Re: Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος

20
αιτωλος έγραψε:Τα ιδια θα ελεγες φιλε μου εαν ζουσες τους καιρους των εικονομαχιων και αιρεσεων.
Θελουμε καμποσο ακομη για το τελος
Με την διαφορά πως τότε δεν είχε ολοκληρωθεί η χιλιετία, δεν υπήρχε η παγκοσμιοποίηση, δεν είχε εμφανιστεί ο αριθμός ''666'' και γενικά δεν υπήρχε το μέσον ''τεχνολογία'' στην διάθεση του πονηρού!

Re: Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος

21
aetos64 έγραψε:
αιτωλος έγραψε:Τα ιδια θα ελεγες φιλε μου εαν ζουσες τους καιρους των εικονομαχιων και αιρεσεων.
Θελουμε καμποσο ακομη για το τελος
Με την διαφορά πως τότε δεν είχε ολοκληρωθεί η χιλιετία, δεν υπήρχε η παγκοσμιοποίηση, δεν είχε εμφανιστεί ο αριθμός ''666'' και γενικά δεν υπήρχε το μέσον ''τεχνολογία'' στην διάθεση του πονηρού!
Ουτε οι προφητες που μας ξεκαθαρισαν με ακριβεια την σειρα των γεγονοτων εως την συντελεια..
Θυμησου την 8η :happy2

Re: Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος

22
αιτωλος έγραψε:
aetos64 έγραψε:
αιτωλος έγραψε:Τα ιδια θα ελεγες φιλε μου εαν ζουσες τους καιρους των εικονομαχιων και αιρεσεων.
Θελουμε καμποσο ακομη για το τελος
Με την διαφορά πως τότε δεν είχε ολοκληρωθεί η χιλιετία, δεν υπήρχε η παγκοσμιοποίηση, δεν είχε εμφανιστεί ο αριθμός ''666'' και γενικά δεν υπήρχε το μέσον ''τεχνολογία'' στην διάθεση του πονηρού!
Ουτε οι προφητες που μας ξεκαθαρισαν με ακριβεια την σειρα των γεγονοτων εως την συντελεια..
Θυμησου την 8η :happy2
Γιατί να θυμηθώ την 8η Οικουμενική Σύνοδο; Αυτή ίσως γίνει με την στέψη του Αντίχριστου, όταν ήδη θα είναι αργά για μετάνοια εφόσον τότε δίχως δισταγμό θα πρέπει να φύγουμε εις την έρημο!

΄΄Ματθ. 24,15 Ὅταν οὖν ἴδητε τὸ βδέλυγμα τῆς ἐρημώσεως τὸ ῥηθὲν διὰ Διανιὴλ τοῦ προφήτου ἑστὼς ἐν τόπῳ ἁγίῳ -ὁ ἀναγινώσκων νοείτω-

Ματθ. 24,16 τότε οἱ ἐν τῇ Ἰουδαίᾳ φευγέτωσαν ἐπὶ τὰ ὄρη, ΄΄

Re: Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος

24
αιτωλος έγραψε:Ξεχνας(δυστυχως εσκεμμενα)αγαπητε μου,τις προυποθεσεις για μια οικουμενικη συνοδο
Καθόλου εσκεμμένα, εννοείς την προυπόθεση της ένωσης των εκκλησιών, και αυτή έχει δρομολογηθεί!

Re: Η προβοκάτσια του Ελληνικού Ναζιστικού Κόμματος

26
αιτωλος έγραψε:Οχι βεβαια οπως το εννοεις.
Καμμια οικουμενικη δεν εγινε για να στρωσει χαλι στον διαβολο
Διοτι απο την στιγμη που συγκαταλεγεται με τις αλλες,εσυ αμφισβητεις τις προηγουμενες.
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, η ένωση των εκκλησιών έχει δρομολογηθεί, είπα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά περί Ελλάδας”