Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

64
μεσα στην πρωτη παραθεση περι ΑΜΚΑ εχεις βαλει μια προταση κατα λαθος την οποια δεν ειπα. ειναι η κατωθι

"Όπως βλέπεις είναι η ίδια κάρτα με του Γιώργου"


ηθελες προφανως να την γραψεις εκτος παραθεσεως ωστε να μου πεις οτι η καρτα ΑΜΚΑ στην φωτο ειναι η ιδια με του γιωργου.

ομως σε μενα δεν ανοιγει το λινκ που εδωσες και ετσι δεν μπορω να την δω. δεν εχει ομως και καμια σημασια, θα απαντησω σε αυτα που με ρωτας.
Όπως βλέπουμε το Barcode δεν είναι upc. Δεν έχει guard numbers, oύτε 12 ψήφιο αριθμό που έχουν τα τυπικά UPC barcode . Εσύ όμως είπες ότι αυτή η κάρτα έχει πάνω το UPC:
ναι, σε αυτο εχεις απολουτο δικαιο.
και ζητω συγνωμη.
εκανα λαθος. το barcode αυτο δεν ειναι upc , αλλα ειναι code 39.
το μπερδεψα με το συγκεκριμενου τυπου barcode UPC-E που ειναι σχεδον ολοιδιο εμφανισιακα..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:UPC-E-654321.png

και παλι με συνχωρεις
Καμία αντίρρηση. Ουδείς αναμάρτητος. Άρα πιθανόν να έκανε λάθος και στο barcode.
δηλαδη?
Καμία αντίρρηση ότι διαβάζει πρώτα αυτό. Γιατί πρώτα διαβάζει τα guard numbers. Το διαβάζει ως 6,6,6 όμως και όχι ως 666.H κάθε στήλη που διαβάζει το μηχάνημα αντιστοιχεί σε ένα εξάρι. Επομένως είναι 6,6,6, (όχι 666) και οι γραφές είναι σαφείς: ο αριθμός είναι Χξς' (όχι ς,ς,ς,).
κοιταξε, οταν διαβαζει τις μπαρες ασφαλειας, σωστα λες οτι διαβαζει ενα ενα 6αρι, αλλα δεν περιβαλονται αλλοι αριθμοι η κενα μεταξυ των εξαριων. και για να ημαστε ακριβης δεν διαβαζει ενα ενα εξαρι, αλλα διαβαζονται ταυτοχρονα. η μορφη δηλαδη που διαβαζει ο σαρωτης ειναι 666 και οχι 6,6,6.
δηλαδη αν κοψω τρια 6αρια απο τρις διαφορετικες σελιδες βιβλιων και τα ενωσω μεταξυ τους χωρις κενα, τι θα πουμε οτι ειναι 6,6,6 η 666?
αφου 666 θα φαινεται και 666 θα ειναι.
ετσι ομως γινεται και με τις μπαρες ασφαλειας. οταν τις βλεπουμε επανω στο barcode, οντος ειναι 6,6,6 γιατι περιβαλονται αριθμοι ενδιαμεσα του barcode (οχι πως εχει και καμια σημασια οσον αφορα το θεολογικο μερος του ζητηματος). οταν ομως σαρωνεται και πρωτιστως διαβαζονται τα 6αρια δεν περιβαλεται κανενας αριθμος και τοτε διαβαζεται ως τρια εξαρια μαζι και ταυτοχρονα. γεγονος που αν το βλεπαμε με ορατο - γυμνο ματι θα βλεπαμε την μορφη 666. αν δω την αυτη μορφη του 666 οπουδηποτε τι θα πω ? οριστε ενα εξι εξι εξι η θα πω οριστε ενα εξακοσια εξηντα εξι? προφανως και το δευτερο.
ετσι γινεται και στο barcode αφου διαβαζονται τα 3 εξαρια μαζι και ταυτοχρονα χωρις να περιβαλονται αλλοι αριθμοι.
Ναι ακριβώς, η αποκάλυψη δε λέει περιγραφικά γύρω από τη πληγή, αλλά λέει ότι γενικά σε όσους έχουν το χάραγμα θα βγει πληγή. Που θα βγει όμως η πληγή ;Η επιστήμη όμως (οι επιστημονικές μελέτες) δείχνει μεγάλη συσχέτιση καρκίνου στα ζώα που έχουν RFID γύρω από τη πληγή... http://www.medicalnewstoday.com/articles/82032.php
λαπτονα, ο καρκινος δεν εχει σχεση με την πληγη που θα παθουν οι σφραγισμενοι. η πληγη αυτη θα ειναι πολυ συγκεκριμενη και δεν εχει σχεση με τον καρκινο. το γεγονος αυτο μας ειναι αγνωστο.
υπαρχει οντος πιθανοτητα να παθουν κατι απο το τσιπ η να ειναι κατι αλλο.
αυτο μας ειναι αγνωστο και θα το μαθουμε μονο οταν συμβει. αυτο που μπορουμε μονο να γνωριζουμε ειναι οτι το γεγονος θα γινει μονο στους σφραγισμενους.
ο καρκινος ομως δεν πηγαινει μονο στους σφραγισμενους, αλλα ακομη και στους Αγιους. η πληγη αυτη των χαραγμενων ειναι πολυ συγκεκριμενη και θα ειναι μια πληγη μονο για αυτους.
το τι θα ειναι, μενει μονο να το δουμε. δεν μπορουμε να ξερουμε, τουλαχιστον σιγουρα οχι απο τωρα.
Αν εσύ τώρα λες πως το χάραγμα είναι το 666, και το ΑΜΚΑ είναι το 666 τότε είναι σαν να λες ότι όποιος πάρει τη κάρτα θα βγάλει και έλκη (σύμφωνα πάντα και με την αποκάλυψη.) Για αυτά όμως δεν υπάρχουν καθόλου στοιχεία για έλκη μέχρι τώρα... και ελπίζω να μην υπάρξουν. Θεωρώ λοιπόν ότι το πραγματικό χάραγμα είναι το RFID.
καταρχην δεν το λεω εγω πως το 666 ειναι το χαραγμα, αλλα η Αγια Γραφη, και οι Πατερες. και αυτους ακουν οι θεολογοι που σου παρεθεσα. τα ελκη που βγαζουν οι χαραγμενοι ειναι στα τελευταια 3,5 χρονια της ανθρωποτητας. ειναι στα χρονια της βασιλειας του αντιχριστου, αφου το γεγονος συμβαινει εντος της 7ης σαλπιγγος. ειναι η πρωτη φιαλη της 7ης σαλπιγγος. οι ανθρωποι τοτε δεν θα εχουν απλα το χαραγμα, αλλα θα προσκυνουν και την εικονα του αντιχριστου.

2 Καὶ ἀπῆλθεν ὁ πρῶτος καὶ ἐξέχεε τὴν φιάλην αὐτοῦ εἰς τὴν γῆν· καὶ ἐγένετο ἕλκος κακὸν καὶ πονηρὸν ἐπὶ τοὺς ἀνθρώπους τοὺς ἔχοντας τὸ χάραγμα τοῦ θηρίου καὶ τοὺς προσκυνοῦντας τῇ εἰκόνι αὐτοῦ.

τοτε φιλε μου δεν θα υπαρχει το 666 με αυτα τα μεσα, αλλα θα εχουν τσιπαριστει απαντες.
τοτε ειναι που θα γινει η πληγη αυτη.

το θεμα ομως ειναι πως ητε καποιος γινει αποδεκτης του χαραγματος τωρα, ητε πριν απο 300 χρονια, ητε την εποχη του αντιχριστου, ενα ειναι το ζητημα. οτι αρνηθηκε τον Χριστο αποδεχομενος το χαραγμα του αντιχριστου.
ητε καποιος υπεγραφε σε ενα χαρτι πριν 300 χρονια πως αποδεχεται το χαραγμα του αντιχριστου, ητε το κανει σημερα, ητε το κανει μετα απο 20-30 χρονια, το αποτελεσμα της αρνησεως του Χριστου ειναι το ενα και το αυτο.

μπορει να μην βγαλει ελκη αυτος που αποδεχτηκε το χαραγμα πριν απο 300 χρονια, αλλα την ψυχη του θα την χασει. και αυτο εξαλου ειναι ολοκληρο το νοημα του ζητηματος.
Φυσικά και όχι, το chip καταρχάς δεν θα μπορείς να το βγάλεις γιατί μετουσιώνει το DNA. Επίσης και το κουράγιο να βρεις το χέρι σου να κόψεις πως θα σταματήσεις την αιμορραγία ; και καλά να στο βάλουν στο χέρι...Αλλά αν στο βάλουν στο μέτωπο ; Τι θα κάνεις ; ....Από αυτή τη σκοπιά το λέω ότι "δεν θα υπάρχει επιστροφή" και ότι θα είναι "αμετάκλητο"...
λαπτονα, δωσε σε παρακαλω προσοχη στα παρακατω.

ο απωτερος σκοπος του σατανα ειναι η προσκυνηση του απο ολοκληρη την οικουμενη ως θεο. για να το πετυχει αυτο, επειδη δεν μπορει να ενσαρκωθει, θα ενεργησει μεσω ενος ανθρωπου, του λεγομενου αντιχριστου. ο οποιος αντιχριστος θα προσκυνυθει ως θεος. και ετσι μεσω του αντιχριστου θα προσκυνυνηθει ο ιδιος ο σατανας ως θεος απο την οικουμενη.

...καὶ ἐθαύμασεν ὅλη ἡ γῆ ὀπίσω τοῦ θηρίου. 4 καὶ προσεκύνησαν τῷ δράκοντι τῷ δεδωκότι τὴν ἐξουσίαν τῷ θηρίῳ, καὶ προσεκύνησαν τῷ θηρίῳ λέγοντες· τίς ὅμοιος τῷ θηρίῳ; τίς δύναται πολεμῆσαι μετ᾿ αὐτοῦ;

οι ανθρωποι θα προσκυνησουν τον αντιχριστο, αλλα στην πραγματικοτητα θα προσκυνουν τον ιδιο τον σατανα που ενεργει εξολοκληρου μεσω του αντιχριστου.
ετσι λοιπον, ο απωτερος σκοπος του σατανα δεν ειναι τοσο το χαραγμα του, το 666, οσο η προσκυνηση του ως θεο. για αυτο γινονται ολα. για αυτο γινονται τα παντα.
το χαραγμα δεν ειναι ο απωτεροσ σκοπος του. το χαραγμα τον επιβοηθα στο να φτασει την ανθροποτητα στο σημειο να τον προσκυνησει.
και αυτο το επιτυνχανει με την σταδιακη αρνηση Χριστου της ανθρωποτητας μεσω της αποδοχης του χαραγματος, 666. οσο πιο πολυ τα εθνη αποδεχονται με παντιους τροπους την χρησιμοποιηση του χαραγματος του και την αποδοχη του χαραγματος του, τοσο η χαρις του Χριστου αιρεται. και θα φτασει η στιγμη οπου θα εχει πληρως την εξουσια ο σατανας να πραξει το εργο του, αφου οι ανθρωποι θα του εχουν δωσει την εξουσια αυτη, λογο του οτι θα εχουν αποδεχτει ολοι το χαραγμα του, το 666.
ο σατανας αυτο που εκανε ηταν να σφραγισει, να χαραξει, ολα τα προιοντα επανω στην γη. υστερα να προχωρησει στα ζωα, και υστερα στην εκουσια αποδοχη του ανθρωπου. σημερα ημαστε σε αυτην την κατασταση. ημαστε στην κατασταση αποδοχης του χαραγματος της ανθρωποτητος. οι ανθρωποτητα ολοκληρη πλεον γινεται 666 αριθμος. ο καθε πολιτης γινεται και ενας 666 αριθμος. γινεται ο ιδιος το χαραγμα του σατανα εκουσιως η ακουσιως. ετσι λοιπον λαμβανει ολο και περισσοτερο εξουσια επανω στην γη, μεχρις οτου θα λαβει την πληρη εξουσια του με την εμφανιση του αντιχριστου. το αποτελεσμα της αποδοχης του χαραγματος - 666 ειναι η σταδιακη μειωση της χαριτος του Χριστου. ετσι λοιπον μπορει ο σατανας και οι δαιμονες να αποστατησουν την κοινωνια απο τον Χριστο. ητε ηθικα (πορνεια, λαγνεια, αρσενοκοιτια κλπ), ητε Δογματικα (αιρεσεις, Οικουμενισμος, Πανθρησκεια κλπ). και αυτα ο σατανας λαμβανει την εξουσια απο εμας να τα πρατει ταυτοχρονα. οσο περισσοτερο οι ανθρωποι λαμβανουν το χαραγμα του, το 666, τοσο μεγαλυτερη εξουσια λαμβανει και αποστατει ολοκληρη την ανθρωποτητα απο τον Χριστο και την σωτηρια. και αυτο μεχρι να φερει τον ιδιο τον αντιχριστο και να ενεργησει μεσω αυτου για την προσκυνηση ολοκληρης της Οικουμενης στον σατανα.
ετσι λοιπον, αυτο που κανει ο σατανας, ειναι να δινει σταδιακα το χαραγμα του μεσω της τεχνολογιας. στην αρχη ξεκινησε ως barcode, υστερα προχωρησε ως qrcode, υστερα ως rfid κλπ.
με οποιον τροπο και να αποδεχτουμε το χαραγμα του, το συμβολο του, το 666, ειναι αρνηση Χριστου. δεν ειναι περισσοτερο αρνηση Χριστου επειδη ειναι ανωτερη τεχνολογια η μια απο την αλλη. σημασια εχει οτι ητε μεσω της μιας τεχνολογιας ητε μεσω της αλλης, αποδεχομαι το συμβολο του , το χαραγμα του, το 666.
οπως ειπαμε ομως, ο απωτερος σκοπος του ειναι η προσκυνηση του ως θεο.
και τωρα φτανουμε στο ολο νοημα της επεκτασης της τεχνολογιας του 666.
αν ο σατανας εμενε απλα στο να αποδεχτει καποιος το χαραγμα, το 666 με οποιονδηποτε τροπο, ας πουμε πανω σε μια καρτα - ταυτοτητα, τοτε θα ηταν πληρως αδυνατον να υλοποιησει τον απωτερο σκοπο του που οπως ειπαμε ειναι η προσκυνηση του ως θεο.
και ο λογος που θα ηταν αδυνατον κατι τετοιο να μπορεσει να το επιτευξει, ειναι ο εξης απλος.
η καρτα , η ταυτοτητα, δεν ειναι ενα μεσο το οποιο μπορει ο ανθρωπος να ελενχτει ανα πασα στιγμη. ακομα και rfid να βαλουν και να ελενχεται μεσω δορυφορου, εαν εχω την ταυτοτητα σπιτι, κανενας δεν μπορει να δει που ειμαι και τι κανω. εαν ομως αυτο το rfid το βαλουν πανω μου, τοτε μου ειναι πληρως αδυνατον να κρυφτω. θα ξερει τοτε ο σατανας ανα πασα στιγμη το που ειμαι και τι κανω. ο σατανας δεν ειναι πανταχου παρων και του ειναι αδυνατον να ελενξει ενα τοσο μεγαλο πλυθησμο οπως ειμαστε σημερα. ακομα και με rfid, του ειναι υπερβολικα δυσκολο. εξου και ο λογος της μειωσης του πλυθησμου.
ετσι λοιπον, για να μπορεσει να επιτευξει τον στοχο του, την προσκυνηση του ως θεο, θα πρεπει να μπορει να ελενξει με καποιον τεχνολογικο τροπο την ανθροποτητα ωστε να ξερει ανα πασα στιγμη, εντος δευτερολεπτων, οταν ζητησει παγκοσμια προσκυνηση ποιοι θα ειναι αυτοι που θα αρνηθουν την προσκυνηση του και να τους συλλαβει.
αυτο θα ηταν αδυνατον να το πραξει εαν το rfid ηταν οπουδηποτε αλλου εκτος απο τον ιδιο ανθρωπο.
ο λογος λοιπον που γινονεται ολη αυτη η τεχνολογικη εξελιξη του χαραγματος, ειναι αυτος.
για να μπορεσει να ελενξει ολοκληρο τον πλυθησμο οταν θα απαιτησει παγκοσμια προσκυνηση ως θεο. κατι που θα του ηταν πληρως αδυνατον εαν δεν εφερνε αυτην την τεχονολογια.
δεν το κανει λοιπον για να αρνηθουν οι ανθρωποι τον Χριστο μεσω του rfid. αυτο το εχει κανει ουτως η αλλως η ανθρωποτητα μεσω της αποδοχης του 666 και σε προιγουμενες τεχνολογιες. δεν ειναι η τεχνολογια που δημιουργει την αρνηση Χριστου, αλλα η αποδοχη του συμβολου του σατανα.
ενας ακομη λογος που γινεται αυτη η τεχνολογικη εξελιξη του χαραγματος , 666, ειναι η δυσκολια μετανοιας. οσο πιο τεχνολογικα εξελιξιμο γινεται το 666, τοσο πιο δυσκολα ο αποδοχεας του το αρνειται. ας το δουμε ομως πρακτικα. δεν θα μιλησω για ΑΜΚΑ η ΑΦΜ, αλλα για κατι που μπορω ευκολως να αποδειξω. θα μιλησω για τον αριθμο κτηματολογιου ο οποιος ειναι αριθμος προσωπου και λειτουργει με το upc.
ιδου: http://img832.imageshack.us/img832/1840/1000417m.jpg
εαν λοιπον καποιος καταλαβει οτι γινεται ο ιδιος το χαραγμα , γινομενος ενας barcode 666 αριθμος, και αποφασισει να το αρνηθει και να μετανοησει, δεν του ειναι και τρομερα δυσκολο καθως το μονο που θα χρειαστει ειναι να αρνηθει αυτον τον αριθμο. βεβαιως θα εχει καποια προβληματα, αλλα σιγα τα αυγα. οταν στο κανουν στον ΑΦΜ η στον ΑΜΚΑ, εαν δεν εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας, τοτε παλι σιγα τα αυγα. λυσεις υπαρχουν. βεβαιως γινεται πιο δυσκολο το θεμα, αλλα ζεις σχετικα ευκολα. οταν ομως αυτο στο κανουν στην ταυτοτητα, τοτε γινονται πολυ πιο πολυπλοκα τα πραγματα. τοτε αρχιζεις να εισαι παρανομος και εν δυναμη τρομοκρατης. τοτε με μια απλη εξακριβωση στοιχειων βρισκεσαι εντος του κελιου περνοντας αυτοφορες διαδικασιες. τοτε θα πρεπει να παρεις ακομα μεγαλυτερες αποφασεις. αυτος που θα εχει παρει την ταυτοτητα και θα θελησει να μετανοησει, θα βρεθει μπροστα απο μεγαλα προβληματα.
τι γινεται ομως οταν απο την ταυτοτητα το βαλουν επανω μου?
εκει τα πραγματα αλλαζουν ριζικα. δεν ειναι τοσο το προβλημα μετανοιας, καθως μπορει να εχεις μεσα στο σωμα το τσιπ, αλλα στην πραγματικοτητα να εχεις μετανοησει. να μην το χρησιμοποιεις και ειναι σαν να μην το εχεις. να μην το αναγνωριζεις. το προβλημα ειναι οτι οπως ειπαμε ο αντιχριστος θα ζητησει παγκοσμια προσκυνηση. τοτε λοιπον, εαν το εχω πανω μου θα καλεστω να λαβω 2 αποφασεις.
η να κοψω το χερι μου με το αναλογο κοστος, ωστε να μην με πιασουν τα οργανα του αντιχριστου για την αρνηση της προσκυνησεως μου, η να μην τον προσκυνησω με συνεπεια την συλληψη μου και το τρομερο μαρτυριο μου ωστε να υπομεινω και να μην τον προσκυνησω. εαν ομως ειναι στο κεφαλι το τσιπ, τοτε εκει δεν μου μαινει καμια αλλη επιλογη μετανοιας, παρα μονο η αρνηση της προσκυνσης του αντιχριστου, με συνεπεια τα τρομεροτερα μαρτυρια που περασε η ανθρωποτητα. βεβαιως και οσοι αντεξουν θα ονομαστουν Αγιοι των Αγιων.

ετσι λοιπον, το θεμα δεν ειναι η αποδοχη του χαραγματος , 666, μεσω μιας συγκεκριμενης τεχνολογιας, αλλα σκετο η αποδοχη του χαραγματος. και η αποδοχη του συμβολου του αντιχριστου ειναι αρνηση Χριστου.

ομως, οσο πιο εξελιξιμη τεχνολογικα μορφη παιρνει το 666, τοσο πιο κοντα στην προσκυνηση του ερχεται ο σατανας,
και τοσο πιο δυσκολη γινεται η μετανοια για τους ανθρωπους.

και αυτο ειναι το ολο θεμα..

Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

65
Σύμφωνοι. Νομίζω ότι η συζήτηση είναι ολοκληρωμένη στο βαθμό που μπορούσαμε να την αναπτύξουμε. Να σε ευχαριστήσω για την υπομονή σου ως συνομιλητής και για όλες τις πληροφορίες που μοιράστηκες, αν έμεινε και κανένα ερώτημα αναπάντητο νομίζω ότι αν κάποιος ανατρέξει σε όσα έχουμε πει θα το βρει. Αυτά από μένα :0607 :good
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

66
εγω σε ευχαριστω λαπτονα. πραγματικα με εσενα ξεκαθαριστηκε ενα μεγαλο μερος της εννοιας του χαραγματος.
συνχωρεσεμε για το υφος μου σε ορισμενες στιγμες.
σε ευχαριστω που υπεμεινες, αφου τελικα τα οσα ειπα περι της ειλικρινειας σου ηταν μια αστοχη κατακριση, καθως μας απεδειξες περιτρανως οτι οι ερωτησεις σου εν τελη ηταν πραγματικες. με εκανες να νιωθω βλακας και προπετης.

επισης συμφνωνω πως πλεον δεν υπαρχει κατι που να εχει μεινει αναπαντητο. οποια απορια και αν υπαρχει γυρω απο το θεμα, εαν ανατρεξει πισω στα γραφομενα θα την βρει.

να σαι καλα λατπονα

Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

68
:friends: Να είμαστε όλοι καλά να μπορούμε να συζητάμε και να ανταλλάζουμε γνώμες και ώστε όταν κάνουμε λάθη ο ένας να μπορεί να επαναφέρει τον άλλο, ας προχωρήσουμε όμως παρακάτω .. γιατί μου φαίνεται πως υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να δούμε...και σε άλλα θέματα
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

69
Ο νόμος του ΑΜΚΑ, στην Αποκάλυψη του Ιωάννη
Εικόνα
Κοιτάξτε πως συνδεέι του Νόμου 3655/2008 Άρθρο 153 παρ. 1 και 2με την Αποκάλυψή του Ιωάννη και τα συμπεράσματα δικά σας.



Αποκάλυψη Ιωάννη Κεφαλαίο 13, Εδάφια 16 εώς 18.:

16 Και ποιει παντας τους μικρους και τους μεγαλους και τους πλουσιους και τους πτωχους και τους ελευθερους και τους δουλους ινα δωσιν αυτοις χαραγμα επι της χειρος αυτων της δεξιας η επι το μετωπον αυτων


17 και ινα μη τις δυνηται αγορασαι η πωλησαι ει μη ο εχων το χαραγμα το ονομα του θηριου η τον αριθμον του ονοματος αυτου

18 ωδε η σοφια εστιν ο εχων νουν ψηφισατω τον αριθμον του θηριου αριθμος γαρ ανθρωπου εστιν και ο αριθμος αυτου εξακοσιοι εξηκοντα εξ
Νόμος 5536/2008 παρ. 1 και 2
Αριθμός Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ)
1. Ο Αριθμός Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης (Α.Μ.Κ.Α.), ο οποίος καθιερώθηκε με το άρθρο 64 του ν.2084/1992 που συμπληρώθηκε με την παρ.8 του άρθρου 20 του ν.2556/1997, το άρθρο 39 του ν.2676/1999 και την παρ.8 του άρθρου 62 του ν.3518/2006 από 1.6.2009 καθιερώνεται υποχρεωτικά ως αριθμός εργασιακής και ασφαλιστικής ταυτοποιήσης όλων των πολιτών της Χώρας.
2. Από την ίδια ως άνω ημερομηνία ούδεις δυνάται να απασχοληθεί ως μισθωτός ή ως αυτοαπασχολούμενος να ασφαλιστεί ή να καταβάλει ασφαλιστικές εισφόρες, να εκδώσει ή ανανεώση βιβλιάριο ασθένειας, να δικαιωθεί και να εισπράξει συντάξεις και γενικότερα πάσης φύσεως παροχές, επιδόματα και βοηθήματα, εάν δεν διαθέτει ΑΜΚΑ, ο οποιος αναγράφεται υποχρεωτικά επί όλων των ως άνω αντίστοιχων παραστατικών.


ΕΡΩΤΗΣΗ:
Γιατί αυτός ο νόμος 5536/2008 στο Άρθρο 153, παρ. 2 το γράφει με καθαρεύουσα (ούδεις δυνάται..), ενώ όλοι οι νόμοι γράφεται με την δημοτική γλώσσα;
http://www.scribd.com/doc/68552257/%CE% ... E%9A%CE%91

ΠΗΓΗ: http://www.pentapostagma.gr/2011/10/blo ... z2a96dNNNL
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: Άρχισε διωγμός κατά Ορθοδόξων Χριστιανών, οι οποίοι δεν έχουν πάρει τον επάρατο Α.Μ.Κ.Α.

71
evaggelia έγραψε:πολύ καλή συζήτηση!! ας είμαστε καλά όλοι!!
Τώρα εγώ τι πιστεύω?... όλα γίνονται για κάποιο λόγο ....και ο εγκεφαλικός η πνευματικός έλεγχος δεν χρειάζεται μόνο τον αριθμό ΑΜΚΑ για να πετύχει...υπάρχει ήδη σε όλες τις μορφές από την βιολογία ,ψυχολογία μέχρι τελικά και την τεχνολογία..... αυτο που θα πρεπει να σκεφτουμε ειναι πως θα αποκτησουμε καθαρη καρδια...και σας παραθέτω τους μακαρισμούς στο κατά Ματθαίο ευαγγέλιο για να τεκμηριώσω την σκέψη μου...ΚΕΦΑΛΑΙΟ 5ο
Η επί του όρους ομιλία

Όταν ο Ιησούς είδε τα πλήθη ανέβηκε στο όρος, κάθισε, και οι μαθητές του ήρθαν κοντά του. 2Τότε εκείνος άρχισε να τους δι­δάσκει μ’ αυτά τα λόγια:

Οι Μακαρισμοί

3«Μακάριοι όσοι νιώθουν τον εαυτό τους φτωχό μπροστά στο Θεό,
γιατί δική τους είναι η βασιλεία του Θεού.
4»Μακάριοι όσοι θλίβονται για τις αμαρτίες τους και το κακό που κυριαρχεί στον κόσμο,
γιατί αυτοί θα παρηγορηθούν από το Θεό.
5»Μακάριοι όσοι φέρονται με πραότητα στους άλλους,
γιατί αυτοί θα κληρονομήσουν τη γη της επαγγελίας.
6»Μακάριοι όσοι πεινούν και διψούν για την επικράτηση
του θελήματος του Θεού,
γιατί ο Θεός θα ικανοποιήσει την επιθυμία τους.
7»Μακάριοι όσοι δείχνουν έλεος στους άλλους,
γιατί σ’ αυτούς θα δείξει ο Θεός το έλεός του.
8»Μακάριοι όσοι έχουν καθαρή καρδιά,
γιατί αυτοί θα δουν το πρόσωπο του Θεού.
9»Μακάριοι όσοι φέρνουν την ειρήνη στους ανθρώπους, γιατί αυτοί θα ονομαστούν παιδιά του Θεού.
10»Μακάριοι όσοι διώκονται
για την επικράτηση του θελήματος του Θεού,
γιατί σ’ αυτούς ανήκει η βασιλεία του Θεού.
11»Μακάριοι είστε όταν σας χλευάσουν και σας καταδιώξουν και σας κακολογήσουν με κάθε ψεύτικη κατηγορία εξαιτίας μου. 12Να αισθά­νεστε χαρά και αγαλλίαση, γιατί θ’ ανταμειφθείτε με το παραπάνω. Έτσι καταδίωξαν και τους προφήτες πριν από σας».
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

72
Εγω θα πρότεινα να είμαστε λιγότερο φανατικοί με αυτα τα θέματα,γιατί ο φανατισμός είναι πάντα κακός σύμβουλος.Το 666 ήρθε,είναι εδώ,το βλέπουμε πάνω στα προιόντα,ήρθε...Απο εκεί και πέρα δεν πιστεύω στον κακό τον λύκο που θέλει να μας χαράξει με το 666 πολλά χρόνια πριν έρθει και εμφανιστεί το πρόσωπο εκείνο στο οποίο ανήκει αυτο το νούμερο,ο Αντίχριστος δηλαδή....Αν δηλαδή όπως πρεσβέυετε είμαστε 50 χρόνια πριν τον Αντίχριστο,δεν εννοείται χάραγμα 50 χρόνια πριν,δεν έχει καμία ισχύ...Ισχύ θα είχε αν ήταν ο Αντίχριστος να εμφανιστεί άμεσα,όπως πρεσβεύω εγώ...Αν ο Αντίχριστος εμφανιστεί τώρα,σαφώς και το 666 θα είχε μιαν άλλη αντιμετώπιση,μια αλλη διάσταση...Τώρα απλώς είναι το ''πειραματικό'' στάδιο,η εξοικίωση με τον αριθμό,σε ΑΦΜ,ΑΜΚΑ,ταυτότητες,τσιπάκια και όπου αλλού βρούν....Αν απομένουν ακόμα 50 χρόνια και γίνουμε όλοι οι κάτοικοι του πλανήτη ορθόδοξοι,και τα τσιπάκια θα αρνηθούμε,και τις ταυτότητες και όλα...Δεν νομίζω ο βασιλιάς Ιωάννης να αποδεχτεί το κράτος που θα κυβερνάει να λειτουργεί με το 666,θα το εξαφανίσει απο προσώπου γης......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”

cron