο σε μέρα ή μήνα που να σχετίζεται με το 11 ως σήμερα.
Όμως σχετικά με την επόμενη κάρτα και την σύνδεση της εξέγερσης με το ξεπούλημα, ή καλύτερα τη προσπάθεια για ξεπούλημα της χώρας μας με σκοπό να γίνει εξέγερση των Ελλήνων, ένα έχω να πω και σίγουρα θα το έχετε δει... 11/11/11 έγινε η ορκωμοσία της Κυβέρνησης Παπαδήμου που μας επέβαλαν τα ξένα γνωστά κέντρα....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα βιντεάκια μας”

cron