Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

1
Ευτυχώς,ησυχασαμε!Ή προφητεία του Αγίου Πορφυριου,οτι δηλαδη θα καταστραφεί η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο,δεν επαληθεύτηκε! Από σήμερα ο ένοικος του Λευκού Οικου είναι λευκός !Τωρα,θα μου πείτε,ειναι δυνατόν Άγιος να "πέσει έξω";Είναι αξριβως το ίδιο που συμβαίνει και με τον "άνθρωπο του Θεού",του ίδιου Αγίου!Όπως έπεσε έξω στον Ομπάμα ζθα πέσει έξω και στον Βατατζη!Το φοβερό όμως είναι ότι οι ίδιοι άνθρωποι που πίστεψαν στο πρώτο ,θα εξακολουθήσουν να πιστεύουν και στο δεύτερο!Χωρίς να τους γίνει " μάθημα".

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

2
Γιώργος έγραψε:Ευτυχώς,ησυχασαμε!Ή προφητεία του Αγίου Πορφυριου,οτι δηλαδη θα καταστραφεί η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο,δεν επαληθεύτηκε! Από σήμερα ο ένοικος του Λευκού Οικου είναι λευκός !Τωρα,θα μου πείτε,ειναι δυνατόν Άγιος να "πέσει έξω";Είναι αξριβως το ίδιο που συμβαίνει και με τον "άνθρωπο του Θεού",του ίδιου Αγίου!Όπως έπεσε έξω στον Ομπάμα ζθα πέσει έξω και στον Βατατζη!Το φοβερό όμως είναι ότι οι ίδιοι άνθρωποι που πίστεψαν στο πρώτο ,θα εξακολουθήσουν να πιστεύουν και στο δεύτερο!Χωρίς να τους γίνει " μάθημα".
Υπάρχει αυτή η προφητεία; Καί... πρίν φτάσεις στο σημείο να διαψεύσεις καί Αγίους, Γιώργο, θα ήμασταν ευγνώμονες άν παρέθετες καί τις πηγές σε όσα αναφέρεις.
Για τἐλος του κόσμου επί ''Μαύρου Πάπα'' υπάρχει προφητεία, μήπως μπερδεύτηκες;

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

3
Γιατί αυτη η προφητεία περι Μαύρου Πάπα,ποιανού είναι;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

5
οπως σωστά είπες υποτίθεται... γεμίσαμε απο τέτοιες "προφητείες".
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

6
dominique έγραψε:οπως σωστά είπες υποτίθεται... γεμίσαμε απο τέτοιες "προφητείες".
Εμένα προσωπικά δεν μου κάθεται η ''σύμπτωση'' πως ο Πάπας Φραγκίσκος έφερε στο τάγμα των Ιησουιτών τον τίτλο ''Μαύρος Πάπας'' και με την ενθρόνησή του ανακοίνωσε πως ''αναλαμβάνει Πάπας στο ...τέλος του κόσμου''!
«Αδελφοί και αδελφές, καλησπέρα. Γνωρίζετε ότι το καθήκον του κονκλαβίου ήταν να δώσει έναν αρχιεπίσκοπο στη Ρώμη και φαίνεται πως οι αδελφοί καρδινάλιοι έφτασαν μέχρι το τέλος του κόσμου για να τον βρουν [...] αλλά είμαστε εδώ» http://tablet.ethnos.gr/article.asp?cat ... d=63797297#
[/quote]

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

7
αετε,εδω ειναι:

Ὁ μακαριστὸς Γέροντας Πορφύριος εἶπε τὸ 1985: «Ὅταν θὰ ἀναλάβει τὴ διακυβέρνηση τῶν Ἡνωμένων Πολιτειῶν τῆς Ἀμερικῆς μαῦρος πρόεδρος, τότε θὰ ἔρθει ἡ καταστροφή τους.

http://www.pentapostagma.gr/2016/03/%CF ... CE%B4.html

Βεβαια,ειναι μια ρηση που δεν επαληθευτηκε,αφου απο χθες,ο προεδρος της Αμερικης ειναι ΛΕΥΚΟΣ!
Και ρωταω τωρα εγω ''ολους τους Αναλαμπιστες'' που μας διαβαζουν:Εφοσον επεσε εξω στον Ομπαμα,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ''μεσα'' ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ;;;;;;

Re: Δεν καταστράφηκε η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο

8
Γιώργος έγραψε:Ευτυχώς,ησυχασαμε!Ή προφητεία του Αγίου Πορφυριου,οτι δηλαδη θα καταστραφεί η Αμερικη με Μαύρο Πρόεδρο,δεν επαληθεύτηκε! Από σήμερα ο ένοικος του Λευκού Οικου είναι λευκός !Τωρα,θα μου πείτε,ειναι δυνατόν Άγιος να "πέσει έξω";Είναι αξριβως το ίδιο που συμβαίνει και με τον "άνθρωπο του Θεού",του ίδιου Αγίου!Όπως έπεσε έξω στον Ομπάμα ζθα πέσει έξω και στον Βατατζη!Το φοβερό όμως είναι ότι οι ίδιοι άνθρωποι που πίστεψαν στο πρώτο ,θα εξακολουθήσουν να πιστεύουν και στο δεύτερο!Χωρίς να τους γίνει " μάθημα".
Το φοβερό είναι πως κάποιοι άνθρωποι για να στηρίξουν τις δικές τους ιδεοληψίες καταπιάνονται από ασαφή λόγια και διαδώσεις κατά των Αγίων.
Τί ακριβώς σημαίνει ''καταστροφή της Αμερικής''; Καταστροφή της Αμερικής είναι και αυτό που συμβαίνει εδώ και δύο χρόνια περίπου όπου η Ρωσία δεν ανέχεται πλέον την επιβολή της Αμερικής όπως απέδειξε σε Ουκρανία καί Συρία.
Καταστροφή της Αμερικής είναι και οι οικονομική θέση στην οποία έχει περιέλθει τα τελευταία χρόνια.
Καταστροφή του κατεστημένου της Αμερικής καί άρα της Αμερικής όπως την ξέρουμε είναι καί ο νέος πρόεδρος Τράμπ....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron