Re: Δείτε τι λένε τα παιδιά των (λαθρο)μεταναστών για τη χώρ

10
emman έγραψε:Ο εκπαιδευτικός πιστευω πως τα μεγαλοποιει τα πραγματα.


Δεν νομίζω μπροστα στα παιδιά να έκανε τέτοιες ερωτήσεις και τα παιδιά των αλλοδαπων να απάντησαν με αυτόν τον τρόπο.

Εκτός και εαν με έμμεσο τρόπο που του απάντησαν τα παιδιά ο εκπαιδευτικός καταλαβε κάτι τετοιο και το εγραψε ευθεως .....
Κάπως έτσι...
΅
Το κείμενο αυτό μου θύμισε γνωστή μου που δούλευε σε ξενοδοχείο στη Ρόδο ή στην Κω (δε θυμάμαι)... Εκεί λοιπόν είχε έναν Τούρκο συνάδελφο (της μικρής μειονότητας των Δωδεκανήσων προφανώς) και όταν η κουβέντα πήγε σε ενδεχόμενο πόλεμο Ελλάδος-Τουρκίας, αυτός απάντησε ευθέως ότι θα τους έσφαζε !!! Έτσι απλά...
Αυτό μου το μετέφερε η φίλη μου σοκαρισμένη...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Δείτε τι λένε τα παιδιά των (λαθρο)μεταναστών για τη χώρ

11
Δεν ξέρω αν τα μεγαλοποιει ο καθηγητης,ή αν εμας μας φαίνεται η πραγματικότητα πολύ σκληρη για να είναι αληθινη.Ας ελπίσουμε να μην χρειαστει να μάθουμε....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Δείτε τι λένε τα παιδιά των (λαθρο)μεταναστών για τη χώρ

12
Να μην μας φαινεται περιεργο γιατι σε ενα πολεμο εγω πιστευω οτι η θρησκεια ενωνει.....τοτε λοιπον παει και η ιθαγενεια και η φιλια και ολα .....ακομα και αυτοι που θα εχουν βαφτιστει απο μικρα και εχουν αλαξει πιστη [οι περισσοτεροι λογο συμφεροντων] θα ακολουθησουν την πατριδα τους και τους προγονους τους..... Ισως να ειναι και ενα μειζον θεμα οταν θα ερθει εκεινη η στιγμη για το ποιους θα πρεπει να προσεχουμε......
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”

cron