Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

2
Απόλυτα ενδιαφέρουσα πρόταση,την έχω διαβάσει αρκετές φορές,και ελπιδοφόρα συνάμα.Η κρίση που έχει περιέλθει η πατρίδα μας γεννά νέες ιδέες, κινήσεις,προσπάθειες.Είναι αυτό που με κάνει να αισιοδοξώ,είναι απόδειξη ότι δεν παγώσαμε από την τρομάρα...
Όμως, δε ξέρω πως αυτές οι προσπάθειες θα πάρουν σάρκα και οστά,πέραν της θεωρητικολογίας,πως θα προχωρήσουν σ'ένα εντελώς ρεαλιστικό σενάριο όπως αυτό των εκλογών,και επίσης ποιοι είναι οι συντελεστές αυτών των κινήσεων...
Οψόμεθα...
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

3
ΤΗΛΕ-ΜΑΧΟΣ έγραψε:Απόλυτα ενδιαφέρουσα πρόταση,την έχω διαβάσει αρκετές φορές,και ελπιδοφόρα συνάμα.Η κρίση που έχει περιέλθει η πατρίδα μας γεννά νέες ιδέες, κινήσεις,προσπάθειες.Είναι αυτό που με κάνει να αισιοδοξώ,είναι απόδειξη ότι δεν παγώσαμε από την τρομάρα...
Όμως, δε ξέρω πως αυτές οι προσπάθειες θα πάρουν σάρκα και οστά,πέραν της θεωρητικολογίας,πως θα προχωρήσουν σ'ένα εντελώς ρεαλιστικό σενάριο όπως αυτό των εκλογών,και επίσης ποιοι είναι οι συντελεστές αυτών των κινήσεων...
Οψόμεθα...
Όσο αυτοί που έχουν τα ηνία της χώρας εξυπηρετούν τα ξένα αφεντικά τους ΚΑΙ ΜΟΝΟ, δε θα δούμε άσπρη μέρα...Τελεία.

Να ελπίζεις ότι τα ζώα που τους ψηφίζουν ή απλά δεν ψηφίζουν καθόλου, θα ξυπνήσουν και θα πράξουν το αυτονόητο !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

4
Να ελπίζεις ότι τα ζώα που τους ψηφίζουν ή απλά δεν ψηφίζουν καθόλου, θα ξυπνήσουν και θα πράξουν το αυτονόητο !
Ναι,ναι.... Κώστα....δυστυχώς παίζει και η ζωολογία μέσα....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

5
Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό το εγχείρημα.

Η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο. Θα υπήρχαν μάλιστα οι προϋποθέσεις για ένα καινούργιο ξεκίνημα και ένα λαμπρό, φωτεινό μέλλον για τη χώρα!

Μήπως όμως όλα αυτά είναι μια μπλόφα της Νέας Τάξης για να παραπλανηθεί η κοινή γνώμη;

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

6
Reptilian Pyramid έγραψε:Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό το εγχείρημα.

Η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο. Θα υπήρχαν μάλιστα οι προϋποθέσεις για ένα καινούργιο ξεκίνημα και ένα λαμπρό, φωτεινό μέλλον για τη χώρα!

Μήπως όμως όλα αυτά είναι μια μπλόφα της Νέας Τάξης για να παραπλανηθεί η κοινή γνώμη;
και εγώ έτσι νομίζω. :541

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

7
tsianos1 έγραψε:
Reptilian Pyramid έγραψε:Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό το εγχείρημα.

Η ζωή μας θα άλλαζε προς το καλύτερο. Θα υπήρχαν μάλιστα οι προϋποθέσεις για ένα καινούργιο ξεκίνημα και ένα λαμπρό, φωτεινό μέλλον για τη χώρα!

Μήπως όμως όλα αυτά είναι μια μπλόφα της Νέας Τάξης για να παραπλανηθεί η κοινή γνώμη;
και εγώ έτσι νομίζω. :541
Μήπως με το να αμφισβητούμε τους πάντες και τα πάντα, παίζουμε το παιχνίδι της Νέας Τάξης ? :ex4

Ναι...και δεν το νομίζω απλώς...

Είναι τόσο προφανές, βλέπετε... :dirol:
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!

8
Γιατι Κώστα,νομίζεις οτι δεν εχουν βάλει δικούς τους να βγάζουν θεωρίες συνομωσίας ?

Ετσι απο την μια,οσοι ασχολούνται με αυτα,τα μεταδίδουν αστρααπιαία και οσοι δεν ασχολούνται με τόσα που βγαίνουν..το θεωρούν γελοίο και εντέλει επινοήσεις κάποιων τρελών,αρα την ζημιά την κάνουν εκ των εσω....

Πανω απο ολα..θέλει διάκριση,αλλα αυτην την αποκτάς,οταν εχεις διαβάσει 10 πράγματα και μαθαίνεις να τα ξεχωρίζεις.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφορες συζητήσεις και θέματα.”

cron