Τέρμα η καρδιά θα μιλήσει η λογική...

1
Η άποψη μου για την οικογένεια Μηστοτάκη .
Ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης έχει αποδειχθεί ένας απο τους εξυπνότερους πολιτικούς της Ελλάδας τα τελευταία χρόνια. Μόνο και μόνο επειδή έλεγε στο εξωτερικό "Hellas" και όχι "Greece" , όπως μας λένε διεθνώς (που σημαίνει δούλος, γραικός στα τουρκικά) αυτό σημαίνει οτί ήθελε να φέρει κάτι νέο και καλλίτερο για την Ελλάδα ' επίσης το παρελθόν θα κριθεί από το μέλλον.
Η Μαρίκα Μητσοτάκη ήταν μια απο τις αριστοκρατικότερες φυσιογνωμίες της Ελλάδας και μάλιστα Βασιλικής διάστασης .
Αυτά που λέω δεν μου τα έχει πει κανείς, ούτε έχω διαβάσει κάτι για αυτούς , αλλά έχω την ιδιαιτερότητα να διαβάζω τα μάτια και τα πρόσωπα των ανθρώπων .
Τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους έχουν πάρει αυτά τα χαρακτηριστικά , φαίνεται μιλάνε οι φάτσες .
Κάποια στιγμή πρέπει να έρθουν στο προσκήνιο αυτοί που είναι οι ικανότεροι όλων και όχι οι γοητευτικότεροι .

Re: Τέρμα η καρδιά θα μιλήσει η λογική...

2
Μάλλον δεν τα διαβάζεις και πολύ καλά.

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις λίγο ιστορία,ψαξε να βρεις τον ρόλο του Μητσοτάκη στην πτώση της κυβέρνησης Παπανδρέου,την λεγόμενη αποστασία,ποιος ο ρόλος του στο Κυπριακό και στο Σκοπιανό.

Re: Τέρμα η καρδιά θα μιλήσει η λογική...

3
Δές και ολίγον απ'εδώ........:

Μητσοτάκης και Ιπεκτσί.....:http://infognomonpolitics.blogspot.gr/2 ... _4403.html
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μεγάλοι Έλληνες”

cron