Re: Πατώντας τη σημαία...

10
Επειδή αγαπάω την πατρίδα μου είμαι εθνικιστής; Οι εθνικιστές την έφεραν σε αυτό το χάλι την Ελλάδα αυτή που ποτέ τους δεν την αγάπησαν. βλέπε Κ.Κ.Ε . και όλα τα παράγωγα τους. Και να μην ξεχνάμε και την χρυσή αυγή αυτοί όλοι είναι που όλο ενδιαφέρονται για την Ελλάδα από μπροστά και από πίσω στης σκάβουν το λάκκο κάνοντας απεργίες μόνο και μόνο να εκθέσουν την Ελλάδα, καινέ τις σημαίες και άμα τους ρωτήσει κανένας γυμνοσάλιαγκες δημοσιογράφος γιατί καίτε τις σημαίες απάντηση έλα ρε ένα πανί είναι .τα καθίκια του κέρατα.

ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΝΗ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ

:flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag :flag
Νήφε και μέμνησα απιστήν
(Να παραμένεις νηφάλιος
και να θυμάσαι να δυσπιστείς)…
και ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν
εφησυχασμένο
Επίμαχος φιλόσοφος από την Κω
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Πατώντας τη σημαία...

11
Επειδή αγαπάω την πατρίδα μου είμαι εθνικιστής;
Δυστυχώς τωρα πια,αυτο θα σημαίνει για αυτο και καταργούνε και τις λεξεις εθνος εθνικος ,ειναι απαραδεκτες για αυτους.
Απο την στιγμη που το γραφουν και τα λεξικά δεν θα αργησει να περάσει στην συνείδηση των ανθρωπων.

Ενα πανί ναι είναι,μπορω να παρω ενα πανι να του ζωγραφισω λωριδες και ενα σταυρο και να γινει σημαια,αλλα το θεμα ειναι τι συμβολίζει αυτο το "πανι",αυτο δεν θα το καταλάβουν ποτε.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Πατώντας τη σημαία...

12
The prodigal έγραψε:Οι εθνικιστές την έφεραν σε αυτό το χάλι την Ελλάδα αυτή που ποτέ τους δεν την αγάπησαν. βλέπε Κ.Κ.Ε . και όλα τα παράγωγα τους. Και να μην ξεχνάμε και την χρυσή αυγή αυτοί όλοι είναι που όλο ενδιαφέρονται για την Ελλάδα από μπροστά και από πίσω στης σκάβουν το λάκκο κάνοντας απεργίες μόνο και μόνο να εκθέσουν την Ελλάδα, καινέ τις σημαίες και άμα τους ρωτήσει κανένας γυμνοσάλιαγκες δημοσιογράφος γιατί καίτε τις σημαίες απάντηση έλα ρε ένα πανί είναι .τα καθίκια του κέρατα
Η Χρυσή Αυγή που κολλάει στα παραπάνω ? :hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Μασωνία στην Ελλαδα”