Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

19
Περίεργο που όλες αυτές οι υποθέσεις βιασμών, αποπλανησεων, πορνείας και τα λοιπά βγαίνουν στην φόρα τα τελευταία έτη. Δεδομένου ότι η Δικαιοσύνη είναι επιλεκτική στη χώρα μας, αναρωτιέμαι γιατί συγκεκριμένοι άνθρωποι που κάποτε ήταν υπο τη προστασία του συστήματος ξαφνικά τώρα ξεφτιλίζονται δημόσια (και καλώς συμβαίνει), έπαψαν να προσκυνούν ; όχι, προφανώς.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

20
ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΝΑΔΗ, Η ΓΚΙΣΛΕΙΝ ΜΑΞΓΟΥΕΛ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ (Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΕΠΣΤΑΪΝ) ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΕ ΦΥΛΑΚΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΑΘΑΙΝΩ, ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ ΣΕ ΦΥΛΑΚΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ... ΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΩΡΑ ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΧΕΙ ΣΟΒΑΡΑ, ΠΟΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ? ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ, ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΚΟΥΡΓΟΙ ΤΡΩΝΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΘΕΙ Η ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΟΛΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ....ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ...ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΦΟΡΑ....

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

23
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΟΒΙΑΣΤΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΙΜΙΟ ΚΑΙ ΖΩΟΠΟΙΟ ΣΤΑΥΡΟ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ "Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΜΕΤΑΜΦΙΕΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΓΕΛΟ ΦΩΤΟΣ"... ΤΙ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ...ΟΥΤΕ ΣΕ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΧΟΛΥΓΟΥΝΤ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛ ΠΑΤΣΙΝΟ ΤΕΤΟΙΟ ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ (Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ)

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

24
ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ, ΠΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΨΕΥΤΟ-ΠΑΠΑΣ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΧΑΣΙΣ ΣΕ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΗΘΕΝ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ, ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΙΡΕΣΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΑΡΙΟ....ΠΑΙΔΙΑ ΑΜΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ.... ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ, ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΝ ΣΙΩΠΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ??

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

25
antinwohellas έγραψε: 12 Οκτ 2022, 16:26 ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ, ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΝΑΔΗ, Η ΓΚΙΣΛΕΙΝ ΜΑΞΓΟΥΕΛ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ (Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΕΠΣΤΑΪΝ) ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΕ ΦΥΛΑΚΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΑΘΑΙΝΩ, ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ ΣΕ ΦΥΛΑΚΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ... ΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΩΡΑ ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΧΕΙ ΣΟΒΑΡΑ, ΠΟΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ? ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ, ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΚΟΥΡΓΟΙ ΤΡΩΝΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΘΕΙ Η ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΟΛΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ....ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ...ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΦΟΡΑ....
Καλά τα λες γενικώς αλλά ορισμένες φορές πετάς κοτσάνια που χρήζουν επιδιόρθωσης. Κι εξηγώ:

​​Καταρχάς πότε είπα εγώ σε εσένα ή οποιοδήποτε και οποτεδήποτε να συγχωρείται ένας παιδόφιλος μαστροπός;

Αυτό δεν εννοείς όταν λες:
ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΦΟΡΑ....
Αν ψάξεις λοιπόν τις θέσεις μου μάλλον το αντίθετο θα βρεις, ότι δηλαδή πρέπει να τιμωρείται και μάλιστα με την αυστηρότερη ποινή, καθώς η πράξη αυτή είναι χειρότερη και από φόνο. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί λες το παραπάνω.

Πάμε παρακάτω:

Η διαφορά μας είναι εγώ δεν έχω την αυταπάτη ότι υπάρχει κρατική "Δικαιοσύνη", καθώς όπως είπα παραπάνω είναι επιλεκτική. Αυτό σημαίνει ότι δυστυχώς η "δικαιοσυνη" που επικρατεί επιλέγει που θα είναι αυστηρή και που όχι, θα παρακάμψει δηλαδή το αδίκημα αναλόγως ή αν δε μπορεί τότε θα επιδιώξει ακόμη να μαλακώσει έστω την ποινή- το λες κι εσύ άλλωστε-, αν πρόκειται για πρόσωπο του συστήματος. Έτσι λειτουργεί η δικαιοσύνη στην Ελλάδα και σε όλο το Δυτικό κόσμο, εκτός από κάτι περιοχές που σύμφωνα με τους νόμους της Σαριας ακρωτηριάζουν ανθρώπινα μέλη για να μην επαναληφθεί η ανομία. 

Εκεί που συμφωνούμε είναι ότι πρέπει να αποδίδονται αυστηρότατες ποινές. 

Όμως πραγματικά, υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι μπορεί να συμβεί αυτό από το παρόν σύστημα; Όπως λες για παράδειγμα να επανέλθει η θανατική ποινή; Μα που ζεις; Ειλικρινά, θεωρείς ότι υπάρχει περίπτωση να περάσει νομοσχέδιο που να αποδίδει αυστηρές ποινές σε αυτούς τους ίδιους που κάνουν τα εγκλήματα; Διότι από ότι είδαμε, πολιτικοί, άρχοντες, ακόμα και ιερέας και λοιπά σημαντικά πρόσωπα εμπλέκονται στην υπόθεση, άρα πως θα μπορούσαν οι ίδιοι να επιβάλουν αυστηρότατες ποινές που θα επιβάλλονται αργότερα στους εαυτούς τους;;; Διότι τους νόμου δεν τους βάζουν οι απλοί άνθρωποι αλλά προφανώς οι άρχοντες του κόσμου τούτου.....

Οπότε αγαπητέ, νομίζω θα συμφωνούσες κι εδώ ότι αν δεν κάνουμε κάτι, απλά θα είμαστε θεατές. Αλλά τι μπορεί να κάνει ένας απλός πολίτης εναντίον όλων αυτών; Άλλο σημαντικό ερώτημα κι αυτό που μένει αναπάντητο....

​​​​​​Αλλά και το αρχικό ερώτημα μου όμως παρέμεινε αναπάντητο. Γιατί τώρα ξαφνικά και γενικώς τα τελευταία έτη ξεμπροστιάζονται τέτοιες υποθέσεις;

Μη μου πεις ότι λειτουργεί ξαφνικά η δικαιοσύνη στην Ελλάδα.... διότι αν ήταν έτσι θα έπρεπε να αποδοθεί αυστηρά δικαιοσύνη και σε άλλες γνωστές υποθέσεις (Λιγνάδης) και μεγάλα πολιτικά σκάνδαλα (Λαγκάρντ, Νοβαρτις, τηλεφωνικών παρακολουθήσεων κτλ).

Άρα; Τι συμβαίνει ; 

και πρέπει - εφόσον δεν δεχόμαστε να συνεχίζεται αυτή η κατάσταση - κάποια στιγμή να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε πως πρέπει να λειτουργήσουμε σε ένα τέτοιο περιβάλλον.

Για αυτό καλώς λέχθηκε "το νου σας, στα παιδιά".
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

26
ΟΧΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΡΑΦΛΙΑΣΕΙΣ, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ Π.Χ. ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΝΕΟΤΑΞΙΤΗ ΕΒΡΑΙΟ ΜΠΙΛ ΓΚΕΙΤΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ "ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΕΥΠΡΕΠΩΣ" ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΜΠΙΛ ΓΚΕΙΤΣ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ ΚΑΙ ΣΤΕΙΡΩΣΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΟΤΑΞΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΟΥ...ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ...ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΛΛΑΔΑ, ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΕ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΜΠΟΣΑ ΚΛΟΥΒΙΑ ΑΥΓΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ....ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ....

Re: Αποκάλυψη: Aυτος είναι ο μοναδικός σκοπός τους! Το νού σας στα παιδιά.

27
Ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΥΝΟΥΧΙΖΟΥΜΕ-ΣΤΕΙΡΩΝΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΑΦΟΥ ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΟΥΝ, ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ Η ΠΟΛΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ, ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΜΕ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΒΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΝΟΥΧΙΣΕ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΜΟΝΟ, ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΕΡΙ ΕΥΝΟΥΧΙΣΜΟΥ-ΣΤΕΙΡΩΣΗΣ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα βιντεάκια μας”

cron