Re: ΤΟ "ΟΧΙ" ΤΩΝ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ

10
dominique έγραψε:Καλα Κωστα και ο ΕΚΑΜ θα ειναι χρησιμος,ετσι θα τον παρουσιασουν,μια ευκολια στην δυσκολη και πολυπλοκη ζωη μας,απο την στιγμη που δεχομαστε οτι ειναι ο προδρομος του χαραγματος θα επρεπε να ασκησουμε περισοοτερο πιεση στο να υπαρχει και η εναλλακτικη οδος,πριν βρεθουμε προ τετελεσμενων
Δεν τίθεται θέμα τετελεσμένου, κατά τη γνώμη μου !

Πήραμε νέες ταυτότητες !

Παίρνουμε ΑΜΚΑ !

Θα πάρουμε κάτι άλλο στο μέλλον!

Σε ποιό στάδιο αντιδρά κανείς ?

Εγώ θα αντιδράσω όταν είναι να έχω ασφυκτικό έλεγχο, όταν είναι να σκλαβωθώ !
Τώρα βρίσκομαι στο στάδιο προβληματισμού και επαγρύπνησης !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΤΟ "ΟΧΙ" ΤΩΝ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ

11
Nαι,κανοντας εγω την αντιπαραθεση γιατι να μην αντιδρασεις τωρα,παρα να περιμενεις να ερθει το τελικο σταδιο?

Λεγοντας τωρα το παιρνω και το δεχομαι και μετα θα αντιδρασω.....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΤΟ "ΟΧΙ" ΤΩΝ ΑΓΙΟΡΕΙΤΩΝ

13
dominique έγραψε:Nαι,κανοντας εγω την αντιπαραθεση γιατι να μην αντιδρασεις τωρα,παρα να περιμενεις να ερθει το τελικο σταδιο?

Λεγοντας τωρα το παιρνω και το δεχομαι και μετα θα αντιδρασω.....
Όταν αντιδράσω θα θέλω να έχω στέρεα επιχειρήματα και καλό λόγο !

Εφόσον ισχύουν τα παρακάτω, και δεν άλλαξα γνώμη για αυτά...

Έχω δύο λόγους υπέρ...και έναν εν δυνάμει κατά...
Ο ΑΜΚΑ δεν είναι το χάραγμα !

Είναι χρήσιμος !

Είναι ένα ακόμα βήμα προς το χάραγμα !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “"Ο Καιρός γάρ εγγύς"”