Re: Έρχεται,και τίς δύναται σταθήναι

92
Θα παρακαλέσω όλα τα μέλη να σταματήσουν τις ειρωνίες μεταξύ τους και τις ύβρεις ανεξαρτήτως του τι πιστεύει ο καθένας μας,να υπάρχει σεβασμός ως προς την διαφορετικότητα των πιστεύω του άλλου.Δεν θα επιτρέψω να γίνει εδω μέσα μπάχαλο,επειδη δεν έχετε μάθει να σέβεστε και να δέχεστε αντίθετη άποψη απο την δική σας.Θα έπρεπε να ντρέπεστε για αυτό που γίνεται εδω τις τελευταίες μέρες,αυτο θεωρείται εσεις διάλογο ;Προσπαθώντας να επιβάλλει ο ενας την άποψη του στον άλλον;Υποτίθεται οτι όλοι μας εδω μέσα έχουμε εναν κοινό στόχο,να σταματήσουν οι διχόνοιες και να επικεντρωθούμε σε αυτόν.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Νύν ο καιρός

95
Παιδιά είχα δεί αυτό το βίντεο με έναν γέροντα.

Π.Ελπιδιος-Μαζεψτε τροφη για 6 μηνες
http://www.youtube.com/watch?v=YKVN9E7awbU

Από λογικής απόψεως είναι πολύ λογικά όσα λέει.
(στην αρχή έπεσα και εγώ στο "τριπάκι" και σκεφτόμουνα να πάρω εξοπλισμό και τροφή για επιβίωση κλπ, να είμαι "έτοιμος" τάχα για όλα....!!!! χεχε)
Υπάρχει όμως και η διδαχή του Ιησού Χριστού μας στο Ευαγγέλιο που λέει:

Κατα ΜΑΤΘΑΙΟΝ Ευαγγέλιο, Κεφ στ', στίχ. 25-34

25 Διὰ τοῦτο λέγω ὑμῖν, μὴ μεριμνᾶτε τῇ ψυχῇ ὑμῶν τί φάγητε καὶ τί πίητε, μηδὲ τῷ σώματι ὑμῶν τί ἐνδύσησθε· οὐχὶ ἡ ψυχὴ πλεῖόν ἐστι τῆς τροφῆς καὶ τὸ σῶμα τοῦ ἐνδύματος; 26 ἐμβλέψατε εἰς τὰ πετεινὰ τοῦ οὐρανοῦ, ὅτι οὐ σπείρουσιν οὐδὲ θερίζουσιν οὐδὲ συνάγουσιν εἰς ἀποθήκας, καὶ ὁ πατὴρ ὑμῶν ὁ οὐράνιος τρέφει αὐτά· οὐχ ὑμεῖς μᾶλλον διαφέρετε αὐτῶν; 27 τίς δὲ ἐξ ὑμῶν μεριμνῶν δύναται προσθεῖναι ἐπὶ τὴν ἡλικίαν αὐτοῦ πῆχυν ἕνα; 28 καὶ περὶ ἐνδύματος τί μεριμνᾶτε; καταμάθετε τὰ κρίνα τοῦ ἀγροῦ πῶς αὐξάνει· οὐ κοπιᾷ οὐδὲ νήθει· 29 λέγω δὲ ὑμῖν ὅτι οὐδὲ Σολομὼν ἐν πάσῃ τῇ δόξῃ αὐτοῦ περιεβάλετο ὡς ἓν τούτων. 30 Εἰ δὲ τὸν χόρτον τοῦ ἀγροῦ, σήμερον ὄντα καὶ αὔριον εἰς κλίβανον βαλλόμενον, ὁ Θεὸς οὕτως ἀμφιέννυσιν, οὐ πολλῷ μᾶλλον ὑμᾶς, ὀλιγόπιστοι; 31 μὴ οὖν μεριμνήσητε λέγοντες, τί φάγωμεν ἢ τί πίωμεν ἢ τί περιβαλώμεθα; 32 πάντα γὰρ ταῦτα τὰ ἔθνη ἐπιζητεῖ· οἶδε γὰρ ὁ πατὴρ ὑμῶν ὁ οὐράνιος ὅτι χρῄζετε τούτων ἁπάντων. 33 ζητεῖτε δὲ πρῶτον τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ καὶ τὴν δικαιοσύνην αὐτοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν. 34 Μὴ οὖν μεριμνήσητε εἰς τὴν αὔριον· ἡ γὰρ αὔριον μεριμνήσει τὰ ἑαυτῆς· ἀρκετὸν τῇ ἡμέρᾳ ἡ κακία αὐτῆς.


Μετάφραση:
«Γι’ αυτό σας λέω: μη μεριμνάτε για τη ζωή σας, τι θα φάτε ή τι θα πιείτε, μήτε για το σώμα σας τι θα ντυθείτε. Η ζωή δεν είναι πιο πολύ από την τροφή και το σώμα από το ένδυμα; 26 Παρατηρήστε τα πετεινά του ουρανού, γιατί δε σπέρνουν ούτε θερίζουν ούτε συνάγουν σε αποθήκες, και όμως ο Πατέρας σας ο ουράνιος τα τρέφει. Εσείς δε διαφέρετε περισσότερο από αυτά; 27 Και ποιος από εσάς μεριμνώντας δύναται να προσθέσει στο ανάστημά του έναν πήχη; 28 Και για ένδυμα τι μεριμνάτε; Μάθετε ακριβώς πώς αυξάνουν τα κρίνα του αγρού: δεν κοπιάζουν ούτε γνέθουν. 29 Σας λέω όμως ότι ούτε ο Σολομώντας με όλη τη δόξα του δεν ντύθηκε όπως ένα από αυτά. 30 Αν λοιπόν το χορτάρι του αγρού, που σήμερα υπάρχει και αύριο ρίχνεται στο φούρνο, ο Θεός έτσι το ντύνει, δε θα ντύσει πολύ περισσότερο εσάς ολιγόπιστοι; 31 Μη λοιπόν μεριμνήσετε λέγοντας: “Τι θα φάμε”; ή “Τι θα πιούμε”; ή “Τι θα ντυθούμε”; 32 Γιατί όλα αυτά τα επιζητούν οι εθνικοί. Ξέρει βέβαια ο Πατέρας σας ο ουράνιος ότι χρειάζεστε όλα αυτά. 33 Αλλά ζητάτε πρώτα τη βασιλεία του Θεού και τη δικαιοσύνη του και όλα αυτά θα σας προστεθούν. 34 Μη λοιπόν μεριμνήσετε για το αύριο, γιατί το αύριο θα μεριμνήσει για τον εαυτό του. αρκετή για την ημέρα η κακοπάθειά της».


Νομίζω οτι το να μεριμνήσουμε να μαζέψουμε αγαθά κλπ, είναι πλάνη που μας ωθεί στο να κάνουμε αυτό, επειδή δεν έχουμε πίστη στον Χριστό μας.
Δηλαδή οι "φτωχοί" που δεν έχουν ούτε φαγητό, ούτε ρούχα, ούτε στέγη, ΔΕΝ θα σωθούν αν πιστεύουν και ακολουθούν όσα ο θεός λέει, επειδή είναι φτωχοί? Ο ίδιος ο Χριστός μας ονομάζει "ολιγόπιστους" όταν μεριμνάμε για το αύριο...!!!!
Και αν μαζέψουμε ένα σωρό πράγματα και πεθάνουμε αντί από πείνα, από καρδιακή προσβολή ή από ατύχημα ή από βόμβα, κλπ?
θα έχουμε "σωθεί"? Ξέρει κανείς μας το Μέλλον του? Μόνο ο Θεός ξέρει....αυτός ξέρει τα πάντα και έχει το σωτηριώδες σχέδιό του...!!!

Νομίζω οτι θα ήταν πλάνη να μεριμνήσουμε για το αύριο και να μαζέψουμε τροφή, ρούχα κλπ.

Τις ελπίδες μας στον Θεό πρέπει να τις εναποθέσουμε (αυτός ξέρει τα πάντα και έχει το σχέδιό του για την σωτηρία μας - όσοι από εμάς είναι άξιοι σωτηρίας φυσικά). Και πρώτα από όλα να είμαστε
α) Σωστά πιστεύοντες (Ορθόδοξοι Χριστιανοί - Μακρυά από ΑΙΡΕΣΕΙΣ και συλλειτουργίες, συγκοινωνιες, κλπ με αιρετικούς ή/και με όσους συλλειτουργούνε και συγκοινωνούνε με αιρετικούς κλπ κλπ κλπ)
β) Εξομολογημένοι (διότι ουδείς αναμάρτητος)
γ) Όλα τα υπόλοιπα που κάνουν έναν σωστό Ορθόδοξο Χριστιανό --> "Ορθόδοξο Χριστιανό" (πχ. να εκκλησιαζόμαστε κάθε Κυριακή, να προσευχόμαστε, να νηστεύουμε οπως πρέπει, να είμαστε άξιοι να λαμβάνουμε τη Θεία Ευχαριστία....!!!)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Νύν ο καιρός

96
GLADIATOR έγραψε:Γέροντας Εφραίμ της Αριζόνα: "Ετοιμαστείτε, έρχονται πολύ δύσκολα..."

ΦΙΛΤΑΤΕ GLADIATOR

ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ,
ΚΑΙ ΕΞΕΡΧΕΣΑΙ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ .
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ . ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ .
ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ .ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙΣ.

ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΑΣ ΙΚΑΣΙΕΣ, ΜΕ
ΕΤΣΙΘΕΛΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ , ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,
ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ .
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΘΗ ΘΑ ΕΧΗ ΠΟΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.
<<ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ ΓΑΡ ΕΣΤΙΝ>>
<<ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΚΕΚΡΥΜΜΕΝΟΝ ΕΝ ΤΟΙΣ ΕΘΝΕΣΙΝ >>

ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕΣ ΠΟΤΕ ΜΑΘΗΤΗΣ,
ΠΑΝΤΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΕΣΑΙ ΠΟΤΕ;
ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΥΝ,
<<ΠΩΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ>>
ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑ :

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΙΩΤΑ ΚΑΙ Ω = 1942 .
ΕΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ- Ὁ =70
Ε ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ _________ 70 + 1942 = 2012.

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΡΕΙΑΝ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΞΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΗ ΤΟΝ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΝ ΤΟΥΤΩΝ!!!!!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΙΩΑΝΝΗΣ.

ΑΛΛΑ ΩΣ ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ , ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ
ΟΥΔΕΙΣ ΟΙΔΕΝ ΕΙΜΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟΝ !!!!!!!!!!!

ΕΥΛΑΒΕΣΤΑΤΕ ΕΡΜΗΝΕΥΤΑ , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!

2 4 1 3 .


http://kostasxan.blogspot.com/2010/07/b ... _8331.html

Re: Νύν ο καιρός

97
AXPHSOC έγραψε:
GLADIATOR έγραψε:Γέροντας Εφραίμ της Αριζόνα: "Ετοιμαστείτε, έρχονται πολύ δύσκολα..."

ΦΙΛΤΑΤΕ GLADIATOR

ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ,
ΚΑΙ ΕΞΕΡΧΕΣΑΙ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ .
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ . ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ .
ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ .ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙΣ.

ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΑΣ ΙΚΑΣΙΕΣ, ΜΕ
ΕΤΣΙΘΕΛΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ , ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,
ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ .
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΘΗ ΘΑ ΕΧΗ ΠΟΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.
<<ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ ΓΑΡ ΕΣΤΙΝ>>
<<ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΚΕΚΡΥΜΜΕΝΟΝ ΕΝ ΤΟΙΣ ΕΘΝΕΣΙΝ >>

ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕΣ ΠΟΤΕ ΜΑΘΗΤΗΣ,
ΠΑΝΤΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΕΣΑΙ ΠΟΤΕ;
ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΥΝ,
<<ΠΩΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ>>
ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑ :

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΙΩΤΑ ΚΑΙ Ω = 1942 .
ΕΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ- Ὁ =70
Ε ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ _________ 70 + 1942 = 2012.

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΡΕΙΑΝ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΞΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΗ ΤΟΝ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΝ ΤΟΥΤΩΝ!!!!!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΙΩΑΝΝΗΣ.

ΑΛΛΑ ΩΣ ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ , ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ
ΟΥΔΕΙΣ ΟΙΔΕΝ ΕΙΜΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟΝ !!!!!!!!!!!

ΕΥΛΑΒΕΣΤΑΤΕ ΕΡΜΗΝΕΥΤΑ , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!

2 4 1 3 .


http://kostasxan.blogspot.com/2010/07/b ... _8331.html

Να ρωτήσω φυσικά,
απάντηση θα λάβω;

Η Ορθόδοξη εκκλησία και οι Πατέρες μας ουδέποτε ερμήνευσαν με αριθμούς...
ελπίζω να το γνωρίζεις τούτο..
Η αποκεκαλυμένη αλήθεια δίδεται κατά χάριν,
και (τούτη φίλτατε )σε αριθμούς δεν κρύβεται...

Επίσης ερμηνευτής δεν είμαι αγαπητέ μου...
Επίσης ποιοί είσθε (οι εσείς)αποτελείτε εξαίρεση απο όλους εμάς;

Εν αγάπη.....
Εικόνα

Re: Νύν ο καιρός

98
GLADIATOR έγραψε:
AXPHSOC έγραψε:
GLADIATOR έγραψε:Γέροντας Εφραίμ της Αριζόνα: "Ετοιμαστείτε, έρχονται πολύ δύσκολα..."

ΦΙΛΤΑΤΕ GLADIATOR

ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ,
ΚΑΙ ΕΞΕΡΧΕΣΑΙ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ .
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ . ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΤΟΣ .
ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ .ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙΣ.

ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΑΣΑΣ ΙΚΑΣΙΕΣ, ΜΕ
ΕΤΣΙΘΕΛΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ , ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,
ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ .
ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΘΗ ΘΑ ΕΧΗ ΠΟΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.
<<ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ ΓΑΡ ΕΣΤΙΝ>>
<<ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΚΕΚΡΥΜΜΕΝΟΝ ΕΝ ΤΟΙΣ ΕΘΝΕΣΙΝ >>

ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕΣ ΠΟΤΕ ΜΑΘΗΤΗΣ,
ΠΑΝΤΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΕΣΑΙ ΠΟΤΕ;
ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΥΝ,
<<ΠΩΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ>>
ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑ :

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΙΩΤΑ ΚΑΙ Ω = 1942 .
ΕΑΝ ΠΡΟΣΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ- Ὁ =70
Ε ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ _________ 70 + 1942 = 2012.

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΡΕΙΑΝ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΤΩΝ ΟΡΘΟΔΟΞΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΤΕΡΩΝ.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΗ ΤΟΝ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΝ ΤΟΥΤΩΝ!!!!!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΙΩΑΝΝΗΣ.

ΑΛΛΑ ΩΣ ΠΟΛΥΩΝΥΜΟΣ , ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ
ΟΥΔΕΙΣ ΟΙΔΕΝ ΕΙΜΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟΝ !!!!!!!!!!!

ΕΥΛΑΒΕΣΤΑΤΕ ΕΡΜΗΝΕΥΤΑ , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!

2 4 1 3 .


http://kostasxan.blogspot.com/2010/07/b ... _8331.html

Να ρωτήσω φυσικά,
απάντηση θα λάβω;

Η Ορθόδοξη εκκλησία και οι Πατέρες μας ουδέποτε ερμήνευσαν με αριθμούς...
ελπίζω να το γνωρίζεις τούτο..
Η αποκεκαλυμένη αλήθεια δίδεται κατά χάριν,
και (τούτη φίλτατε )σε αριθμούς δεν κρύβεται...

Επίσης ερμηνευτής δεν είμαι αγαπητέ μου...
Επίσης ποιοί είσθε (οι εσείς)αποτελείτε εξαίρεση απο όλους εμάς;

Εν αγάπη.....
ΣΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΗ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΗΝΤΗΣΕΣ ΠΟΤΕ,ΣΤΑ ΚΑΤ'ΙΔΙΑΝ email μου.

ME ΑΠΟΣΤΟΜΟΣΕΣ . ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ !!!!

Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ , ΜΕΣΤΗ ΑΡΙΘΜΩΝ ......... ΜΕΣΤΗ .

<<ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ (αν εχη ) ΝΟΥΝ ΝΑ ΨΙΦΗΣΗ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ , ΧΞS'.=666

ΚΑΙ Ο ΛΕΩΝ Ο ΣΟΦΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΣ ΤΟΝ ΧΡΗΣΜΟΝ

9 << καὶ ξυσμοῖς ἀριθμῶν >>.
και ποῦ νὰ σου αναφέρω τοὺς ἀριθμοὺς ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ
ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ - ΤΟΥ ΙΕΖΕΚΙΗΛ - φρίκη σοῦ λέω.
Το νὰ επιθυμῆς νὰ ἐντιπωσιάσης μὲ τὶς γνωστὲς ἤ ἄγνωστες
προφητείες τῶν ἁγίων Ἀνδρῶν τῆς Ἐκκλησίας, κινδυνεύεις νὰ παραπλανήσης περισσότερον τοὺς ἁπλοὺς ἀνθρώπους,
παρὰ νὰ τοὺς βοηθήσης.
Τὸ πολὺ-πολὺ νὰ τοὺς κάνης νὰ σὲ θαυμάσουν.
ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΗΣ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΗΣ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ , Η ΝΑ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΓΕΙ Ο ΘΕΟΣ ;

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ειναι γνωστὰ.

Η ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ , ΛΟΙΠΟΝ
Η ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ την πραγματωσιν ΓΙΑ ΤΑ ΗΔΗ ΓΝΩΣΤΑ.
ΟΧΙ ΘΟΡΥΒΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ.
ΟΧΙ ΑΛΛΟ VERBA, VERBA,VERBA ......ΦΤΑΝΕΙ .

Re: Νύν ο καιρός

99
Σου απάντησα φίλτατε,και πως ονομάζομαι και για ότι άλλο θέλεις σου έγραψα πως δύναμαι να το συζητήσουμε..
και αντί αυτού ορώ πως απαντάς επιθετικώς στο Νυν ο καιρός..
για ποιόν λόγο;

Το ονομά μου οικιοθελώς στο έγραψα..
και σύ απήντησες πως,
δεν δύναμαι να μάθω το δικό σου όνομα,διότι έχεις εντολή να μην φανερώσεις το ονομά σου..

Αρα ποιός εσιώπησε;
Και πως δύναμαι να απαντώ σε κάποιον που δεν μου φανερώνει στα email το ονομά του;

Αδίκως......
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “"Ο Καιρός γάρ εγγύς"”