Re: ΜΥΣΤΙΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

28
Και τους Ιεχωβαδες και την θρησκεια τους ποιοι την δημιουργησαν?? :cooll
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΜΥΣΤΙΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

29
ΩΣ ΙΔΕΕΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΟΥΨ ΜΗΠΩΣ ΠΑΓΑΝΙΖΩ :scratch_one-s_head: ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΙΟΥΔΑΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΩΣ ΙΔΕΑ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: ΜΥΣΤΙΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

30
KostasL έγραψε:
emman έγραψε: Ο Γιαχβέ είναι καθαρά ο Θεός των εβραίων και δεν έχει ουδεμία σχέση με τον δικό μας Θεό!!!!
Αν είναι ο ίδιος, έχω μια διάθεση να επαναστατήσω εναντίον του και ας καίγομαι αιώνια στη γκαχένα ! :hmmm
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ :clap
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: ΜΥΣΤΙΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

31
KostasL έγραψε:
dominique έγραψε:Αρα συμφωνούμε όλοι.....ο Θεός που εννοούμε εμεις ως ο Πατηρ στην Αγια Τριάδα δεν έχει σχέση με τον Γιαχβέ και η Παλια Διαθήκη ειναι εντελώς παραποιημένη απο κάποιους
Είναι ή δεν είναι αποδεκτή αυτή η "παραποιημένη" παλαιά διαθήκη, από την Ορθόδοξη Εκκλησία ?
Ο ΜΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΗ ΣΤΟΩΝ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΛΟΓΟ ΔΟΓΜΑΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΟΡΟΥΣΑ ΧΛΑΜΥΔΑ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΟ ΧΡΙΣΤΟΥ
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.

Re: ΜΥΣΤΙΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ

32
exkalimper έγραψε:ΩΣ ΙΔΕΕΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΟΥΨ ΜΗΠΩΣ ΠΑΓΑΝΙΖΩ :scratch_one-s_head: ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΙΟΥΔΑΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΩΣ ΙΔΕΑ
Διαβασε και εδω για περισσότερα
http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 711#p15711
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικές αναζητήσεις”