ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

1
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

Δημοσιεύθηκε από xryshaygh στο Νοεμβρίου 16, 2009

«Κάποιοι δεν έχουν δει όλα αυτά τα χρόνια τον αγώνα της Χρυσής Αυγής, τις δεκάδες πορείες με χιλιάδες εθνικιστές και εθνικίστριες στις πόλεις της Ελλάδος, τους σκληρούς αγώνες, τις συγκρούσεις και την ιδεολογική και πολιτική μάχη στο πεζοδρόμιο»

Η Χρυσή Αυγή βαδίζει τον δρόμο της, αναπτύσσεται, οργανώνεται, επεκτείνει τις δραστηριότητές της. Προπαντός δεν είναι εμπόρευμα προς πώλησιν ή διαπραγμάτευσι. Έχει την καλή θέληση να συνεργαστεί σε όλους τους τομείς με τους αληθινούς εθνικιστές χωρίς όμως να καταθέσει την κομματική της ταυτότητα, η οποία αποτελεί γι’ αυτήν δεδομένο μη διαπραγματεύσιμο.

Από την άλλη πλευρά όταν κάποιοι δεν έχουν δει όλα αυτά τα χρόνια τον αγώνα της Χρυσής Αυγής, τις δεκάδες πορείες με χιλιάδες εθνικιστές και εθνικίστριες στις πόλεις της Ελλάδος, τους σκληρούς αγώνες, τις συγκρούσεις και την ιδεολογική και πολιτική μάχη στο πεζοδρόμιο, όταν κάποιοι κάνουν πως αγνοούν όλα αυτά τότε απλά βρίσκονται εκτός πραγματικότητος ή μάλλον ακριβέστερα η πολιτική τους εμπάθεια τους εμποδίζει να δουν την αληθινή ζωή!

Εμείς θα προχωρήσουμε γιατί πιστεύουμε σε μία ιδεολογία και μας αφήνουν εντελώς αδιάφορους τα όσα λέγονται για εμάς, χωρίς εμάς. Εδώ δεν μπόρεσε να μας λυγίσει η λάσπη των ΜΜΕ ενός ολόκληρου συστήματος και θα μπορέσει να μας πλήξει νομίζουν η λασπολογία κάποιων πουθενάδων;


Απορία ενός αμνού :
Και πρόβατα και με παρωπίδες ? Νόμιζα σε άλλα ζώα τις φοράνε !
:hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

2
Απορία ενός Έλληνα:

Που είναι το έργο της χρυσής αυγής απέναντι στους μασόνους-τέκτονες?

Γιατί όταν μπαίνεις στην σελίδα τους και πατάς στην αναζήτηση δεν βρίσκεις κάτι σχετικό περί illuminati,skull and bones κτλ?

Δεν ξέρουν τι συμβαίνει γύρω μας και απο που προέρχονται όλα αυτά?
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

3
emman έγραψε:Απορία ενός Έλληνα:

Που είναι το έργο της χρυσής αυγής απέναντι στους μασόνους-τέκτονες?

Γιατί όταν μπαίνεις στην σελίδα τους και πατάς στην αναζήτηση δεν βρίσκεις κάτι σχετικό περί illuminati,skull and bones κτλ?

Δεν ξέρουν τι συμβαίνει γύρω μας και απο που προέρχονται όλα αυτά?
Ελληνα, σκέψου και το άλλο !

Όλες αυτές οι ατελείωτες συνωμοσιολογίες μπερδεύουν τον κόσμο...

Μην περιμένεις να βρεις όλα όσα, για παράδειγμα, βρίσκεις στο φόρουμ μας !

Η ΧΑ προφανώς δεν ασχολείται με όλα αυτά αλλά προτιμά να περνά σε δράση. Μια δράση εθνικιστική ! :flag Για την Ελλάδα !

Τι λένε οι άνθρωποι ? Λένε το προφανές. Ότι χρόνια τώρα αγωνίζονται !
Λένε επίσης ότι είναι ανοικτοί σε συνεργασία με άλλους εθνικιστές, αρκεί να μην κάνουν εκπτώσεις στην ιδεολογία τους !

Δες τι λένε κάθε μέρα στην ηλεκτρονική τους εφημερίδα ! Δες το αρχείο τους !
Νομίζω ότι σε σχέση με όσα δημοσιεύουμε εδώ, θα διαφωνήσεις με πολύ λιγότερα !!! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

4
Η ΧΑ προφανώς δεν ασχολείται με όλα αυτά αλλά προτιμά να περνά σε δράση. Μια δράση εθνικιστική ! :flag Για την Ελλάδα !
Τι λένε οι άνθρωποι ? Λένε το προφανές. Ότι χρόνια τώρα αγωνίζονται !
Λένε επίσης ότι είναι ανοικτοί σε συνεργασία με άλλους εθνικιστές, αρκεί να μην κάνουν εκπτώσεις στην ιδεολογία τους !



Πως γίνεται να μην ασχολούνται με αυτά και να περνάνε σε δράση?

Αγωνίζονται ενάντια σε τι?

Ποιος είναι ο εχθρος για την εθνική μας εικόνα και για την Ελλάδα γενικώς?

Για να κάνεις αγώνα και να περνάς σε δράση πρέπει να ξέρεις ποιος είναι ο εχθρος σου,ο οποιός έχει διυσδίσει παντού και προσπαθεί να μας ελεχξει απόλυτα με σκοπό να χαθεί η ελευθερια μας!!!!!


Δεν διανοειται κάποιος που πρασπαθει να χτυπήσει το κατεστημενο να μην γνωρίζει έστω τα ουσιώδες που τα γνωρίζουν πλέον ακόμα και οι πέτρες ή ακόμα χειρότερα να μην ασχολούνται καν με τον πραγματικό εχθρό έστω και με κάποια κείμενα και άρθρα στην σελίδα τους!!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

5
emman έγραψε:
Η ΧΑ προφανώς δεν ασχολείται με όλα αυτά αλλά προτιμά να περνά σε δράση. Μια δράση εθνικιστική ! :flag Για την Ελλάδα !
Τι λένε οι άνθρωποι ? Λένε το προφανές. Ότι χρόνια τώρα αγωνίζονται !
Λένε επίσης ότι είναι ανοικτοί σε συνεργασία με άλλους εθνικιστές, αρκεί να μην κάνουν εκπτώσεις στην ιδεολογία τους !
Πως γίνεται να μην ασχολούνται με αυτά και να περνάνε σε δράση?

Αγωνίζονται ενάντια σε τι?

Ποιος είναι ο εχθρος για την εθνική μας εικόνα και για την Ελλάδα γενικώς?

Για να κάνεις αγώνα και να περνάς σε δράση πρέπει να ξέρεις ποιος είναι ο εχθρος σου,ο οποιός έχει διυσδίσει παντού και προσπαθεί να μας ελεχξει απόλυτα με σκοπό να χαθεί η ελευθερια μας!!!!!

Δεν διανοειται κάποιος που πρασπαθει να χτυπήσει το κατεστημενο να μην γνωρίζει έστω τα ουσιώδες που τα γνωρίζουν πλέον ακόμα και οι πέτρες ή ακόμα χειρότερα να μην ασχολούνται καν με τον πραγματικό εχθρό έστω και με κάποια κείμενα και άρθρα στην σελίδα τους!!!!
Έχεις άδικο εδώ ! Τους παρακολουθώ σχεδόν 2 χρόνια !
Δεν είναι έτσι !

Νομίζω, από τις κατά καιρούς δημοσιεύσεις τους, ότι μιλάνε για τα ίδια και είναι στο ίδιο μήκος κύματος, με εμένα κι εσένα !

Τόσο απλά !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KostasL την 16 Νοέμ 2009, 15:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

6
Εμενα επιτρεψετε μου να εχω μεγαλη αμφιβολια για την εν λογω οργανωση..εννοω προς τον σκοπο της...δεδομενου οτι υπαρχει διαδοση ,μπαινω σε σκεψεις απο που προερχονται τα κεφαλαια αυτα..

το οτι τρωει λασπη απο τα ΜΜΕ εμενα δεν με λεει τιποτα,πιστευω οτι μπορεις να κανεις και θετικη και αρνητικη προπαγανδα αν θες να περασεις κατι στο κοινο
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

7
dominique έγραψε:Εμενα επιτρεψετε μου να εχω μεγαλη αμφιβολια για την εν λογω οργανωση..εννοω προς τον σκοπο της...δεδομενου οτι υπαρχει διαδοση ,μπαινω σε σκεψεις απο που προερχονται τα κεφαλαια αυτα..

το οτι τρωει λασπη απο τα ΜΜΕ εμενα δεν με λεει τιποτα,πιστευω οτι μπορεις να κανεις και θετικη και αρνητικη προπαγανδα αν θες να περασεις κατι στο κοινο
Μπορείς να έχεις τις αμφιβολίες σου !

Και μπορείς επίσης να τις διαλύσεις εάν θέλεις !

Καλό είναι να ξεκινάμε αμφισβητώντας ! :541

Αυτό κάνω εγώ πάντα ! :cooll

Αλλά κακό είναι να μηδενίζουμε τα πάντα και να μιλάμε σε στυλ "δεν υπάρχει κανένας καλός, όλοι ίδιοι είναι, είναι ύποπτοι" κλπ.

Μπορούμε να ξεκινήσουμε μάλιστα να αμφισβητούμε και το ρόλο του "Φιλούμενου" με τον ίδιο τρόπο ! Σου φαίνεται λογικό ?

Κρίνε με βάση πράξεις και λόγια ή διασταυρωμένες, ατράνταχτες πληροφορίες ! Αλλιώς είναι λάθος !

Δες σας λέω τίποτε άλλο παρά να τους κρίνετε με βάση τα λόγια και τις πράξεις τους !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

8
ΤΟ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ,ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΥΤΗ.

τΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ "ΦΙΛΟΥΜΕΝΟΥ" ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ,ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ – Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ: «Όταν κάποιοι έχουν παρωπίδες»

9
Που είναι το έργο της χρυσής αυγής απέναντι στους μασόνους-τέκτονες?
Εχουν κανει αναφορες εναντιον τους κυριως στους σιωνιστες και στους Οβραιους.
Εγω πρωσοπικα τους παρακολουθω χωρις να προχωρω παραπερα διοτι θελω να εχω το μυαλο ανοιχτο.
Δεχομαι και τις αποψεις του Κωστα αλλα και των διαχειριστων.
Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν τους εχω βρει καπου να ειναι λαθος αλλα κραταω και την πισηνη μου λογω της γνωστης μυστικης εταιρειας Χρυση Αυγη.
Golden Dawn.
http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 4&start=36
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”