Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

28
Γιώργος έγραψε:αετε,οι ιδρυτές της Ευρωπαϊκής Ένωσης οραματίστηκαν να γίνει κάποτε ένα ενιαίο κράτος όπως οι ΗΠΑ,δηλαδη ΗΠΕ (Ηνωμενες Πολιτείες της Ευρωπης).Ο καιρός αυτός,εφτασε,ειναι εδώ,ειναι ΤΩΡΑ!
Ναί αλλά όπως φαίνεται έχεις χάσει πολλά επεισόδια....
Η Γερμανία, για να κρατά την βιομηχανία της ψηλά, αναγκαζόταν να παρέχει αυτοκίνητα δωρεάν στους τεμπέλιδες Έλληνες καί χάλασαν τα σχέδια....

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

29
Τα σχέδια όχι μόνο δεν χάλασαν,αλλα θα βρουν την πραγματοποίηση τους μόλις σε δυόμιση χρόνια:Θα γίνουν οι χώρες,πολιτειες:Θα λέμε "ο κυβερνήτης Τσιπρας της πολιτείας Ελλάδας,""ή κυβερνητης Μερκελ,ο κυβερνήτης Ολαντ,οπως λέμε ο κυβερνήτης της Καλιφόρνια,ο κυβερνήτης της Οκλαχομα,και παει λεγοντας.......Ένα ενιαίο κράτος,μια χώρα,η Ευρωπη.......

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

30
Γιώργος έγραψε:Τα σχέδια όχι μόνο δεν χάλασαν,αλλα θα βρουν την πραγματοποίηση τους μόλις σε δυόμιση χρόνια:Θα γίνουν οι χώρες,πολιτειες:Θα λέμε "ο κυβερνήτης Τσιπρας της πολιτείας Ελλάδας,""ή κυβερνητης Μερκελ,ο κυβερνήτης Ολαντ,οπως λέμε ο κυβερνήτης της Καλιφόρνια,ο κυβερνήτης της Οκλαχομα,και παει λεγοντας.......Ένα ενιαίο κράτος,μια χώρα,η Ευρωπη.......
Έχεις ξεκουτιάσει τελείως Γιώργο, ο μοναχός σου έκανε πράγματι ανεπανόρθωτη ζημιά!

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

31
αετε,η ζημιά που μου έκανε ο μοναχός,ειναι όντως ανεπανόρθωτη.Η κατασταση που έχει περιέλθει ή Ελλάδα,δεν μου δίνει την δυνατότητα να επαναφέρω την ζωή μου στα προ Μαξιμου επίπεδα.Ηταν το σχέδιο του Θεού αυτό,να καταστραφεί ολοωσδιολου η υπαρξη μου......

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

32
Γιώργος έγραψε:αετε,η ζημιά που μου έκανε ο μοναχός,ειναι όντως ανεπανόρθωτη.Η κατασταση που έχει περιέλθει ή Ελλάδα,δεν μου δίνει την δυνατότητα να επαναφέρω την ζωή μου στα προ Μαξιμου επίπεδα.Ηταν το σχέδιο του Θεού αυτό,να καταστραφεί ολοωσδιολου η υπαρξη μου......
Δεν φταίει ο Θεός για τις δικές μας αταξίες, καί άν επιτρέπει πειρασμούς είναι για να μετανοήσουμε. Αλλά όσους και πειρασμούς επιτρέπει είναι πάντα της αντοχής μας, γιατί άν ήταν στο χέρι του διαβόλου θα μας είχε κατασπαράξει όλους σε χρόνο μηδέν!

Α Πε. 5,8 νήψατε, γρηγορήσατε· ὁ ἀντίδικος ὑμῶν διάβολος ὡς λέων ὠρυόμενος περιπατεῖ ζητῶν τίνα καταπίῃ.

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

33
Και ποιος σου είπε οτι δεν κατασπαρασει ανθρώπους σε χρόνο μηδέν; Επειδή δεν το έχεις νιώσει στον εαυτό σου αυτό;Άπειρα παραδειγματα υπάρχουν ότι ο διάβολος διαλύει ανθρώπους σε χρόνο ντετε!Μην κρίνεις πάντα εξ ιδίων τα αλλότρια,αλλα να κοιτάς τι συμβαίνει σε όλο τον κόσμο,να έχεις σφαιρική εικόνα στο τι επιτρέπει ο Χριστός,στον διάβολο να κανει στους ανθρώπους......

Re: Πάει για διάλυση η Ε.Ε.;

34
Γιώργος έγραψε:Και ποιος σου είπε οτι δεν κατασπαρασει ανθρώπους σε χρόνο μηδέν; Επειδή δεν το έχεις νιώσει στον εαυτό σου αυτό;Άπειρα παραδειγματα υπάρχουν ότι ο διάβολος διαλύει ανθρώπους σε χρόνο ντετε!Μην κρίνεις πάντα εξ ιδίων τα αλλότρια,αλλα να κοιτάς τι συμβαίνει σε όλο τον κόσμο,να έχεις σφαιρική εικόνα στο τι επιτρέπει ο Χριστός,στον διάβολο να κανει στους ανθρώπους......
Δεν με κατάλαβες, ο διάβολος άν μπορούσε θα κατέστρεφε τον πλανήτη σε χρόνο μηδέν, αυτό είπα!

Αυτό που είναι δυστυχώς και η δική σου επιθυμία, να καταστραφεί ο κόσμος!

Επιστροφή στο “Παγκοσμιοποίηση και γεωπολιτική”