Απελπισμένο δελφίνι προσπαθεί να αυτοκτονήσει - ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΤΩΡΑ!

1
Λίγες μέρες μετά τις τελευταίες διαμαρτυρίες για το δελφινάριο στο Αττικό Πάρκο, ένα νέο βίντεο αποδεικνύει πόσο υποφέρουν τα ζώα στην αιχμαλωσία!!...

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ VIDEO
phpBB [video]


Ένα απελπισμένο δελφίνι στο Okinawa Churaumi Aquarium στην Ιαπωνία προσπάθησε προχθές να δραπετεύσει πηδώντας έξω από τη δεξαμενή-φυλακή του.
Ο Ric O’ Barry (πρώην εκπαιδευτής του Flipper) σχολιάζοντας το video που του έστειλε ένας από τους θεατές, ανέφερε ότι το γεγονός αυτό αποδεικνύει πόσο υποφέρουν τα δελφίνια στην αιχμαλωσία και πιστεύει πως με αυτή την πράξη απελπισίας, το δελφίνι προσπάθησε να βάλει τέλος στο μαρτύριό του.

newsblog
http://hellenicrevenge.blogspot.com/
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Απελπισμένο δελφίνι προσπαθεί να αυτοκτονήσει - ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΤΩΡΑ!

2
Σιγουρα προκειται για απελπιστικη κινηση αυτοκτονιας φαινεται εξ'αλλου απο τον τροπο του.
Ειδατε πως κοιτουν τα υπολοιπα;
Κριμα....
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Απελπισμένο δελφίνι προσπαθεί να αυτοκτονήσει - ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΤΩΡΑ!

3
Eκπληκτικό,κανεις δεν εχει φτιαχτει για να ζει σε φυλακή και ποσο μάλλον τα ζωα και ειδικα αυτα που καποτε ηταν ελευθερα και ξερουν τι θα πει ελευθερια και τους το στερησανε.

Μακαρι να το καταλαβαιναμε,αυτο δεν ειναι ψυχαγωγία,αμα θελουν να δουν δελφινια να πάνε στην θαλασσα!
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Απελπισμένο δελφίνι προσπαθεί να αυτοκτονήσει - ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΤΩΡΑ!

4
Έξω τα κτήνη παρακολουθούν...Οι μικροί εγκέφαλοί τους έχουν φέρει τη ζωή στα μέτρα τους...Μεταξύ δεξαμενής και ωκεανού η διαφορά είναι ελάχιστη άλλωστε.Τ'άλλα τα κτήνη,οι φίλοι που εμπιστεύεται,οι εκπαιδευτές-βασανιστές του, σπεύδουν να το....σώσουν,να επιμηκύνουν το μαρτυριό του.
"Μα επιτέλους αφήστε με να ζήσω όπως όρισε ο Δημιουργός,να πάω στην ανοιχτή θάλασσα,να παίξω,να κυνηγήσω ψαράκια,να ερωτοτροπήσω,να προστατέψω τα μικρά μου κι ας πεινάσω και λίγο δε πειράζει.Βέβαια δεν έχω την δική σας ευφυία,δεν έχω αίσθηση του χιούμορ,δεν έχω χρήματα για να διασκεδάσω τα δικά μου παιδιά με τέτοια θεάματα.Γι'αυτό σας λέω,μην ασχολείστε με την τιποτένια μου "ψαρήσια" ύπαρξη.Σας θερμοπαρακαλώ, αλλιώς θα το επιχειρήσω μοναχό μου.Το είπαμε κιόλας,δεν έχω την δική σας ευφυία....".
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Απελπισμένο δελφίνι προσπαθεί να αυτοκτονήσει - ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΤΩΡΑ!

5
Ελευθερία ή θάνατος ακόμη και τα νοήμονα ζώα το ξέρουν.
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”

cron