Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

1
Εικόνα
Ο γνωστός ηθοποιός και δήμαρχος Στυλίδας Απόστολος Γκλέτσος εξέπνευσε σήμερα λίγο μετά τις 10 το βράδυ.
Νοσηλευόταν από το πρωί στο νοσοκομείο της Λαμίας με βαριές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις μετά από το ξυλοδαρμό του από άτομα που πουλούσαν ναρκωτικά και αλκοόλ στα παιδάκια της παραμυθοχώρας.
Η κηδεία του θα γίνει πιθανότατα το Σάββατο στον ιερό ναό της ...
Ευαγγελίστριας στη Στυλίδα όπου φίλοι και συγγενείς θα του πουν το τελευταίο αντίο.

phpBB [video]


Σχόλιο: Ο οίκος ανοχής που λέγεται Ελληνιδιστάν το φάγανε οι μαρινέτες τον λεφτάδων που προσκυνάνε. :down :down :down

πηγη http://kentripotideas.blogspot.com/
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

2
Απο το ίδιο σαιτ....

Βγήκε από το νοσοκομείο ο Γκλέτσος -Τι λέει για τον ξυλοδαρμό!

Κακοπροαίρετη ΜΟΥΦΑ ο θάνατος του Γκλέτσου από το Τρομακτικό.

Μετά τον Ευάγγελο Κυριακίδη πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο και ο Απόστολος Γκλέτσος, λίγο πριν τις 21:00 το βράδυ, αφού αισθανόταν καλύτερα και ζήτησε να υπογράψει για να βγει.
Ο δήμαρχος Στυλίδας, δεν θέλησε να κάνει καμία δήλωση εξερχόμενος από το νοσοκομείο για τα όσα διαδραματίστηκαν το πρωί, με τον πρόεδρο του τοπικού διαμερίσματος Στυλίδας και υπεύθυνο της "Παραμυθοχώρας" Ευάγγελο Κυριακίδη. ...



Το χρονικό του ξυλοδαρμού
Η είδηση έσκασε σαν βόμβα. Ο Απόστολος Γκλέτσος μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο, μετά από άγριο καυγά και ξυλοδαρμό με συνεργάτη του. Αιτία, όπως είπε ο ίδιος στο lamiareport.gr, οι πληροφορίες που είχε για εμπόριο και χρήση ναρκωτικών, στο Χριστουγεννιάτικο χωριό του δήμου Στυλίδας, την Παραμυθοχώρα.

Στο νοσοκομείο, νοσηλεύτηκε και ο συνεργάτης του, πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Στυλίδας και υπεύθυνος της "Παραμυθοχώρας" Ευάγγελος Κυριακίδης, με τον οποίο ήρθε στα χέρια, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν και οι δύο.

Ο Απόστολος Γκλέτσος από το δωμάτιο του νοσοκομείου - ΦΩΤΟ από lamiareport.grΟ Απόστολος Γκλέτσος από το δωμάτιο του νοσοκομείου - ΦΩΤΟ από lamiareport.gr

Ο δήμαρχος Στυλίδας, είπε πως του κατήγγειλαν ότι αργά το βράδυ στην "Παραμυθοχώρα" κάποιοι είχαν κάνει χρήση αλκοόλ και ναρκωτικών ουσιών. ''Όταν ζήτησα να πάρω τα κλειδιά και τον λόγο από τους υπευθύνους, αντέδρασαν. Το κατήγγειλα επίσημα και στην αστυνομία. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, αυτοί που ευθύνονται θα φύγουν από τη Στυλίδα'' είπε ο Απόστολος Γκλέτσος από το νοσοκομείο και συνέχισε...

''Μου είπαν για ναρκωτικά στην "Παραμυθοχώρα" και τρελάθηκα. Η Στυλίδα θα καθαρίσει... ή αυτοί ή εγώ''. Δείτε το βίντεο με τις δηλώσεις του Απόστολου Γκλέτσου...


phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

3
15/12/2011
Εικόνα
Στο νοσοκομείο ο δήμαρχος Στυλίδας

Όλα για όλα για τον δήμαρχο Στυλίδας Απόστολο Γκλέτσο! Η καταγγελία για χρήση ναρκωτικών στην «Παραμυθοχώρα» (!), έναν τόπο που δημιουργήθηκε κυρίως για τα παιδιά, αλλά και την επίσκεψη οικογενειών, οδήγησε τον ίδιο ο οποίος έχει αποδείξει με τις πράξεις του ότι αγωνίζεται για το καλό του τόπου, να ζητήσει τον λόγο από έναν συνεργάτη του. Δυστυχώς, προέκυψε επεισόδιο ξυλοδαρμού ανάμεσά τους, με αποτέλεσμα να νοσηλεύονται και οι δύο στο νοσοκομείο Λαμίας. Ο δήμαρχος Στυλίδας θεώρησε σωστό προκειμένου να διαλευκάνει την υπόθεση να ζητήσει τα κλειδιά της «Παραμυθοχώρας» από τον συνεργάτη του, πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Στυλίδας και υπεύθυνο του χώρου. Η άρνηση του τελευταίου, οδήγησε στη συμπλοκή των δύο ανδρών, με αποτέλεσμα να καταλήξουν στο νοσοκομείο. «Τα έχω πει όλα στην Αστυνομία, ακολουθεί ο εισαγγελέας. Η Στυλίδα θα καθαρίσει από τα κακοποιά στοιχεία, ή αυτοί ή εγώ… Το πιο ευαίσθητο για όλους μας είναι τα παιδιά, τα μικρά παιδιά. Όταν άκουσα τις καταγγελίες, τρελάθηκα. Ήρθαν γονείς και με έπιασαν για συγκεκριμένα θέματα», δήλωσε χαρακτηριστικά σε τοπικό ΜΜΕ, ο Απόστολος Γκλέτσος, συμπληρώνοντας: «Υπάρχουν χρόνια αποστήματα, τα οποία δεν τα ήξερα και τα βρίσκω μπροστά μου».

πηγη http://www.adesmeytos.gr/news.php?aid=53281

το εχη και η εφημεριδα http://www.espressonews.gr
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

4
Πάντως αυτην την είδηση ,όποιος την επινόησε ..και δεν είναι απο το Τρομακτικό,όπως λέει πιο πάνω το άρθρο,αλλα απο το Τρομπακτικό


Με χιούμορ αντιμετώπισε τον «θάνατό» του ο Απόστολος Γκλέτσος

Το gossip-tv.gr επικοινώνησε με τον Απόστολο Γκλέτσο, ο οποίος φυσικά και είναι ζωντανός και αντιμετωπίζει την κατάσταση με ιδιαίτερο χιούμορ. «Όντως έχω χάσει τη μάχη με την ζωή. Δεν μιλάμε από την ίδια διάσταση. Εγώ είμαι σε άλλη», είπε και συνέχισε: «Δεν θα κινηθώ νομικά, αφού μέχρι το Σάββατο που είναι η κηδεία μου δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί».
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

5
Φαίνεται πως κάποιοι δημοσιοκάφροι εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία να διαδώσουν ψευδείς ειδήσεις αφού ο Αποστόλης είναι ζωντανός και χαίρει άκρας υγείας, παρόλο που παρέμεινε για λίγες ώρες στο νοσοκομείο Λαμίας για καθαρά προληπτικούς λόγους μετά το ισχυρό σοκ που υπέστη ύστερα άπό φραστικό καυγά με τον συνεργάτη του Βαγγέλη Κυριακίδη.

Του ευχόμεθα περαστικά και καλές γιορτές.

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

6
TΙ ΛΕΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΝΕWSIT

O Aπόστολος Γκλέτσος μίλησε για την κατάσταση της υγείας του από το νοσοκομείο. Όπως χαρακτηριστικά δήλωσε "πέρασα ένα καρδιολογικό επεισόδιο, νοσηλεύομαι αυτή τη στιγμή στην εντατικη στη Λαμία. Εγώ έχω ένα μόνιμο καρδιολογικό πρόβλημα και όταν ταράζομαι και διαπληκτίζομαι πρέπει να το αντιμετωπίζω".

Για το θέμα των ναρκωτικών που τον έστειλε στο νοσοκομείο ο Δήμαρχος Στυλίδας δήλωσε "για αυτό το θέμα θα ενημερωθείτε από τον εισαγγελέα και από τα δικαστήρια. Μέχρι να επιληφθούν οι αρχές εγώ δε θέλω να πω τίποτα. Προτού κάποια πράγματα τα αποδείξουμε δε μπορώ να πω τίποτα παραπάνω".

http://newsit.gr

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

7
Παντως με αυτό το θέμα,είδαμε πόσο εύκολα γίνεται η παραπληροφόρηση,θύμα της οποίας αθελα μας εχουμε πέσει ολοι.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Έχασε τη μάχη για τη ζωή ο Απόστολος Γκλέτσος

9
Η ηρωποίηση,και κατ'επέκταση η ανάγκη αυτής,από τους νεοέλληνες-ανθρωπάρια,μου θυμίζει την αγιοποίηση των καθολικών.
Δε πειράζει όμως,ως ασθενείς ας πάρουμε και λίγο θεατρίνη μαζί με την ασπιρίνη...
Βάλσαμο,βάλσαμο είσαι δήμαρχε...κι εμείς οι υπόλοιποι βαλσαμωμένοι....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”

cron