Re: Είναι απίστευτο!Δικαιώνεται ο πατέρας Μάξιμος,πάμε για ενθρόνιση μέσα στο καλοκαίρι!

19
emman έγραψε:Να σου θυμίσω κάτι λίγα απο τα πολλά που έγραφες τόσο καιρό:

Βασίλη,για μένα έχει πέσει ήδη έξω ο μοναχός,εχω αποδομήσει μέσα μου ολοσχερώς την θεωρεία του,για τον απλούστατο λόγο οτι ο Αντίχριστος δεν έχει εμφανιστεί ακόμα!Αυτος που περιμένω εγω,γεννημένος την 29η Ιουλίου του 1982 και με επίθετο Fox,προφανώς και δεν έχει εμφανιστεί ακόμα!Αρα,τα πρώτα 3,5 χρόνια που θα είναι μαζί με τους 2 προφήτες,δεν έχουν καν ξεκινήσει!!!Και όπως πολλοι ερευνητές λένε,θα προηγηθεί και ο πόλεμος πριν την εμφάνιση,αρα φαντάσου πόσο μακρυά είμαστε!
To οτι θα είναι επταετία,δεν το λέω εγω,αλλα ο προφήτης Δανιηλ:''και δυναμώσει διαθήκη πολλοις εβδομάς μια''(Δαν.9,27).Μιλάει για μια 7ετη διαθήκη εδω!Θα καταρρίψεις και τον Δανιήλ τώρα;;;
και συνεχίζει:''και εν τω ήμισει της εβδομάδος αρθησεταί μου θυσία και σπονδή'' (Δαν.9,27)
Στο μέσο των 7 ετών,δηλαδή στα 3,5 χρόνια,καταργείται και η αναίμακτος θυσία του σωματος και του αίματος του Κυρίου ημών Ιησου Χριστού,δηλαδη παύει ουσιαστικά η Θεία Ευχαριστία και Θεία Λειτουργία σε όλες τις χριστιάνικές Εκκλησίες του κόσμου!Τώρα,αν πιστεύεις πραγματικα οτι αυτό θα συμβεί τον Οκτώβριο του 2014,που είναι το μέσο της επταετίας κατα Μάξιμο,και δεν θα γυρίσει ο κόσμος ανάποδα,πίστευέ το!Αλλα σου λέω οτι το συγκεκριμένο γεγονός χρειάζεται φοβερή προπαρασκευή και απιστευτη θεοποιηση του Αντιχρίστου απο όλον τον πλανήτη για να γίνει δεκτό,και σαφώς καμία μα καμία πιθανότητα να συμβεί κάτι τέτοιο σε 8 μήνες....
Bασίλη,
εγω ξέρω στα σίγουρα,οτι έχουμε μια περίπτωση ακόμα ανθρώπου που προσπάθησε να ερμηνεύσει τα έσχατα και έπεσε σε όλα έξω!Ο μοναχός έπεσε έξω στην χρονολογία γέννησης,έπεσε έξω στην χρονολογία εμφάνισης,έπεσε έξω στην χρονολογία ενθρόνiσης και έπεσε έξω στην χρονολογία της Δευτέρας Παρουσίας!
Δηλαδη:
1)γεννηση--->οff!
2)εμφάνιση---->off!
3)ενθρόνιση---->οff!
4)Δευτέρα Παρουσία---->off!

Tώρα,τι σόι ''αποκάλυψη Θεού'' είχε και έκανε το 0 στα 4,δεν ξέρω!!!

Υ.Γ Πάντως,αν έπαιζε ''πάμε στοίχημα'' το ένα τουλάχιστον θα το έπιανε!!!
raimon,
oι αποτυχημένες προβλέψεις δεν ανήκουν σε μένα,αλλα στον μοναχό,γιατί εγω όπως ήδη το ξέρεις τόσα χρόνια,πάνω στην δική του θεωρεία πάτησα και έδινα ημερομηνίες εμφάνισης του Αντιχρίστου,τι το 2011,τι το 2012,τι το 2013,όλες πάνω στον μοναχό ήταν προσαρμοσμένες και την δική του θεωρεία ακολουθούσα!!!Τέρμα όμως πλέον ο μοναχός για μένα,αποδομήθηκε μέσα μου πλήρως!Δεν ακολουθω πια την δική του θεωρεία,αλλα υιοθέτησα μια δική μου που όμως δεν είναι ο ευθετος χρόνος να αποκαλύψω!Την κρατάω για τον εαυτό μου και οταν έρθει ο καταλληλος καιρός θα γίνει και αυτό,όχι όμως ακόμα,ακόμα είναι πολύ νωρίς!Εσύ και οι υπόλοιποι κρατήστε αυτό,το πιθανότερο είναι ο μοναχός σε αυτα που έλεγε να έπεσε μερικά χρόνια (λιγα) έξω,επαναλαμβάνω,το πιθανότερο,αλλα αυτό δεν αλλάζει την ουσία,οτι όντως και στα 4 σημεία που προείπα,έπεσε σε όλα έξω!Το θέμα του όμως είναι οτι δεν θα το παραδεχτεί αυτό,ακόμα και τον Οκτώβριο που έρχεται,αλλα θα πει οτι ο Θεός κολόβωσε τις μέρες και θα το συνεχίσει το παραμύθι και μέσα στο 2015!Επιμενωντας (λανθασμένα) οτι η Δευτερα Παρουσία θα γίνει στις 25 Μαρτίου του 2018!Αυτο να το έχεις σίγουρο οτι θα γίνει έτσι,μην έχεις αμφιβολία!
H θεωρεία του Μάξιμου,είχε κενά,σημαντικά κενά...Οσο ήμουν μέσα σε αυτη,δεν μπορούσα να τα διακρίνω,τα έβλεπα όλα θολά....Τώρα όμως,εδω και 1 μήνα που έχει παρέλθει,μπόρεσα και τα φιλτράρισα μέσα στο μυαλό μου και είδα οτι μερικά πράγματα δεν κολλούσαν μεταξύ τους....Έλειπαν κομμάτια,άλλα δεν ήταν στην θέση τους,άλλα ήταν διαστρεβλωμένα,γενικώς,υπήρχε κενό....
Δεν είναι πολύ μακρυά,αλλα όχι και αυριο μεθαύριο,ουτε σε 4 χρόνια που λέει ο Μάξιμος...Ειχατε δίκιο που λέγατε οτι είχε λάθος ο μοναχός,εγω μόνο δεν μπορούσα να το δω....
Εγω είχα την πληροφορία,οτι το 2012 θα συνέβαινε η Αποκάλυψη.Αυτο μου είχαν πει.Ωστόσο,όσο και αν προσπάθησα,κανενα γεγονος της Αποκάλυψης δεν καταφερα να αντιστοιχήσω με το έτος ''2012''.Ούτε για το 2013 το ίδιο.Ούτε τον πρώτο μήνα του 2014,το ίδιο.Συνεπως,το ρηθεν δεν πραγματοποιηθηκε....
Μόνο που έπρεπε ο πατέρας Μάξιμος με το που βγήκε το 2013 και Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε,να μην κάνει την κίνηση να βγάλει το βιβλίο με τον Ουίλλιαμ που το είχε έτοιμο απο πέρσυ...Εκτός,αν αυτά που έκανε ο πρίγκηπας μέσα στο 2013 τον έπεισαν οτι ήταν ''πρώτη περίοδος Αντιχρίστου''!!!Γιατι εδω που τα λέμε,την πρώτη περίοδο την έφαγε!Δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό κρατάει μόνο τα δευτερα 3,5 χρόνια,και δεν αναφέρεται στα πρώτα 3,5,αυτα της πλάνης,πάντως Σεπτέμβρη με Οκτώβρη του 2014 δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να έχουμε καμία ενθρόνιση παγκόσμιου βασιλιά!
Τhis??? Last year!
Θυσία τω Θεώ, πνεύμα συντετριμμένον, καρδίαν συντετριμμένην και τεταπεινωμένην ο Θεός ουκ εξουθενώσει

21
ΝΕΜΕΣΙΣ έγραψε:Γιωργο πότε λες να βάλεις μυαλό επιτέλους :blue
Nαι,έτσι έλεγα,και τα πίστευα αυτα που έλεγα!Ομως οι εξελίξεις στο παλάτι,φαίνεται να τα ανατρέπουν όλα!

Re:

22
Γιώργος έγραψε:
ΝΕΜΕΣΙΣ έγραψε:Γιωργο πότε λες να βάλεις μυαλό επιτέλους :blue
Nαι,έτσι έλεγα,και τα πίστευα αυτα που έλεγα!Ομως οι εξελίξεις στο παλάτι,φαίνεται να τα ανατρέπουν όλα!
Γιωργο, λενε οτι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος. Ποιο καλυτερος γιατρος ακομα, ομως, ειναι ο πνευματικος μας.
καί συγκόψουσι τάς μαχαίρας αυτών είς άροτρα καί τάς ζιβύνας αυτών είς δρέπανα, καί ού λείψετε έθνος επ έθνος μάχαιραν, καί ού μή μάθωσιν έτι πολεμείν (Προφητης Ησαιας β 4 )

23
Σταμάτα επιτέλους αυτη τη καραμέλα με τον πνευματικό,ο πνευματικός δεν είναι πανάκεια,δεν μπορεί να λύσει όλα τα προβλήματα στην ζωή ενός ανθρώπου!

Re:

24
Γιώργος έγραψε:
ΝΕΜΕΣΙΣ έγραψε:Γιωργο πότε λες να βάλεις μυαλό επιτέλους :blue
Nαι,έτσι έλεγα,και τα πίστευα αυτα που έλεγα!Ομως οι εξελίξεις στο παλάτι,φαίνεται να τα ανατρέπουν όλα!
Γιώργο, εάν εκδιωχθούν οι καταδεικνύωντες του αντιχρίστου,
εσύ θα πας άδικα. :esc2

25
Χαχα,δεν το νομίζω!Εξάλλου για τον πρίγκηπα έχει βουήξει ο τόπος στα ξένα σάιτς οτι μπορεί να είναι ο Αντίχριστος εδω και πολλά χρόνια και δεν έχει ανοίξει ρουθούνι!

Re:

26
Γιώργος έγραψε:Χαχα,δεν το νομίζω!Εξάλλου για τον πρίγκηπα έχει βουήξει ο τόπος στα ξένα σάιτς οτι μπορεί να είναι ο Αντίχριστος εδω και πολλά χρόνια και δεν έχει ανοίξει ρουθούνι!
..αλλά βλέπεις όσο πλησιάζει ο καιρός του, περιορίζεται η ανεκτικότητα...

Re:

27
Γιώργος έγραψε:Σταμάτα επιτέλους αυτη τη καραμέλα με τον πνευματικό,ο πνευματικός δεν είναι πανάκεια,δεν μπορεί να λύσει όλα τα προβλήματα στην ζωή ενός ανθρώπου!
Λύνει τα πνευματικά όμως,γιατί όλα συνδέονται Γιώργο,μην το ξεχνάς.

Μπορεί να μην έχει την δυνατότητα να σου βρει δουλειά,αλλά μπορεί
να σου δώσει δύναμη,υπομονή,ελπίδα και να σου πάρει την απογοήτευση,την απελπισία και τις αυτοκτονικές τάσεις,που βάζει στο μυαλό ο πονηρός.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “"Ο Καιρός γάρ εγγύς"”